Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamietam wszystkich filmów o więzieniu, ale np.

 

"Felon"

 

"Krew z krwi" (różne były tłumaczenia na polski tytułu). Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów gangsterskich. Pokazuje jak gangi więzienne (tutaj latynoskie) w Ameryce tworzyły swoją potęgę 

 

"Symetria", świetna muzyka i klaustrofobiczne zdjęcia kryminału. Subkultura grypsujących 

https://www.youtube.com/watch?v=49PFM4AKhIM&feature=kp

 

Serial HBO "Oz", akcja rozgrywa się tylko w więzieniu, dość specyficzny.

 

Z innej beczki, trochę więzienia, trochę psychiatryka, ale moim zdaniem nieźle ryje beret:

"Efekt motyla"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategorii filmów o psychiatryku ;), największy klasyk to naturalnie "Lot nad kukułczym gniazdem":

 

 

O więzieniach polecam m.in.:

 

"Gniazdo os"

https://www.youtube.com/watch?v=zSEsnpVmbFA

 

"Skazaniec"

 

no i klasykę: "Skazani na Shawshank", "Ostatni bastion", czy np. "Papillon". :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a o więzieniach klasyk ''ucieczka z alkatraz'' z Clintem Eastwoodem.

Klasyk to był z Lee Marvinem ;)

http://www.filmweb.pl/film/Zbieg+z+Alcatraz-1967-32429

Chociaż ten z Eastwoodem też niezły, nie powiem.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w takiej tematyce to pelacam "Prorok" naprawdę warto:)

A Twój nick pasuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat więzienia, ale od drugiej strony, czyli kobiety zostawionej na wolności

Temat trudny, bo gangsterzy z reguły dobrze się czują i bawią, ale gorzej z bliskimi

 

Na polski to chyba przetłumaczyli "W szczerym polu"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaproszenie do Multikina i dzisiaj postanowiłem z niego skorzystać. Premiera Transformers 4 Wiek Zagłady - dobrze, że miałem to zaproszenie i nie musiałem płacić - w przeciwnym razie musiałbym umieścić ten post w dziale - nie jest ok. Film dla mnie - kompletnie niepotrzebny! Jeszcze gorszy od już bardzo kiepskiej cz.3. Aktorstwo - szkoda gadać - starają się sytuację ratować Stanley Tucci i John Goodman udzielający głosu jednemu z robotów. Ogólnie film - jak dla mnie - nie trzyma się kupy. Jakieś przypadkowe ujęcia następujące po sobie. Mark Walhberg w roli ojca nastolatki kompletnie się nie odnalazł i w scenach ojcowskich wypadał żenująco!

 

Ogólnie nie polecam!  Choć pewnie jak nakręcą kolejne 2 części to pójdę zobaczyć. Ponoć to ostatnia cześć którą kręcił Bay - może to i dobrze - bo tym razem zrobił to na odwal! Z niewolnika nie ma pracownika - owszem kasę pewnie zgarnął nie małą - ale serca w ten film to nie włożył.

 

Muzyka fajna - ooo :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaproszenie do Multikina i dzisiaj postanowiłem z niego skorzystać. Premiera Transformers 4 Wiek Zagłady - dobrze, że miałem to zaproszenie i nie musiałem płacić - w przeciwnym razie musiałbym umieścić ten post w dziale - nie jest ok. Film dla mnie - kompletnie niepotrzebny! Jeszcze gorszy od już bardzo kiepskiej cz.3. Aktorstwo - szkoda gadać - starają się sytuację ratować Stanley Tucci i John Goodman udzielający głosu jednemu z robotów. Ogólnie film - jak dla mnie - nie trzyma się kupy. Jakieś przypadkowe ujęcia następujące po sobie. Mark Walhberg w roli ojca nastolatki kompletnie się nie odnalazł i w scenach ojcowskich wypadał żenująco!

 

Ogólnie nie polecam!  Choć pewnie jak nakręcą kolejne 2 części to pójdę zobaczyć. Ponoć to ostatnia cześć którą kręcił Bay - może to i dobrze - bo tym razem zrobił to na odwal! Z niewolnika nie ma pracownika - owszem kasę pewnie zgarnął nie małą - ale serca w ten film to nie włożył.

 

Muzyka fajna - ooo :)

Ja jutro mam w planach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzałem ! Jakby co kasy nie oddaje :):):)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Adwokat'' ( The Counselor ) - ostatni film Ridleya Scotta , w obsadzie Michael Fassbender , Javier Bardem ,Brad Pitt , Cameron Diaz , Penelope Cruz . Generalnie z dużej chmury mały deszcz , film mnie kompletnie nie wciągnął , nie porwał , nie oczarował a tego sie spodziewałem po takiej ekipie . Drugi raz z rzędu po ,,Prometeuszu'' R.Scott mnie zawodzi :(

No dobra niech będzie dam + za scenę pt. Filozoficzna rozmowa przez telefon głównego bohatera ze starszym panem z kartelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inne zdanie. Może dlatego, że zbyt wiele się nie spodziewałem, ale dla mnie to najlepszy film 2013.

Ten film składa się z dialogów z których każdy jest popisem i po prostu miażdży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie oglądam "Frida" - - kilka lat się do tego zbierałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro mam w planach:)

I jak wrażenia?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?

Nie zachwycił...jedank w całości ok jest wiele racji w tym co napisałeś wcześniej...ogólnie 4aa na poziomie 3ii uważam.....no i przede wszystki strasznie długi film - zaczynał się o 22 a wychodziłem z kina przed 1:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lincoln lepiej bym tego nie nazwał!!! A od kilku lat jest moda na ekranizacje każdego komiksu! Kto jeszcze pamięta że pierwszego Hulka grał pomalowany zapaśnik a spider man biegał w śmiesznym kostiumie. Dzisiaj filmy kręci się w blue boxie! Co chamsko widać w kilku ujęciach transformersów. Dla mnie ekranizacje totalnie zmasakrowały bajkę transformers the movie. No może poza 1 częścią, ta była fajna!!!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na canal + leci właśnie opowieść o Thoru Heyerdahlu. Polecam.

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Raid 2" Co się kolesie piorą to poezja :D , prawdziwi mistrzowie. Lecz wbrew pozorom to ciężki, mroczny film. Śmiało polecam koneserom.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IjLv2cW-qe0

 

 

Własnie skończyłem oglądać, bardzo dobry film "kopany" i dobrze zrealizowany, nie było kompromisów w budżecie filmu. Masakra co goscie robią swoimi kończynami i z kończynami przeciwników. A i fabuła też niczego sobie, jak dla mnie lepszy niz pierwsza częsć.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jedynka bardzo miło mnie zaskoczyła!!!! Czekałem na 2 :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"3 days to kill" - nawet, nawet  - Costner już dziadunio :)

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rob the Mob", po zwiastunie myślałem, że to jakaś komedyjka o ćpunach, a tu nawet dobry film

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.