Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

A ja sobie robie maraton powtórek pierwszych filmów Johna Dahla. Wczoraj "Kill me again" z Killerem i Madsenem oraz moj ulubiony "Red Rock West" z Cagem i Hopperem. Bardzo fajny klimacik amerykańskiego południowego zachodu.

W dniu 25.12.2020 o 23:33, 70soul napisał:

A ja wam polecam ten dokument, Przyjemnie się ogląda i można poznać kilka nowych tytułów filmów.

—-EDIT—
Uwielbiam Grace Kelly, najpiękniejsza aktorka (kto wątpi niech oceni oo filmie). Miała ciekawe życie prywatne i zagrała w wielu dobrych filmach (między innymi M jak morderstwo i okno na podwórze)

W starszym kinie (i w tym właśnie który wam polecę) poszczególne fragmenty z długich dialogów to niczym skoncentrowane opisy rozległych sytuacji czasem tragedii i charakterystyka psychologi ludzkiej. Krótkie wypowiedzi które mówią bardzo dużo i są tak trafne, że pokazują nam iż człowiek a raczej jego upadki oraz pragnienia są niezmienne od zawsze. Każdy dialog mógł by być tym najistotniejszym w niejednym filmie. To również przykład filmu w którym wyraz twarzy mówię więcej niż słowa.

👇

Dziewczyna z prowincji.🤌

Dla mnie film 10/10

https://m.cda.pl/video/104107325

Dzięki za ciekawy link, obejrzę. "Niebiańskie dni", z których kadr stanowi tu miniaturę, to moim zdaniem jeden z najpiękniej sfilmowanych filmów w dziejach kina. A "Dziewczynę z prowincji" kilka lat temu też obejrzałem, bardzo mi się podobało aktorstwo całej trójki gwiazd, a także sposób odkrywania prawdy o bohaterach i wydarzeniach, które miały wpływ na ich późniejsze postawy.

Z kilku rzeczy, które obejrzałem w ostatnich tygodniach, najważniejsze są chyba dwie:

- "Historia małżeńska" - obejrzałem z wielkim zainteresowaniem. 

- "Fosse/Verdon" - to akurat dla mnie była obowiązkowa lektura. Wszystkie odcinki trzymały poziom, a piąty mógłby stanowić praktycznie odrębną całość. Jest tu wiele smaczków dla fanów (np. trawestacja ujęć z "Lenny'ego" czy "Całego tego zgiełku", który niejako ustanawia poetykę całości, ale też jest głównym odniesieniem fabularnym), a także wiele bardzo gorzkich scen pokazujących mroczną stronę geniuszu Fosse'ego. 

Ojciec chrzestny  właśnie leci na Polsacie. Oglądam go po raz...sam już nie wiem który :)

Ja dziś oglądałem (Szybki jak błyskawica ) z Tomem Cruisem super Polecam !!,!

Warto było sobie go przypomnieć🥰

Edited by KRISTOF_KON

Zło - bardzo dobre kino - czasami wracam do tego filmu - również polecam :)

Szybki jak błyskawica - Tom Cruise, Robert Duvall, Nicole Kidman - zawsze jak leci i trafię to oglądam - typowe lata 90 -  te :)

JoJo Rabbit - niestety w połowie filmu wyłączyłem, bo mnie znudził - kolejny raz zwiastun zawierał wszystkie najlepsze gagi :(

A teraz seriale :)

- Brigertonowie - polecam - fajnie się oglądało - nie ma startu do Downton Abbey - ale ogląda się dobrze :)

- Lupin - niestety po dwóch odcinkach odpuszczamy z Żoną - nie będę zdradzał fabuły - pomysł fajny ale chyba scenarzysta nie dźwignął tematu :(

- Designated Survivor - polecam - bardzo momentami aktualny ale czasami naiwny - ale dobrze się ogląda :)

Krystian "KriSu"

Po trzech odcinkach Lupina, też jakoś nie zostałem kupiony i wątpię, żebym wracał do tematu.

Teraz zaczęliśmy oglądać Brooklyn 99, idealne do kotleta czy na lekki, chilloutowy wieczór. Taki nowożytny, 13 posterunek trochę :)

12 godzin temu, Solve napisał:

JoJo Rabbit - niestety w połowie filmu wyłączyłem, bo mnie znudził - kolejny raz zwiastun zawierał wszystkie najlepsze gagi :(

Film jest świetny. To nie jest komedia. Chyba najlepsza rola Scarlett Johansson. Rewelacyjnie dobrana muzyka: 

9 godzin temu, Ceteth napisał:

Teraz zaczęliśmy oglądać Brooklyn 99, idealne do kotleta czy na lekki, chilloutowy wieczór. Taki nowożytny, 13 posterunek trochę :)

Brooklyn 99 zaliczyliśmy całe. I tak, głównie podczas obiadów :D

2 minuty temu, norbie napisał:

Film jest świetny. To nie jest komedia. Chyba najlepsza rola Scarlett Johansson. Rewelacyjnie dobrana muzyka: 

W czym by się nie pojawił Sam Rockwell, zawsze jest jedynym z najlepszych aktorów. Jojo Rabbit nie był wyjątkiem. 

A film świetny. 

Przed chwilą skończyłem oglądać, po raz kolejny, film The Brave One ("Odważna") z Jodie Foster.

Reżyserem jest Neil Jordan ale chyba nawet sam Clint Eastwood mógłby się pod takim filmem podpisać.

Jodie Foster w świetnej formie i w swoim stylu.

Moim zdaniem warto obejrzeć.

What we do in life, echoes in eternity.

Ostatnio zmarł Ryszard Kotys, którego zapamiętałem nie wiedzieć czemu głównie z epizodycznej roli w "Wielkiej Majówce", filmie mojej młodości.

Odświeżyłem więc pamięć i obejrzałem ponownie.

Chyba pierwsza rola filmowa Zbigniewa Zamachowskiego, tudzież pierwsza główna Jana Piechocińskiego.

I cała plejada drugoplanowych znakomitych aktorów.

Do tego wspaniała muzyka wczesnego Maanamu.

Kto nie widział - z czystym sumieniem polecam.

Z oferty serialowej netflixa:

Atypowy - lekki, przyjemny, można oglądnąć.

Godzinę temu, jackm napisał(-a):

Z oferty serialowej netflixa:

Atypowy - lekki, przyjemny, można oglądnąć.

Dla mnie Atypowy - świetny :)

Teraz oglądam serial Capitani - ciekawie się rozkręca :) 

Krystian "KriSu"

5 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Blade Runner 2049

I jak wrażenia? Bo mi, im częściej go oglądam, im dalej od premiery, tym ten film podoba się bardziej 😉

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

4 minuty temu, fidelio napisał(-a):

I jak wrażenia? Bo mi, im częściej go oglądam, im dalej od premiery, tym ten film podoba się bardziej 😉

Myślałem że daleko mu będzie do Łowcy Androidów i jakże bardzo się pomyliłem :)  jest to film który obejrzę na pewno nie raz. na dziś "W stronę słońca" z 2007 roku. A na jutro "Prometeusz" Scotta. Ogólnie to sci fi oglądam ;)

Godzinę temu, eddi87 napisał(-a):

Myślałem że daleko mu będzie do Łowcy Androidów i jakże bardzo się pomyliłem :)  jest to film który obejrzę na pewno nie raz. na dziś "W stronę słońca" z 2007 roku. A na jutro "Prometeusz" Scotta. Ogólnie to sci fi oglądam ;)

Skoro tak, to polecam Nowy początek, film tego samego reżysera, co za Blade Runnera 2049 jest odpowiedzialny 😉

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Skoro tak, to polecam Nowy początek, film tego samego reżysera, co za Blade Runnera 2049 jest odpowiedzialny 😉

Ja chyba mam podobnie bo za pierwszym razem nowy blade wydał mi się ok ale za 3 razem już dobry.

Podobny zresztą miałem efekt z Prometeuszem którego po 4 już seansach uważam za bardzo dobry film (ale moim zdaniem tu fassenbender robi ogromną robotę).

2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Ja chyba mam podobnie bo za pierwszym razem nowy blade wydał mi się ok ale za 3 razem już dobry.

Podobny zresztą miałem efekt z Prometeuszem którego po 4 już seansach uważam za bardzo dobry film (ale moim zdaniem tu fassenbender robi ogromną robotę).

A villeneuve jako reżyser sci fi jest świetny i bardzo się cieszę że to on odpowiada że Diune. Moim marzeniem pozostaje by nakręcił kiedyś brave new world

Wczoraj z żoną zrobiliśmy sobie romantyczny wieczór ona winko ja łychę i obejrzeliśmy Listy do M 4 nawet fajny polecam👍