Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Ostatnio przerzuciłem się całkowicie na dokumenty.

Na pierwszy ogień "Blackfish", orki w niewoli. Moim marzeniem było jechać do parku wodnego i zobaczyć orki z trenerami. Było to dla mnie coś niesamowitego. Już nie jest. Historia walenia pojmanego w latach 70-tych, jest odpowiedzialny za śmierć trzech osób. Niesamowita historia o niesamowitych zwierzętach 

Drugi. "Jak zarobić pieniądze na handlu narkotykami". Pozornie łatwa i lekka forma, ale sprawa dość poważna. W sumie nic nowego, bo każdy średnio rozgarnięty człowiek wie jak funkcjonuje narkobiznes, ale warto zobaczyć.

Edited by pablo122

Palbo, zobacz sobie serię dokumentów NatGeo pt. Narkotyki - o mecie, amfie, kokainie i marihuanie oraz Cocaine Cowboys - polecam! 

Polecam film Gran Torino - doskonały Clint Eastwood - jako aktor pierwszoplanowy i reżyser oraz scenarzysta. Spisał się doskonale - fantastycznie zrealizowany film, z pozoru familijny - bardzo dobrze ukazana mentalność konserwatywnego Amerykanina, który dotąd uznawał jedynie Fordy, białych ludzi i smak suszonej wołowiny za jedyne słuszne atrybuty Ameryki. Film z pozoru prosty i lekki, okazuję się bardzo życiowy, prawdziwy i zapada na długo w pamięci. Bardzo zgrabnie przekazuje widzowi politykę tolerancji, dzięki Bogu bez Conchity Wurst i podobnych ;)

Polecam również trzy polskie filmy wojenne i powojenne - "Prawo i pięść" z Gustawem Holoubkiem - prawdziwy polski western, realia powojenne w Polsce - ulubiony film mojego ojca. "Zamrożone błyskawice" - szpiegowski z Leonem Niemczykiem - o operacji na Penemunde ws. rakiet V2 i V1. "Potem nastąpi cisza" - świetna obsada aktorska, historia młodych żołnierzy ruchu oporu, którzy pod koniec wojny muszą zdecydować po której są stronie - nowopowstałej władzy komunistycznej czy opozycji.

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Gran Torino.....nic dodać nic ująć ,świetna reżyseria,gra aktorska,fabuła.....jeden z niewielu nie "pustaków" ostatnio....

Prawdziwe męskie kino , więc nie dla każdego..... ;)

Pozdrawiam, Marek

Palbo, zobacz sobie serię dokumentów NatGeo pt. Narkotyki - o mecie, amfie, kokainie i marihuanie oraz Cocaine Cowboys - polecam! 

Tak, widziałem całą serię. Ostatnio też widziałem program NG o mecie z 2006r. i te ostatnią wersję chyba 2013 i wniosek taki, że nic lepiej, a nawet gorzej

oraz Cocaine Cowboys - polecam! 

Jest druga część, widziałeś ? Opowiada bardziej o handlarzach, nie przemycie/transporcie. Sam nie wiem, która jest lepsza :D

Only Fools Do Not Fear The Sea

Najlepsza jest Matka Chrzestna, o dziwo mimo że oglądałem to 6 czy 7 lat temu, to wciąż pamiętam Griseldę Blanco. Kobieta była bliska stworzenia Amazonu obrotu narkotykami ;D 

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Zastrzelono ją na lotnisku chyba z 2 lata temu, mówili o tym w wiadomościach. Po tylu latach ukrywania się, zlecenie dalej nad nią wisiało.

Wielkie Piękno - bardzo polecam, jest tam coś z kina Felliniego tylko że w zupełnie współczesnym i świeżym wydaniu. 

Trochę z opóźnieniem, bo w kinach już dawno leciało: film pt. "Ida" z genialnymi rolami kobiecymi, szczególnie Agata Kulesza, która już po raz drugi w niedługim odstępie czasu występuje w filmie mało komercyjnym (wcześniej w rewelacyjnej ale i bardzo ciernistej dla oka "Roży") i zasługuje na wszelkie nagrody i pochwały! Jeszcze tylko zamiast spoilera ostrzeżenie: nie strzelają się i nie ma pościgów samochodowych;-)

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

"Kid Galahad" w reżyserii Michaela Curtiza. Wzorowy melodramat (bardziej w amerykańskim  rozumieniu dramaturgicznym, a nie gatunkowym) z Hollywood lat 30. Obsada fantastyczna: Edward G. Robinson (jak zawsze wyborny), Harry Carey (jak zawsze prostolinijny i szlachetny), Humphrey Bogart (tym razem jako czarny charakter), Wayne Morris (późniejszy as lotnictwa i aktor Kubricka) oraz naprawdę przeurocza Bette Davis.

Już był tu wymieniany, moim zdaniem równie słaby jak hooligans.

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Już był tu wymieniany, moim zdaniem równie słaby jak hooligans.

Musi Kolega dopisac ze to jest Twoja opinia bo innym moze sie ten film podobac. W mojej opinii filmy takie jak Moon czy Secret Window badz Donnie Darko sa mega slabe i doslownie usypialem jak je ogladalem, ale zdaje sobie sprawe ze sa ludzie ktorzy w tych filmach doszukuja sie drugiego dna i uwazaja je za bardzo dobre.

" tylko Seiko " Damian

Musi Kolega dopisac ze to jest Twoja opinia bo innym moze sie ten film podobac. W mojej opinii filmy takie jak Moon czy Secret Window badz Donnie Darko sa mega slabe i doslownie usypialem jak je ogladalem, ale zdaje sobie sprawe ze sa ludzie ktorzy w tych filmach doszukuja sie drugiego dna i uwazaja je za bardzo dobre.

dobrze powiedziane :)

Krystian "KriSu"

Hmm czy 'moim zdaniem' oznacza coś innego niż że to moja opinia?

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Hmm czy 'moim zdaniem' oznacza coś innego niż że to moja opinia?

Nic więcej dodawać nie potrzeba... Ludzie, dwa razy przeczytajcie zanim się nagrzejecie do napisania ostrej riposty.

,,ROBOCOP'' 2014 - miłe zaskoczenie , przyzwoite kino akcji S-F , wciągneło mnie i oglądało sie to naprawde dobrze , a bałem się że będzie trzymał raczej poziom bliższy serialowi o Robocopie .

"Purpurowe rzeki" z Jeanem Reno. Film aż z 2000r. ale wcześnie nie miałem okazji obejrzeć. Obecnie zasilił moją kolekcję filmów DVD więc nadrabiam zaległość. Naprawdę porządny "szybki" kryminał spod znaku Made in France czyli z wyczuwalną w stosunku do kinematografii amerykańskiej odmienną estetyką, nastrojem i inteligencją :)

Ciekawa fabuła, świetna muzyka towarzysząca, świetne alpejskie krajobrazy i wyraziste postacie. Jest kilka nielogiczności wynikających pewnie z post produkcji ale film zdecydowanie warty obejrzenia.

post-60300-0-61655000-1401230239.jpg

Aniołowie Apokalipsy to był chyba sequel tego filmu, prawda? 

Dawno się nie udzielałem, a przerobiłem ostatnio trochę materiału, większość gnioty ale kilka mi się nawet spodobało :

Przy tych lekkie rozczarowanie ale dramatu nie ma, dla zabicia czasu można zmęczyć :

Edited by Kosma

Aniołowie Apokalipsy to był chyba sequel tego filmu, prawda? 

Tak

AT vs. PO

Wiem, że to nie film ale serial FRAGO. Polecam. Klimat ma naprawdę świetny. W ogóle konwencja serialu gdzieś tam znika. Czuję jakbym oglądał film ale pocięty na części. Poza tym obsada: Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Colin Hanks znany choćby z Dextera, no świetna rola wcześniej mi nie znanej Allison Tolman i Bob Odenkirk znany z Breaking Bad - better call Saul:). Na koniec powiem, że bracia Cohen trzymaja łapę na produkcją tego serialu, który jest na faktach.

Wysłane z mojego Nexus 4

,,ROBOCOP'' 2014 - miłe zaskoczenie , przyzwoite kino akcji S-F , wciągneło mnie i oglądało sie to naprawde dobrze , a bałem się że będzie trzymał raczej poziom bliższy serialowi o Robocopie .

Muszę obejrzeć. Słyszałem, że nie taki zły.

Wysłane z mojego Nexus 4