Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

Tylko obejrzyj sobie części od 4 do 6 bo jak dawno nie oglądałeś, bo  to ciężko wszystko połapać :) Więcej bijatyki niż jazdy ale fajny film.

Focus też ujdzie :)

Edited by kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Wróciłem do W-wy i od razu na... 21. edycję Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów" i .. od razu na premierę :) w ramach pasma "Rosja z drugiego obiegu".

"Pionierzy marzyciele"

post-60300-0-93981000-1429050677_thumb.jpg

Ciekawy film choć niełatwy w odbiorze. Mocny film o tym jak przeideologizowane dziecięce marzenia stworzyły emocjonalną pustkę w późniejszym, dorosłym życiu bohaterów. Film sięgający korzeniami do historii imperium zła ale symbiotycznie przedstawiający skomercjalizowaną teraźniejszość.. Film nierówny ale ambitny. Tylko trzy osoby wyszły z seansu w trakcie.. ;)

Jeszcze go nie ma na Filmwebie..

i jak film? Bo właśnie się chcę wybrać do kina. Warto?

Też byłem w kinie w sobotę, powiem tak.....pod względem efektów ta część jest najbardziej absurdalna ze wszystkich. Auta fajne i wszystko ale nie lubię takich bajek......zatracili trochę z tego co było w pierwszej i drugiej części.

" tylko Seiko " Damian

Mi się podobał, niezła rozrywka i kilka dobrych tekstów :)

Only Fools Do Not Fear The Sea

Popieram! Bardzo fajny filmik - rzeczywiście kilka dobrych tekstów - choć w tej chwili już żadnego nie pamiętam. Polecam filmik - fajna rozrywka. Will w dobrej formie.

Krystian "KriSu"

Kępka rudych włosów na jajach.... :D

Wysłane z mojego GT-I9305

Only Fools Do Not Fear The Sea

Kolejny dzień festiwalu i kolejna obejrzana przeze mnie premiera - "Tajemnice wielkiego muzeum" (Das große Museum).

Tym razem świetny dokument o kuluarach i codziennym funkcjonowaniu słynnego, wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki.

Jeżeli ktoś lubi jednocześnie kino i 'sztukę' to ta pozycja jest wprost rewelacyjna i obowiązkowa!

Przygotowywanie wystaw, wybór eksponatów, analityka obrazów..

Bardzo głębokie i realistyczne zajrzenie za kulisy wielkiego muzeum.. Super!

post-60300-0-02969900-1429183596_thumb.jpg

Kępka rudych włosów na jajach.... :D

Wysłane z mojego GT-I9305

I gadka o morzu martwym :)

Krystian "KriSu"

21. edycja Festiwalu Filmowego "Wiosna Filmów" dobiegła końca a ja pożegnałem się z nią zaskakującym przedstawicielem kinematografii izraelskiej - "Yona" (Izrael, 2014)

Niezwykły film i kino wysokiego artyzmu. Poetycka a jednocześnie fabularna opowieść o poetce i poezji. O młodym, buntowniczym etapie życia legendarnej poetki izraelskiej Yony Wallach. O jej narodzinach jako twórcy, buncie, eksperymentach, miłości, poszukiwaniu siebie jako artysty.. Film przepełniony fenomenalnym światłem i obrazem. Pokazany w nim Izrael i Tel Aviv lat '60 jawi się jako odległe miejsce magiczne.. A w tle bohema, życie, poezja hebrajska..

post-60300-0-71537200-1429480718_thumb.jpg

Szczególnie ciekawie i poruszająco pokazany jest proces twórczy Yony. Poszukiwanie słów, rozterki, dobre i złe emocje targające bohaterką. Płynie z nich trochę gorzki a przecież naturalny wniosek - artysta zawsze będzie więźniem swojej wrażliwości, namiętności, lęków a nawet obsesji. Prozaicznie i zarazem realistycznie ukazana jest także pozycja i konfiguracja artysty w codziennej rzeczywistości. W relacjach z matką, w poszukiwaniach miłości i dramatycznej egocentrycznej niemożności tworzenia rodziny. Nawet sceny oparte na erotyce są zaskakujące - krążą wokół granicy dobrego smaku ale jej nie przekraczają pozwalając jednak poczuć konwencję eksperymentalizmu..

Rzadko się zdarza aby ktoś tak umiejętnie stworzył film w całości opowiadający o poezji i życiu twórcy nie zatracając jednocześnie elementu sztuki i poetyki. Nie dokonując pewnego rodzaju "desakralizacji" tematu. Pomimo wydawałoby się, hermetycznej tematyki, film w rzeczywistości ogląda się bardzo dobrze co wystawia doskonałą ocenę reżyserowi. Cytowanych w nim wierszy słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Zdecydowanie wart polecenia - szczególnie jako przygoda z filmem i poezją jednocześnie.

Oglądałem w sobotę "Uprowadzoną 3". Może nie była tak dobra jak pierwsza część, ale trzymała poziomi tej drugiej. Ja zwykle dużo strzelania, bijatyk, zwrotów akcji. Ciekawy jestem czy zdecydują się nakręcić 4 część. Prawdopodobnie nie - ale nie chcę zdradzać dlaczego.

Tutaj można obejrzeć ten film online LINK

Akcja dzieje się tym razem w USA. Jedną z głównych ról Forest Whitaker i wg mnie poradził sobie nawet lepiej od Liam Neeson-a.

@Gregorian, bardzo dużo można dowiedzieć się z Twoich wpisów, dzięki.

ja wczoraj na TCM obejrzałem "Doczekać zmroku". Porządnie zrobiony film, do dziś dobrze się go ogląda. I chyba pierwszy, w którym widziałem Alana Arkina z czupryną :)

Dzięki Edmund :)

Złapałem jakąś fazę na opisywanie niektórych, co lepszych filmów.

A.... dzisiaj rozpoczyna się w W-wie 10. Festiwal Filmów Afrykańskich „AfryKamera” !!!

A na nim osławione mauretańskie „Timbuktu”, „Nieposzlakowana opinia” - kino noir rodem z RPA czy dokumentalizowana "Virunga".

post-60300-0-37463100-1429577796_thumb.jpg

http://www.kinoteka.pl/wydarzenia/news,224,10-festiwal-filmow-afrykanskich

Poza tym sporo imprez towarzyszących - ale tych już raczej nie dam rady "obskoczyć"

"Powieście go wysoko" z Clintem Eastwoodem. Western z 1968 r. Mało znany tytuł, spodziewałem się więc czegoś naciąganego. Świetne, klimatyczne i przede wszystkim męskie kino. Nie jest to typowa westernowa szufladka. W dodatku Eastwood nie jest jedynym elementem sprawiającym, że "Powieście go wysoko" różni się od tradycyjnego amerykańskiego westernu.

Solidna dawka dobrego kina akcji prowadząca widza do refleksji nad ważnymi tematami. Film w dużej mierze dotyka problemu kary śmierci. I robi to w sposób subtelny, bez nachalnego moralizatorstwa. Nie dając tak naprawdę gotowej odpowiedzi, jedynie skłania do zastanowienia nad tym zagadnieniem. Dzięki temu film nie jest typową rąbanką.

Za grosze kupiłem i nie żałuję:

003qh.jpg

Co ciekawe na planie filmowych toczyła się żarliwa walka na koncepcje między reżyserem, scenarzystą i Eastwoodem. Clint nie chciał zrezygnować z wizerunku małomównego rewolwerowca. W kilku scenach wymagających kaskaderskich umiejętności, występował osobiście - m.in. w tej, w której jest przeciągany na linie przez rzekę. W trakcie zdjęć odszedł główny scenarzysta zostawiając drugiego samego na polu walki. Najprawdopodobniej domieszka tego chaosu miała zbawienny wpływ na końcowy efekt produkcji filmu. To sprawiło, że film nabrał dodatkowej głębi.

W filmie tym zobaczymy również szerokie panoramy prerii, szybkie i brutalne pojedynki. Przywodzące na myśl spaghetti westerny.

Dojrzale i interesujące kino.

601px_HEHSAA_4.jpg

3. sezon Wikingów - polecam bo wymiata B)

A z filmów zdecydowanie rekomenduje kino australijskie i komedie młodego pokolenia twórców - "Co robimy w Ukryciu" (przezabawnie o wampirach) i "To Właśnie Seks" (tytuł mówi wszystko).

Wreszcie udało mi się obejrzeć coś, na co długo polowałem - amerykańską "Cenę strachu":

sorcerer4.jpg

I nie rozumiem, dlaczego ten film został tak chłodno przyjęty?! Bo to bardzo dobre kino, dosłownie od pierwszej do ostaniej sekundy (tak! Nie minuty, ale sekundy) trzyma w napięciu, a końcowe napisy wcale go nie wygaszają. Brutalny, dobrze zagrany (Roy Scheider :)  ), ze świetną muzyką Tangerine Dream, może nie tak "przestrzenną" i zapadającą w pamięć, jak w "Złodzieju", ale i tak na najwyższym poziomie. Wszystko takie, jakie powinno być, łącznie z surowością opowiadania, typową dla lat 70.

Francuskiego klasycznego pierwowzoru jeszcze nie widziałem, ciężko dotrzeć do najpełniejszej wersji, więc postaram się obejrzeć chociaż tę dwugodzinną. Ale amerykański film - moim zdaniem jako samoistne dzieło wypada świetnie.

Edited by Edmund Exley

Francuska cena strachu to film genialny. Jankeskiego nie widzialem.

rXQHFG4.jpg

Francuską postaram się obejrzeć. A amerykańską polecam Ci z czystym sumieniem.

Pozostając w sferze Tangerine Dream - właśnie po kilkunastu latach znów obejrzałem "Złodzieja" Michaela Manna. I znów wbił mnie w fotel! Klimat pamiętałem doskonale, ale intrygę oglądałem jakby na nowo i z takim samym zaciekawieniem. Teraz widzę coś jeszcze w tym filmie - to film o desperackiej potrzebie wolności, nawet za cenę samotności. Na forum jest wielu fanów "Gorączki" (i słusznie!), więc jak któryś jeszcze nie widział "Złodzieja", to naprawdę warto - jako swoistą zapowiedź, ale już dojrzałe, wyraziste kino. Kapitalne zdjęcia, świetne tempo, surowa, ale nie nadużywana przemoc, no i oczywiście coś, co elektryzuje w tym filmie chyba najbardziej - muzyka.

Guest Angelo

Polecicie koledzy jakies filmy o tematyce rycerskej i podobnej...

Ogladalem Juz Chyba wszystkie takie znane... Korlestwo niebieskie, Gladiator, Troja ect.

Szukam takich Mniej znanych... A dobrych ;)

Polecicie cos?

siódma pieczęć :D

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał