Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

nie PRESTIGE a PRESAGE jak kolega napisał to zupełnie dwie różne serie w odniesieniu do BRIGHTZ mimo, że w tym roku Seiko próbuje zatrzeć te różnice... 019 to całe szczęście stary wypust bo w nowych Seiko odwzorowanie kuleje. Ja szybko nic wyprodukowanego po 2014/15 nie kupię. Nazbyt dużo Chińszczyzny poziom niedoróbek jak u Omegi ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Burns za poprawkę, oczywiście chodziło mi o Presage, głupi błąd.  Czy tak różne? Brightz to szeroko pojęta grupa, która obejmuje czasami zupełnie różne zegarki, z różnych serii, z różnymi mechanizmami. Odnosiłem się do konkretnego modelu (SDGM001), w którym siedzi to samo. Dzięki temu, nie miałem zawrotu głowy "który mechanizm lepszy", bo dwa SARBy na nim już posiadam i mogłem skupić się na aspektach czysto estetycznych.

P.S. Masz całkowitą rację co do nowej serii Presage i w ogóle ostatnich propozycji Seiko. Szczególnie te na rynek międzynarodowy są wyjątkowo szpetne. W kwestii chińszczyzny nie będę się wypowiadał, mój jest z Japonii, made in Japan. Co do niedoróbek - więcej problemów miałem z dwoma Szwajcarami, niż z wszystkimi Seikaczami, jakie posiadałem. Te są bez zarzutu, poza paskami, które do nich były dołączane.

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem już o tym w innych tematach ale Made in Japan ostatnio coraz mniej znaczy i jest mocno naciągany chociaż to naciąganie było już wcześniej to w mniejszym stopniu przed ekspansją międzynarodową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ic3JWzt.jpg

 

jTFDRPl.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł że kwarc?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku był taki. Ale dopiero twoje zdjęcia powodują że zegarek się podoba. A jak na żywo ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś go ze względu na czytelność? ;) Fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku był taki. Ale dopiero twoje zdjęcia powodują że zegarek się podoba. A jak na żywo ?

 

chyba co jakiś czas gazomierz pojawia się na bazarku :P  co jak co ale zegarek jest ciekawy.

pokaż plecki tego seiko, żeby nikt go już nie posądzał o rozrusznik serca  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKXA35, kolor tarczy na żywo jeszcze lepszy :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eye lip a co to za cudo?

mam rozumieć ze kwarc?

Napędza go 6R. Ten co między innymi w Sumo.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł i oczarował mnie bardziej, niż na zdjęciach. Pasek do wymiany, ale do tego mnie już Seiko przyzwyczaiło.

 

8btanehl.jpg

tNzTV0Il.jpg

lmW259Ql.jpg

 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo bo nie mogłem rozszyfrowac czy automat czy kwarc.

Ale dalej nie wiem co to za model;P zaintrygował skubaniec;P

 

dawid88 ostatnio tez mi wpadl w oczy ten skx i ta tarcza jakaś taka inna nie orange monsterowa:)

jakby powiew świeżość,,,,ciekawe jak na żywca:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emiel jak emalia na żywo? Okno daty ładne?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emiel jak emalia na żywo? Okno daty ładne?

Okno daty jest ładne, ta niebieska poświata jest celowo tak zrobiona i bardzo mi się podoba. Taka delikatna, błękitna poświata...sama emalia jest boska, szczerze mówiąc, to zegarek zrobił na mnie większe wrażenie, niż Alpinista, kiedy go dostałem w swoje ręce. Wskazówki w zależności od światła, wydają się być czarne, ciemnoniebieskie, bądź wręcz błękitne...Możliwe, że wkrótce napiszę małą recenzję, bo zegarek ten jest raczej mało popularny, w cieniu SARBów i SDGMów. Wykonianie - zupełnie inna liga, jedynie ten pasek...mimo wszystko, lepszy niż to, co dodawali do Alpinisty oraz Koktajla. Tamtych dwóch pasków to nawet przymierzać nie musiałem - od razu zdjąłem do wymiany. Skrobnę więcej, jak już dojdzie zamówiony ciemnoniebieski Duke od Hirscha, to będę mógł więcej zdjęć zrobić, bo póki co, noszę go na tymczasowym, czarnym Wild Calf, który jest moim paskiem rezerwowym i nie prezentuje on się aż tak dobrze z tym SARXem (choć jest o niebo wygodniejszy od paska oryginalnego).

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zegarkowo spełniony :)

LQxsYPQ.jpg

:D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, kupiłeś jako uzupełnienie suba bez daty - sensownie :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub i ten GS to zestaw idealny :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.