Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

co to za model Orient ?

bo ostatnio była spora dyskusja na temat podobnego w kolorze niebieskim

chyba nie miał rezerwy

Orient napisał, że jest to składak i nie jest oficjalnym produktem Orient

myślę, że ktoś z forumowiczów pamięta tą historię

żeby ktoś nie pomyślał, że robię jakiś zamęt czy o coś posądzam wydaje mi się, że w tamtym tylko koperta była wspólna, podobna...

znalazłem link

http://zegarkiclub.p...intage-tunacan/

W nawiazaniu do moich informacji (ze zrodla ktore, jako ze nie mam i nigdy nie mialem powodu uwazac za niepewne, uwazam za pewne ) Orient ten (jego ref. CEX04001..., ref. jego werku jaki w nim siedzi to 46G) nie jest podrobka. Jest to model sprzed kilkudziesieciu lat (okreslany rowniez mianem tuna-can / lub beast) wyprodukowany przez firme Orient w krotkiej serii jako odpowiedz na 'tune-can' firmy Seiko (edycja tego Orienta byla o kilku kolorach tarczy) i jest to model ktorego 'tuna-can' obudowa miesci werk 46G. Ze wzgledu na to, ze czasomierzy tych wyprodukowano w sumie relatywnie (w stosunku do produkcji innych czsomierzy marki Orient na rynki swiatowe) niewiele (produkcja jego byla z mysla glownie o rynku amerykanskim, kanadyjskim i australlijskim) - a to rzekomo ze wzgledu na zbyt latwa mozliwosc zmiany w nim daty - to produkcji ich dosc wczesnie zaprzestano co powoduje, ze nie ma ich zbyt wiele na rynku i te ktore mozna obecnie znalezc na rynku (ich oryginaly, bo krazy rowniez mnostwo ich kiepskich i z gory widocznych golym okiem podrobek) i ktore sa w dobrym stanie nie sa zazwyczaj tanie (widzialem ze ceny ich osiagaly nawet i $1500-$2000 ! ). Znane mi rowniez jest krazace na internecie rzekome "wyjasnienie" w tej kwestii rzekomego "pracownika" firmy Orient, w nawiazxaniu do ktorego 'nie jest on pewny co do kwestii prawdziwosci wyzej dyskutowanego Orienta ale w jego opinii firma Orient nigdy takiego modelu w swojej ofercie nie miala' i z tego co wiem jest to fikcyjna informacja (nikt nigdy o prawdziwosc tego modelu nie pytal). Jest mi rowniez znane inne rzekome wyjasnienie innego pracownika firmy Orient, w nawiazaniu do ktorego od czasu zwiazania sie z firma Seiko firma Orient nie jest w stanie stwierdzic oryginalnosci wielu krazacych na rynku dawniejszych modeli tej marki. To wszystko co w kwestii tego modelu Orienta wiem jak i nie mam powodu aby uwazac aby model ktory ja posiadam byl 'fake'-iem.

Ci powiem Michał, że ten zegarek w ogóle nie leży na Twoim nadgarstku. Jest zdezydowanie za mały... Albo tak wyszedł :)

Ty serio Mikołaj piszesz? Absolutnie się nie zgadzam, rozmiar ma idealny w stosunku do mojeo nadgarstka, a już napewno nie jest za mały :)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

twego orienta nawet przez sekunde nie podejrzewalem, ale dzieki za rzeczowe wyjasnienie

Edited by Burns

"Nie pytajcie,co wasz kraj może zrobić dla was,tylko co wy możecie zrobić dla waszego kraju"

uf62_SEIS.jpg

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Maru123, jak już mówiłem - świetny jest! :)

Moje oko cieszy nudne Seiko. :))

20130130_121753.jpg

20130130_121541.jpg

Super ten Seikacz :) . Niezbyt jaram się GS ale ten jest śliczny :) .

Bartek

Super ten Seikacz :) . Niezbyt jaram się GS ale ten jest śliczny :) .

GS-a trzeba odpakować ,rozchylić pergamin wyjąć pudło ,wyjąć z zamszowej otuliny i podziwiać jego smaczki..To są naprawdę świetne ,wzbudzające zaufanie czasomierze.

"Nie pytajcie,co wasz kraj może zrobić dla was,tylko co wy możecie zrobić dla waszego kraju"

uf62_SEIS.jpg

Fajne Seiko! Ta moneta to półdolarówka z Kennedym? Mam chyba taką samą monetę :)

Licytacja dla Krzysia

Fajne Seiko! Ta moneta to półdolarówka z Kennedym? Mam chyba taką samą monetę :)

Dzięki,to tylko Seiko :)

Coś tam przysyłają co miesiąc.

I do pudła ,do piwnicy,dla potomnych,niech leży sto lat :P

twego orienta nawet przez sekunde nie podejrzewalem, ale dzieki za rzeczowe wyjasnienie

Wiem, Burns i pisze to zeby zapewnic Cie ze nie bylo moim zamiarem posadzanie Cie o takie podejrzenia w stosunku do mojego Orienta, jak i zeby walnac skruche za to ze wyrazilem sie w swojej wypowiedzi na tyle nieprecyzyjnie zebys mogl pomyslec ze Cie posoadzam o tego typu podejrzenia.

Ty serio Mikołaj piszesz? Absolutnie się nie zgadzam, rozmiar ma idealny w stosunku do mojeo nadgarstka, a już napewno nie jest za mały :)

Jakoś taki się wydaje na tym zdjęciu - paseczek ma jak dratwa :)

U mnie dzisiaj takie coś się pojawiło, darowane to zachowam, ale powiem szczerze, że gdyby logo było inne, np jakiegoś szwajcara, to jakość nie była by powodem do wstydu :)

img9083d.jpg

Darek-zegarek, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to kupiłeś tę monetę, żeby po iluś tam latach była warta sporo więcej niż sama wartość srebra w tej monecie, tak? Obecnie właśnie praktycznie tyle jest warta, ile warte jest zawarte srebro. ;) IMHO kupowanie takich monet w celach inwestycji/oszczędności nie ma absolutnie żadnego sensu. Śmiem wręcz powiedzieć, że nigdy ta moneta nie będzie więcej warta niż pi razy oko srebro. Rozsądniej jest kupić uncjową monetę bulionową w tej cenie.

Darek-zegarek, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to kupiłeś tę monetę, żeby po iluś tam latach była warta sporo więcej niż sama wartość srebra w tej monecie, tak? Obecnie właśnie praktycznie tyle jest warta, ile warte jest zawarte srebro. ;) IMHO kupowanie takich monet w celach inwestycji/oszczędności nie ma absolutnie żadnego sensu. Śmiem wręcz powiedzieć, że nigdy ta moneta nie będzie więcej warta niż pi razy oko srebro. Rozsądniej jest kupić uncjową monetę bulionową w tej cenie.

Kolego.

Nie kupuję monet ,ani znaczków,w celach osiągnięcia korzyści majątkowych,na chwilę obecną..

Choć mam fajna kolekcję znaczków i monet po dziadku.

Kupuję to,jakby tu napisać "tak sobie",niech leżą.

Wierz mi ,że w celach korzyści skupuję też sobie obecnie " świnki"po cenie złomu i też ładuję je w lochach :)

Edited by Darek-zegarek

W nowym ubranku , swietnie go wybralem z pomoca oczywiscie

IMGP7911_zpsdb2e21d9.jpg

IMGP7906_zps89731719.jpg

Beware the fury of a patient man.