Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, 1uk4sz napisał(-a):

Na odkręconej koronce mogę go nakręcić. Pozycja 1 (po odciągnięciu) pozwala wyłącznie na zmianę godziny. W tył wolę nie próbować kręcić.

Co do Unitasa, chodziło mi o starego Worldmastera. Tam zmiana daty chodzi przez cofnięcie wskazówek po zmianie daty przy 12:00 na godzinę mniej więcej 9:00.

 

11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Takie cuda to u Japończyków i u Szwajcarów, nie w Komandirskich i Amfibiach. emoji2369.png

No cóż, tłumaczyć może mnie jedynie to, że jeszcze żadnych ruskich nie miałem. Przymierzam się do zakupu, bo jakoś to dziwnie wygląda, że przy sporej ilości zegarków mam taką lukę. Chodzi mi trójka po głowie: Komandirski i Amfibia a także Sturmanski. 

Dołączam zdjęcie poglądowe pożyczone z netu. 

 

Kolega @Perpetuum Mobilesię myli, bo zapomniał o chińczykach, także tych najtańszych automatach ;)

 

 

 

 

2609-3735430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Szymon. said:

jAOrZbzh.jpg


Fajna ta Bulova, ekstra stan👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Głównym walorem był stosunek jakości do ceny, szczególnie że po małej usterce dostałem pełny zwrot. Po naprawie, wymiana mechanizmu Seagull ST16 kosztował mnie 120 zł. Bransoleta i koperta przyzwoite. 

Tak, bezel jest ceramiczny.

no, to kolejna przewaga :) w moim jest aluminiowy. Chyba, ale na pewno nie ceramiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

No cóż, tłumaczyć może mnie jedynie to, że jeszcze żadnych ruskich nie miałem. Przymierzam się do zakupu, bo jakoś to dziwnie wygląda, że przy sporej ilości zegarków mam taką lukę. Chodzi mi trójka po głowie: Komandirski i Amfibia a także Sturmanski.

 

Polecam Amfibię. Zupełnie inny świat jeżeli chodzi o konstrukcję koperty, koronki, dekielka itp... (o nurkowym bezelu bez żadnego klikania nawet nie wspomnę) a przy tym WR200.

 

7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Czy ten ostatni też ma taką konstrukcję, chodzi o zmianę daty? 

Dołączam zdjęcie poglądowe pożyczone z netu. 

 

Akurat ten jest całkiem bez datownika. Poza tym, w tym Sputniku jest chyba mechanizm 2609H z naciągiem ręcznym. W Amfibiach i w Komandirskich są mechanizmy automatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 1uk4sz napisał(-a):

Na odkręconej koronce mogę go nakręcić. Pozycja 1 (po odciągnięciu) pozwala wyłącznie na zmianę godziny. W tył wolę nie próbować kręcić.

Co do Unitasa, chodziło mi o starego Worldmastera. Tam zmiana daty chodzi przez cofnięcie wskazówek po zmianie daty przy 12:00 na godzinę mniej więcej 9:00.

tylko tak, ten werk nie ma szybkiej zmiany daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Avishai napisał(-a):

no, to kolejna przewaga :) w moim jest aluminiowy. Chyba, ale na pewno nie ceramiczny.

Będę wspaniałomyślny oddam swojego za Twojego bez dopłaty! :) 

3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Polecam Amfibię. Zupełnie inny świat jeżeli chodzi o konstrukcję koperty, koronki, dekielka itp... (o nurkowym bezelu bez żadnego klikania nawet nie wspomnę) a przy tym WR200.

 

 

Akurat ten jest całkiem bez datownika. Poza tym, w tym Sputniku jest chyba mechanizm 2609H z naciągiem ręcznym. W Amfibiach i w Komandirskich są mechanizmy automatyczne.

Rozpędziłem się jak idiota i zapytałem o datownik w Sturmanskim. Mam na niego szczególną chrapkę, bo sputniki kojarzą mi się z dzieciństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Będę wspaniałomyślny oddam swojego za Twojego bez dopłaty! :) 

 

Rozważę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam na niego szczególną chrapkę, bo sputniki kojarzą mi się z dzieciństwem.

 

No i sekundnik ma bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Avishai napisał(-a):

Rozważę :)

Odpowiedź już w piątek? ;) 

1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

No i sekundnik ma bardzo ciekawy.

No właśnie. Ta tarcza w ogóle świetnie nawiązuje do tamtych czasów. Szkoda, że nie jest nieco tańszy, ale na liście, i to wysoko, jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.