Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

QuadrifoglioVerde, nie zgodzę się z Tobą. Bezela używam do odmierzania czasu w kuchni i znacznie ułatwia mi życie podziałka na bezelu, bo łatwiej jest policzyć, ile czasu minęło z podziałki na bezelu niż z indeksów na tarczy zwłaszcza, jak bezel jest 120-klikowy i ustawiony akurat w połowie minuty. Oczywiście minutowa musi być wystarczająco długa, żeby nie było zbyt dużej odległości między jej czubkiem a bezelem. Brak podziałki to dla mnie idiotyczne posunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

machlo..tajemnica diverów została rozwiązana to zegarki do gotowania jajek :-) ....szkoda tylko, że obecnie 90% kuchenek posiada wbudowany timer bardziej funkcjonalny od zegarka bo daje sygnał głosowy :-P

No ale co kto lubi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czego odczyt ?? Godziny ?? Ja nigdy w diverach nie posługiwałem się podziałką na bezelu....na tarczy i owszem ułatwia ale na bezelu ?? Jesli ktoś nurkuje to zgodzę się...ale kto nurkuje ?? Profesjonalny nurek używa komputera...a nie zegarka mechanicznego. Xicorr Circle nie ma w ogóle bezela a na głębinach był hehe :-)...a i tak nurek który go założył zrobił to tylko do celów reklamowych bo na drugim nadgarstku miał komputer nurkowy :-) No proszę Cię :-) ...wszystko to pic na wodę i dobrze o tym wiesz...

Jeżeli zegarek jest diverem to niech nim będzie od początku do końca. Nie ważne, czy się w nim nurkuje, czy nie. Skoro bezel to pic na wodę i podziałka niczemu nie służy to po jakiego grzyba Obris w ogóle ten bezel robił i po cholerę on się obraca? Co do Xicorra Circle....było wałkowane. To nie diver, tylko zegarek sportowy. Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaadoptowałem jednego na swoje potrzeby ;)

 

aaDSC01470_zps98f969ce.jpg

 

Bardzo ciekawy zegarek. Jakaś nowa marka? Myślałem, że to ORIS, a to OBRIS!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek jest diverem to niech nim będzie od początku do końca. Nie ważne, czy się w nim nurkuje, czy nie. Skoro bezel to pic na wodę i podziałka niczemu nie służy to po jakiego grzyba Obris w ogóle ten bezel robił i po cholerę on się obraca? Co do Xicorra Circle....było wałkowane. To nie diver, tylko zegarek sportowy.

 

Jacek....Obris Morgan nigdzie oficjalnie nie podaje że to diver tylko, że to zegarek inspirowany diverami z lat 70tych. A to duża różnica! To po prostu swobodny codzienny zegarek z WR 200m...nie ma nawet rozpiecia na piankę w bransolecie... Poczytaj stronę producenta :-) . Jak to czemu jest obrotowy bezel ?? Sporej wielkości kropę możesz ustawić w dowolnej pozycji i ułatwia to odmierzanie okresów kilkuminutowych...jeśli oczywiście to komuś w ogóle jest przydatne ?? Bo większość ludzi i tak ustawia bezele centralnie na godzinę 12tą i nigdy ich z tej pozycji nie rusza :-) .

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde, akurat z bezela korzystam często do odmierzania czasu (od 2-3 minut do kilkunastu) nie tylko przy gotowaniu jajek. Liczenie kresek na tarczy byłoby dla mnie mocno upierdliwe i pewnie nie raz bym się pomylił. Wyrażam tu swoją tylko opinię - bezel bez podziałki jest bezużyteczny i nie ważne, czy zegarek to diver, czy nie diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr....fajna Doxa bo z lupką..a ja lubię lupki :-) urozmaicają zegarek.

nawet przefajna ;) najlepszy zegarek jaki mam/miałem pod względem stosunku jakości do ceny.

zdecydowanie czeka go rychła recenzja


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Doxa na żywo zarąbista :) chyba byłem drugim (po właścicielu), który oglądał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to zegarek wręcz kompletny, nic dodać, nic ująć.

 

Ehh...to prawda!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel bardzo fajny, jednak wiele skromniejszy os shark ceramica xl.

Różnicą miedzy doxą a np tym Kentex'em jest wizualna strona zegarka - doxa ceramica nie czerpie z wzornictwa innych marek. Oczywiście można doszukać sie podobieństw - ja np widzę wiele wspólnych cech z tag heuer aqua racer 5, jednak sa to tylko podobieństwa w detalach, co w dzisiejszych czasach raczej nieuniknione w masowej produkcji.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rasowy nuras z czytelnym (czyt. Obrisowym) bezlem :D

 

 

Ploprofangl1.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr praktycznie każdy obecny diver z czegoś tam czerpie ( no może prócz diverów UN czy AP :-) ).

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC_0010.JPG Edytowane przez jaszczur11

"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel bardzo fajny, jednak wiele skromniejszy os shark ceramica xl.

Różnicą miedzy doxą a np tym Kentex'em jest wizualna strona zegarka - doxa ceramica nie czerpie z wzornictwa innych marek. Oczywiście można doszukać sie podobieństw - ja np widzę wiele wspólnych cech z tag heuer aqua racer 5, jednak sa to tylko podobieństwa w detalach, co w dzisiejszych czasach raczej nieuniknione w masowej produkcji.

 

Koronka, struktura tarczy, bezel po zewnętrznej części, bransoleta - kopia z TH500M . To jak można napisac że nie czerpie z innych marek?

Poza tym jak oni montują do nich wskazówki? na renderach niemal każdy kolor ma inne nie wspominając już o tym, że ten z fotki firmowej ma inne niż ten Twój :)

 

Albo to takie wrażenie...

post-35054-0-18642300-1355599746.jpg

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy diver ..no może nie AP czy UN z czegoś tam czerpie. bransoleta w tej Doxie to wypisz wymaluj bransoleta z Taga Carrery....wiem bo posiadałem :-)

Nie będę już pisał że ze 50% diverów na swiecie to ajkieś tam wariacje na temat Submarinera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle że w niektórych zegarkach pewne cechy tworzą spójną całość a w innych przy próbie skopiowania gdzieś czar pryska i całość nie klei się. Mi np ta Doxa się nie podoba. Uważam, że brak jej właśnie spójnośći i jest zlpekiem niekoniecznie dobranych do siebie części...

 

Najbardzie razi mnie bezel - niepotrafię wytłumaczyć dlaczego - coś z nim nie tak :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5570480.jpg

,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj.... przepraszam, ale nie widzę sensu, by po raz kolejny spierać się z Tobą o rzeczy, których nie widziałeś.

Oczywiście mogę poświęcić 15 min i zrobić w PS porównanie Doxy z TH i pokazać, że to o czym piszesz jest delikatnie mówiąc wyssane z palca, ale po co?? każdy sam może porównać oba zegarki. Bezel zdecydowanie inny, koperta inna, dekiel inny, ..... wszystko praktycznie różne, choć dopatruje sie w tym podobieństwa


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, cena z metki to niecałe 3 tyś, jednak mając zdolności negocjacyjne można kupić sporo taniej ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.