Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy soft zalicza "czkawkę" to przy 60 Hz również widać różnicę pomiędzy flagowcami różnych producentów.

 

To kwestia połączenia panelu z oprogramowaniem, co wyszło doskonale. Zakochałem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Było o tym w testach i tu jest bardzo duży wpływ częstotliwości odświeżania ekranu.

Dla mnie telefon skreślony z uwagi na wadę techniczną związaną z bardzo mocną anteną NFC która powoduje tzw ghost touch.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wrażenia wizualne robią wrażenie.

Tak czy siak, płynność animacji, przewijania ekranów czy treści na ekranie wynika przede wszystkim z podciągniętego odświeżania.

Ale ma to i wadę w postaci fatalnego SOTu, zwłaszcza przy maksymalnej rozdzielczości , więc coś za coś. Niemniej miło że można sobie wybierać samemu między 60, a 90 Hz i rozdziałkami.

 

EDIT: z tym zakłócaniem dotyku mieli ponoć coś zrobić przez modyfikację softu.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem P20 Pro 6/128, jutro bedzie. Zobaczymy co to je.

Miałem 2 Hu.ałeje Mate 9 PRO i 10 PRO. Nie mogłem się przyzwyczaić do softu/menu. Niektóre opcje są tak zakonspirowane, że szok :) Na plus przemawiał do mnie za to aparat i bateria. Niestety przyzwyczajenie drugą naturą człowieka i szybko wróciłem w obu przypadkach do serii Note :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co Haraszo ale kolorek sobie wybralem cudny hahahaha238e82268727ad0c9ede1c567a9a783b.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kolor idealnie będzie Ci pasował B):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi amoledami, po jakim czasie zaczynają się wypalać? Czy mogę korzystać z nawigacji, bez strachu, że ekran wypali się w miejscach w których obraz jest statyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Gorsza bateria

Czytnik lini papilarnych umiejscowiony z tyłu vs wbudowany w ekran.

 

Przestarzały design. Te ramki to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi amoledami, po jakim czasie zaczynają się wypalać? Czy mogę korzystać z nawigacji, bez strachu, że ekran wypali się w miejscach w których obraz jest statyczny?

Samsungi się wypalają - S7, S8 i S9+ w moim wypadku. Plus jest taki, że robią to na gwarancji (ale musi się wypalić element menu lub preinstalowana aplikacja, np. Google Maps). Dostajesz wtedy nowy wyświetlacz, metalową ramkę i baterię, bo to jeden moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Samsungi się wypalają

A Huaweie? P20 Pro chwali się, że ma wyświetlacz OLED, ale czy to nie to samo co Amoled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Huaweie? P20 Pro chwali się, że ma wyświetlacz OLED, ale czy to nie to samo co Amoled?

Miałem Mate 10 Pro, teraz Mate 20X. Dłuższe trasy, to navi zawsze włączona (Google Maps/Naviexpert) i póki co brak wypalenia. Ostatnio była włączana na ok 5 do 7 h non stop.

Inna sprawa, że jakoś tak fony zmieniam raz w roku, więc może przy dłuższym używaniu coś by się pojawiło...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPhone oraz Focusa z sync 3. CarPlay działa wyśmienicie. Mogę jechać na Google Maps, Waze albo mapach Apple. Świetna sprawa. Póki co Google Car nie udaje mi się stabilnie zgrać z Sync 3, działa albo nie działa albo działa i się wiesza. Ogromny plus to że nawigacja działa na wyświetlaczu samochodu, a ekran w telefonie mogę wygasić. Zatem dla pragnących mieć poczucie bezpieczeństwa dla ekranów swoich telefonów, polecam Forda z Sync 3 i jakieś ugryzione jabłko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Huaweie? P20 Pro chwali się, że ma wyświetlacz OLED, ale czy to nie to samo co Amoled?

amOLED

 

To samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gorsza bateria

Czytnik lini papilarnych umiejscowiony z tyłu vs wbudowany w ekran.

 

Przestarzały design. Te ramki to tragedia.

Dizajn to kwestia gustu. Mnie się akurat Pixele bardzo podobają.

Czytnik, pewnie jest teraz top na te w ekranie ale póki co nadal są one gorsze i częściej się mylą. Jak je udoskonala to wtedy będą faktycznie lepsze.

A kwestia baterii jest bardzo zależna od sposobu używania. Ja z baterii w Pixelu 2 byłem bardzo zadowolony natomiast lepszej baterii niż miałem w Pixelu 2 XL póki co nie miałem. Z trójka co czytam na forach tez jest ok.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Fakt, wrażenia wizualne robią wrażenie.

Tak czy siak, płynność animacji, przewijania ekranów czy treści na ekranie wynika przede wszystkim z podciągniętego odświeżania.

Ale ma to i wadę w postaci fatalnego SOTu, zwłaszcza przy maksymalnej rozdzielczości , więc coś za coś. Niemniej miło że można sobie wybierać samemu między 60, a 90 Hz i rozdziałkami.

 

EDIT: z tym zakłócaniem dotyku mieli ponoć coś zrobić przez modyfikację softu.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Co do zakłóceń dotyku to wychodzi ze to jednak kwestia hardware a nie software bo wyłączenie nfc powoduje ze problem znika zupełnie

Po prostu sygnał jest za silny i izolacja albo coś w tym stylu od ekranu za słaba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie tyle chodzi o to czy czytnik jest wbudowany w ekran czy jest fizyczny. Strasznie nie lubie jak jest umiejscowiony z tyłu przeszkadza mi to np podczas jazdy autem.

Większośc rzeczy to kwestia gustu dlatego napisałem, że ja bym nie zmieniał. Cena chyba też przemawia z Huaweiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie firmy jak oppo, meizu... coś do 1.5 k?

Albo coś innego ale zeby wielkosc telefonu nie przekraczala wielkosci wiaty przystankowej? Optymalnie 5-5.5 cala.

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amOLED

 

To samo

No ale skoro to to samo, więc czemu w Samsungach się wypala a w Huaweiach podobno nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro to to samo, więc czemu w Samsungach się wypala a w Huaweiach podobno nie?

W Huawejach też. Ten typ tak ma. Można nieco zniwelować fabrycznie ograniczając jasność zapewne. W moim się wypaliło ale zauważył dopiero drugi właściciel.

Naprawdę dobry LCD ips jak np w iPhonie XR wygląda niemal tak samo dobrze a jest w porównaniu do oledów wieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiem, że bestcena to nie jest najlepszy sklep, ale mają teraz Pixela 2 XL 128 GB za niecałe 1500 zł i to chyba najlepszy wybór.

 

https://allegro.pl/oferta/google-pixel-2-xl-128gb-czarny-8050462294

 

Oczywiście nie odliczy się VATu na firmę (bestcena)

Sklep jest ok tylko forma zakupu a w zasadzie najmu nie każdemu może odpowiadać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

To juz nie tyle chodzi o to czy czytnik jest wbudowany w ekran czy jest fizyczny. Strasznie nie lubie jak jest umiejscowiony z tyłu przeszkadza mi to np podczas jazdy autem.

Większośc rzeczy to kwestia gustu dlatego napisałem, że ja bym nie zmieniał. Cena chyba też przemawia z Huaweiem.

Rozumiem

Dla mnie czytnik z tylu był najwygodniejszym z czytników dopóki nie kupiłem IP z FaceID

 

A co do cen...to tak jak kolega wyżej napisał. Pixela 2xl można kupic poniżej 2000zl a tym sposobem ten telefon nie ma żadnej konkurencji i nie pomoże tu żaden Huawei ani Xiaomi bo on je w każdym aspekcie zjada bez popijania

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Mate 20 Pro mam czytnik w ekranie i gdyby nie rewelacyjne face ID to bym się pochlastał. W porównaniu do poprzednika, S7 edge... nawet nie będę pisał, bo tutaj nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od ponad roku nokie 8, gdyby nie problem z drżeniem obiektywu to byłby bardzo dobry telefon w genialnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w ręku A40? Ja dzisiaj pierwszy raz. Materiały i wykonanie jak w telefonie za 300 zł...

Miałem.

Lepsze to niż szkło z tyłu jakie mam w ip Xs.

Koszt wymiany zbitego szkła w autoryzowanym serwisie 2799zł.

Dla zabezpieczenia tel. wpakowany w etui że nie widać ani materiałów ani wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest kwestia techniczna, IPhone Xs ma częstotliwość odświeżania 60hz a OnePlus 7 pro 90Hz ale jak wyczytałem z „guluguluuu” nie w aplikacjach/grach. Soft nic tutaj nie zmieni pod tym względem.

Można włączyć 90Hz w całości systemu i aplikacji odpowiednią aplikacją. Wtedy zawsze będzie takie odświeżanie. iPhone na iOS 13 działa zdecydowanie szybciej niż na 12.

 

 

Miałem 1+ 7 pro przez dwa tygodnie i na mnie wrażenia nie zrobił. Działa szybko ale czy jakoś zdecydowanie niż inne telefony z Androidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem.

Lepsze to niż szkło z tyłu jakie mam w ip Xs.

Koszt wymiany zbitego szkła w autoryzowanym serwisie 2799zł.

Dla zabezpieczenia tel. wpakowany w etui że nie widać ani materiałów ani wykonania...

Właśnie na spacerze z psem wypadł mi A40 na chodnik. Spadł na narożnik, zrobił obrót i slida 30 cm. Mam zwykle etui i naklejkę na ekranie. Po wytarciu z piachu uszkodzeń nie stwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.