Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Niedługo MM stanie się powszechny :D

Tak serio Piotrek w Omedze nie płacisz tylko za znaczek, bez przesady. Nie mniej PO faktycznie oklepana do bólu i w sumie nic nadzwyczajnego :D

Z drugiej strony jak można zapłacić tyle kasy za "tylko zegarek" firmy, która produkuje czasomierze za 300zł :D [ żart naturalnie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień do ważnych decyzji to i zegarek zdecydowany w wyrazie

 

sammy03q.jpg

 

sammy01.jpg

 

 

Edit

 

Niedługo MM stanie się powszechny :D

 

Jeśli nawet będzie tu kilka, niechby nawet kilkanaście egzemplarzy tego zegarka to i tak nie ma porównania do setek Omeg :D

Edytowane przez Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMGP7670b.jpg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz Piotrek, że MM jest lepiej wykonanym zegarkiem od PO ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakość raczej ta sama, tyle, że MM ma po prostu ciekawszą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś zobaczyć MM na żywo, bo przyznać muszę, że na zdjęciach mnie nie zachwyca.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Muszę kiedyś zobaczyć MM na żywo, bo przyznać muszę, że na zdjęciach mnie nie zachwyca.

 

Mnie zachwycał na zdjęciach, a na żywo już nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo MM stanie się powszechny :D

Tak serio Piotrek w Omedze nie płacisz tylko za znaczek, bez przesady. Nie mniej PO faktycznie oklepana do bólu i w sumie nic nadzwyczajnego :D

Z drugiej strony jak można zapłacić tyle kasy za "tylko zegarek" firmy, która produkuje czasomierze za 300zł :D [ żart naturalnie]

 

Wiadomo, że nie płacę tylko za znaczek.

Niemniej jednak mnie wkurza troche to, że spory % ceny zegarka to pensja dla Dżordża Kluneja i innych celebrytów...zdecydowanie wolę gdy zegarek kosztuje dużo ale dużo wynika w większości z technologicznych aspektów a nie marketingowo pseudoprestiżowych względów.

 

Jeśli nawet będzie tu kilka, niechby nawet kilkanaście egzemplarzy tego zegarka to i tak nie ma porównania do setek Omeg :)

 

Brawo ten Pan : )

 

 

Uważasz Piotrek, że MM jest lepiej wykonanym zegarkiem od PO ?

 

Nie wuażam, że jest lepiej wykonany. Oba są wykonane na tym samym poziomie.

Wiesz w tych przedziałach cenowych już nie da się widzieć aż takich różnic w wykonaniu by różnica w cenie je usprawiedliwiała.

 

Widziałem Omegi z niedoróbkami krawędzi wskazówek i indeksów ale widziałem też MM300 z podobnymi niedoróbkami indeksów.

Chcesz mieć zegarek bez niedoróbek to kup coś z "górniejszej" półki "szwajcarów" lub kup Grand Seiko które je niszczy jakością wykonania.

 

 

A na koniec dodam tylko, że ze zdjęć to też mnie nie zachwyca MM bo fotograf ze mnie do d*py jest.

Na żywo zegarek ujmuje i chwyta za serce.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Piotrek - pisząc "technologiczne aspekty" co masz na myśli w przypadku konkretnie MM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - pisząc "technologiczne aspekty" co masz na myśli w przypadku konkretnie MM?

 

Mam na myśli kaliber 8L35 Seiko czyli niezdobioną (i niewyregulowaną w kilku pozycjach) wersję kalibru 9S normalnie montowaną w modelach serii Grand Seiko.

 

Edyta: pomyliłem literki kalibru.

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu tak technicznie zaawansowanego :D Mechanizm jak mechanizm :D Nic nadzwyczajnego.

PS - to nie jest czasem budżetowa wersja 9S55, a nie 9L?

Ten chociaż wygląda :D

 

Jacku zgadza się, mechanizm to mechanizm...no ale jak jest lepszy to chyba lepiej niż jak by miał być słaby.

Chcesz zaawansowania technologicznego w ścisłym tego słowa znaczeniu to kup sobie najwyższe modele kwarcowych Seiko. Tam aż kipi od technologi.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że użytkuję PO, a MM300 macałem na żywo, to napisze swoje zdanie.

Ciekawiło mnie Seiko bardzo. Dużo się można naczytać o doskonałości. Po bliższym poznaniu nie zachwyciło, pozostało tylko wspomnienie "poprawny zegarek", "drogie Seiko", a może gdzieś w głębi mam myśl "bez charakteru".

 

Gdybym był w sytuacji wyboru, to dla mnie MM300 nie stanowi alternatywy.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacku zgadza się, mechanizm to mechanizm...no ale jak jest lepszy to chyba lepiej niż jak by miał być słaby.

Chcesz zaawansowania technologicznego w ścisłym tego słowa znaczeniu to kup sobie najwyższe modele kwarcowych Seiko. Tam aż kipi od technologi.

 

Piotrek zgadzam się. Nie mniej nie o kwarcach prawimy. Ty napisałeś, że w Seiko płacisz za technicznie zaawansowany mechanizm, a ja twierdzę że od Omegowskiego cal. 2500 nie jest lepszy, a do tego jest gorzej wykończony...

po4.jpg

Reasumując, bo lekki OT robimy jakbym miał wybierać z tych dwóch to wybrałbym MM, bo ciekawszy. Omega nudna i bez polotu. Co nie zmienia faktu, że projekt spójny i bardzo udany. Gdybym jednak miał dychę na taki sikor, dozbierał bym drugą i kupił Rolexa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że w obecnych "starych" PO jest montowana wersja D kalibru.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek; źle odbierasz moje stwierdzenie o "technologicznej jakości" i stąd się nie zrozumieliśmy : )

 

A co do ceny to jak by Seiko MM kosztowało 10k to nie wiem czy bym kupił.

Ten zegarek kosztuje około 6,5kpln co czyni go jeszcze atrakcyjniejszym : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pamiętajcie, że w obecnych "starych" PO jest montowana wersja D kalibru.

 

Czym się różni od pokazanej przeze mnie wersji "B"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni od pokazanej przeze mnie wersji "B"?

 

Jacku od wersji B, to już wersja C wieloma istotnymi rzeczami się różniła.

Co do D, to różnica w stosunku do C jest taka:

- nowy wychwyt - "3 tier coaxial wheel (same as in the 8500). The 3 tier coaxial wheel is manufactured with the new LIGA technology."

- inaczej wycięte mostki,

- mocniejszy włos,

 

 

To, że wersja D jest w PO wyszło przez przypadek. Omega poinformowała w Bazylei, że wersja D będzie stosowana w nowych SMP300, ale nic nie wspominano o PO. Tak samo nie przekazano jakie zmiany są w wersji D.

Ktoś zamówił certyfikat COSC do swojej nowo zakupionej PO (starej wersji) i się okazało, że już ma wsadzoną wersję D.

 

POCOSC1.jpg

 

logo.jpg

 

Answer to your request at omegawatches.com

separation_2.jpg

 

OUR ANSWER

 

Dear Mr Ruffino

We thank you for your message regarding your OMEGA Seamaster Diver 600M watch, equipped with the calibre 2500D.

As far as your request is concerned, we can inform you that your timepiece is equipped with the latest version of the caliber 2500.

 

Compared to the caliber 2500C, the caliber 2500D is equipped with the new 3-level Co-Axial escapement.

For any additional information you might require, please feel free to contact our Customer Service in France:

The Swatch Group (France) S.A.S.

112, avenue Kleber

75784 Paris Cedex 16

Phone +1 538 122 00

Fax +1 457 462 46

E-Mail: [email protected]

We hope to have been helpful to you and remain,

with kind regards,

Your OMEGA Team.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego pytałem Wojtku, Omega nie jest w kręgu moich zainteresowań zegarkowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.