Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Powraca jeden z lepszych seriali, no i Idris Elba.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie. Ciekawe jak im wyszedł film. Serial bardzo lubiłem, ale w sumie już nic z niego nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael Keaton powraca w roli Batmana.

https://www.filmweb.pl/film/The+Flash-2023-219794

Gdyby nie ciulowa konwencja jaką tworzy DC Comics, to może bym się skusił i nawet obejrzał.

Michael Keaton i Christian Bale stworzyli najlepsze postacie bohatera Gotham. Wersja Burtona oczywiście sentymentalna, ale najpoważniejsza, najlepiej dopracowana to w moim odczuciu wersja Nolana.

Reszta to porażka.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1923. Jestem po pierwszym odcinku - zaczyna się ciekawie. Serial nakręcony z rozmachem, ogląda się jak film pełnometrażowy. 
U mnie Paramount Channel pojawił się w Amazonie i wziąłem na razie 7-dniowy, darmowy okres próbny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

1923. Jestem po pierwszym odcinku - zaczyna się ciekawie. Serial nakręcony z rozmachem, ogląda się jak film pełnometrażowy. 
U mnie Paramount Channel pojawił się w Amazonie i wziąłem na razie 7-dniowy, darmowy okres próbny. 

Harrison w tym roku 81 lat...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj oglądać nowy "Hit" Netlixa - Dziewczyna i Astronauta - hmmm pomysł ciekawy.....ale wykonanie tragiczne. Pomieszanie trochę " Żona astronauty" trochę "Wiecznie młody" ale no nie wyszło im moim zdaniem oczywiście. Strasznie długie ujęcia, dialogi głupie i nudne - sądziłem, że chociaż aktorzy to jakoś dźwigną ale nie....

Jakby ktoś chciał zmarnować ok 6 godzin swojego życia to niech obejrzy - tylko po co. 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylę się do przedmówcy, choć nie wiem czy jestem uprawniony do komentowania całości, skoro odpuściliśmy z małżonką seans po kwadransie. Dialogi lotników jakbym sluszał gimbazy w szkole, ujęcia w stylu top-guna ale mocno podkręcone komputerowo. Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 07:52, Autor1984 napisał(-a):

Harrison w tym roku 81 lat...

Muszę nadmienić, że lepiej zacząć od wcześniejszej historii, czyli serialu 1883 - wspaniały serial, epicki i nakręcony z rozmachem i jest to spójna historia. Nareszcie jakiś serial na który ktoś miał pomysł, a nie wymyślił jedną serię, sprzedało się, to zaczęli dokręcać kolejne, żeby zdyskontować popularność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet Train - fajny. Zabawny, z dobrym tempem, bardzo dobrze dobrana obsada. Wiadomo, kino małe ambitne, ale jeśli chodzi o akcję i humor jest bardzo dobrze :) Pozostaje polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloryb - bardzo dobre kino. 

Nie z pełnym żołądkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 08:18, beniowski napisał(-a):

Muszę nadmienić, że lepiej zacząć od wcześniejszej historii, czyli serialu 1883 - wspaniały serial, epicki i nakręcony z rozmachem i jest to spójna historia. Nareszcie jakiś serial na który ktoś miał pomysł, a nie wymyślił jedną serię, sprzedało się, to zaczęli dokręcać kolejne, żeby zdyskontować popularność. 

 1883 - Genialny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podejrzana" - nie za bardzo lubię azjatyckie filmy. Poprzedni film tego reżysera - "Służąca" - był lepszy, ale i ten jest niezły, choć może nieco zbyt przeciągnięty. Na plus fajne nawiązania do "Zawrotu głowy". Są też dwa zbliżenia na Rolexa Day-Date z czarną tarczą na bransolecie jubliee - ale nie wiem, czy oryginał.

 

"Hallo Szpicbródka" - uwielbiam Fronczewskiego, ale nie byłem sobie w stanie przypomnieć, czy widziałem kiedyś ten film od A do Z. Dla mnie świetna rozrywka, złożona ze sprawdzonych składników: backstage musical + heist movie + kino retro. Reżyserowali uznany operator Jahoda i Rzeszewski - gość od telewizyjnych widowisk u Szczepańskiego. Oczywiste więc, że finałowa sekwencja rozgrywa się na podświetlanych schodach :) Sporo dobrych numerów scenicznych. Ale mnie szczególnie podobała się scena, gdy Karewicz wywiera presję na Fronczewskiego, a w tle wschodni tancerze przy akompaniamencie transowego akordeonu tańczą egzotyczny taniec. Nie powstydziliby się tego w Hollywood :)

 

"Wideodrom" - zawsze bardzo lubiłem aktorstwo Jamesa Woodsa, nie do końca wykorzystanego aktora, i to z jego powodu obejrzałem ten film. Debbie Harry w dodatku naprawdę piękna ;)  Jak na podwaliny body horroru przystało - tu i ówdzie trochę obrzydliwy, ale dziś chyba dzieci z podstawówki nie byłyby tym zszokowane. Woods w każdym razie w świetnej formie - to było tuż przed "Dawno temu w Ameryce".

 

"Menu" - bez rewelacji, choć jako całość lepsze niż "W trójkącie" (oba starają się "odkrywać" to samo). Wśród gości na kolacji Benny Blanco z Bronxu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

"Podejrzana" - nie za bardzo lubię azjatyckie filmy. Poprzedni film tego reżysera - "Służąca" - był lepszy, ale i ten jest niezły, choć może nieco zbyt przeciągnięty. Na plus fajne nawiązania do "Zawrotu głowy". Są też dwa zbliżenia na Rolexa Day-Date z czarną tarczą na bransolecie jubliee - ale nie wiem, czy oryginał.

 

"Hallo Szpicbródka" - uwielbiam Fronczewskiego, ale nie byłem sobie w stanie przypomnieć, czy widziałem kiedyś ten film od A do Z. Dla mnie świetna rozrywka, złożona ze sprawdzonych składników: backstage musical + heist movie + kino retro. Reżyserowali uznany operator Jahoda i Rzeszewski - gość od telewizyjnych widowisk u Szczepańskiego. Oczywiste więc, że finałowa sekwencja rozgrywa się na podświetlanych schodach :) Sporo dobrych numerów scenicznych. Ale mnie szczególnie podobała się scena, gdy Karewicz wywiera presję na Fronczewskiego, a w tle wschodni tancerze przy akompaniamencie transowego akordeonu tańczą egzotyczny taniec. Nie powstydziliby się tego w Hollywood :)

 

"Wideodrom" - zawsze bardzo lubiłem aktorstwo Jamesa Woodsa, nie do końca wykorzystanego aktora, i to z jego powodu obejrzałem ten film. Debbie Harry w dodatku naprawdę piękna ;)  Jak na podwaliny body horroru przystało - tu i ówdzie trochę obrzydliwy, ale dziś chyba dzieci z podstawówki nie byłyby tym zszokowane. Woods w każdym razie w świetnej formie - to było tuż przed "Dawno temu w Ameryce".

 

"Menu" - bez rewelacji, choć jako całość lepsze niż "W trójkącie" (oba starają się "odkrywać" to samo). Wśród gości na kolacji Benny Blanco z Bronxu ;)

"Nogi, nogi, nogi roztańczone

tańczą nogi, tańczą jak szalone" - uwielbiam ten film - jak tylko gdzieś go widzę, muszę zobaczyć do końca :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szef" - kulinarno-drogowy. Luz i fajna muza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sizemore w latach 90. miał świetną passę. Moje ulubione ujęcie z nim to:

 

320984623_sizemoreheat.jpg.4f69d71ce519bb4a4e80242185646712.jpg

 

Obejrzałem "Aftersun", o którym jest teraz dość głośno. Rzeczywiście, gdy człowiek wejdzie w ten rytm, to mocno przykuwa uwagę. Jest tu bardzo dobre aktorstwo (ten Paul Mescal naprawdę świetny) i kilka ciekawych pomysłów na zaintrygowanie widza, których nie psuje nawet - uwaga! -

https://lemonbin.com/wp-content/uploads/2022/07/wing-spoiler.jpg

trochę na siłę dodany motyw LGTB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sizemora szkoda. Lubiałem go😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Z nowych rzeczy:

"Witaj w Chippendales" - obyczaj o ludzkiej  ambicji, z dużą dbałością o oddanie klimatu epoki.

"The sinner - IV sezon" - najlepszy sezon; dobra intryga; nie zgadłem.

 

Ze starych rzeczy:

"Bezpaństwowcy" - niby zwykły obyczaj o uchodźcach, a łapie i nie puszcza; bardzo dobre aktorstwo; niedoceniany.

"Ostre przedmioty" - pokręcony kryminał o toksyczności rodziny; serial, gdzie ostatni odcinek trzeba oglądać do końca napisów, ponieważ w napisach końcowych ukryto 2 dodatkowe sceny; jeśli się ich nie widziało twórcy zrobili Was w konia

 

Czekam na:

IV sezon "Sukcesji".

 

I na koniec bardzo polecam mini-film "Dirty laundry", dostępny na youtube ( 10 minut).

Najlepsza reklama "Jacka Danielsa" wszechczasów. ( Chociaż niezamierzona).

Edytowane przez AspirantS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarł Robert Blake, który zawsze wzbudzał we mnie szczególny rodzaj zainteresowania. Życiorys miał bardzo pokręcony, jako dorosły grał głównie w TV (bardzo dobry "Dzień sądu"), większość ludzi kojarzy go zapewne z wyrazistych ról w "Pociągu z forsą" i przede wszystkim w "Zagubionej autostradzie":

The End of Summer: MYSTERY MAN

Ja przez wiele lat szukałem jednak "Pechowej Elektry Glide" - i kiedy już niedawno obejrzałem, to bardzo ten film polubiłem. Pisałem o nim tu:

Dodam może jeszcze klimatyczny kolaż kadrów, bo zdjęcia Halla są tam naprawdę znakomite:

 

https://mattmulcahey.files.wordpress.com/2022/06/electra-glid-4x-1.jpg?w=1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 8 marca zmarł - Chaim Topol - najbardziej chyba znany z filmu Skrzypek na dachu 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip- robi wrażenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Farzi" ("Fałszywki") na Amazon Prime. Ku memu zaskoczeniu, całkiem sprawnie nakręcony hinduski serial o dwóch chłopakach, którzy zaczynają fałszować rupie. Ogląda się przyjemnie. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2023 o 11:24, satanic napisał(-a):

Powraca jeden z lepszych seriali, no i Idris Elba.

 

 

 

Obejrzane trzyma poziom serialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.