Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Ten sam co wczoraj. Niestety nie umiem pokazać jego wszystkich walorów, zegarek na żywo robi dużo większe wrażenie, niż na zdjęciach.

IMG_2273-2_zpsd11045ba.jpg

IMG_2217-3_zpscfc0d8b3.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

C8CC6F9C-BCDF-4C55-8FB8-572F9A059985-3132-000003C2D5C6A073_zps85a36d7c.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

Fotka z przed paru dni, ale zegar niechętnie schodzi z łapy:

p1070304.jpg

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Fotka z przed paru dni, ale zegar niechętnie schodzi z łapy:

Wcale się nie dziwię... ;)

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

Zgadza się odcień jest nieco inny. Ale najlepiej poznać po wadze :-). Zegarek z białego złota jest znacznie cięższy od stalowego odpowiednika.

U mnie dziś będzie znów czekoladka:

braz1.jpg?t=1362561950137

Bardzo ładny zegar Kolego. Gratuluję!

Ten sam co wczoraj. Niestety nie umiem pokazać jego wszystkich walorów, zegarek na żywo robi dużo większe wrażenie, niż na zdjęciach.

Choć nie jestem zwolennikiem Roleksów to ten mi się podoba, rzeczywiście jest ładny.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

U mnie znów to samo... Ten czarny diabeł kusi mnie codziennie smolistą tarczą, a ja na pokuszenia podatny jestem...

post-46051-0-58926100-1362578458_thumb.jpg

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Fotka z przed paru dni, ale zegar niechętnie schodzi z łapy: [picture]

Nie dziwie sie ze niechetnie Ci ten Fortis z reki schodzi, fajne zegarki maja to do siebie ze tak z nimi jest :D

Mnie dzisiaj ten na reke wskoczyl:

fortisb421.jpg

Jeśli na żywo robi większe wrażenie, niż na tych zdjęciach, to wolę go na żywo nie oglądać, bo sprzedam nerkę...:)

Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Ale to nie jest wieczny kalendarz, troche nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Nazwa Perpetual w tym przypadku oznacza coś w rodzaju "wiecznej" tradycji i precyzji :)

wg mnie "oyster perpetual" dotyczy "dożywotniej wodoszczelności" koperty czy coś w ten deseń.

Oyster to określenie typu koperty z odpowiednią wodoszczelnością - pochodzi od ostrygi, a perpetual to wieczysty, dożywotni.

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Jeśli na żywo robi większe wrażenie, niż na tych zdjęciach, to wolę go na żywo nie oglądać, bo sprzedam nerkę...:)

Żaden inny mój zegarek nie ma tylu wielbicieli wśród moich znajomych jak ten właśnie Rolek. Robi wrażenie, zwłaszcza w świetle dziennym przy promieniach słonecznych :)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

wg mnie "oyster perpetual" dotyczy "dożywotniej wodoszczelności" koperty czy coś w ten deseń.

Według uczestników forum Rolexa, "perpetual" w przypadku Rolexa oznacza po prostu zegarek automatyczny, czyli "perpetual" jest zamiast "automatic" lub "self-winding". Zegarek samonakręcający się czyli ciągły, wieczny, nieustanny (continous, perpetual, permanent)

Z jednej strony można uznać to za rodzaj przekrętu marketingowego, gdyż w/g dzisiejszych (niepisanych, umownych) standardów słówko "perpetual" powinno się odnosić do tzw rocznego kalendarza, czyli zegarka którego datownik rozpoznaje ilość dni w danym miesiącu, a w Rolexach tak nie jest!

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to jest odniesienie historyczne. Po prostu w Rolexie postanowili używać słówka "perpetual" zamiast "autmatic" dawno, dawno temu... kiedy te "standardy" (w dzisiejszym umownym znaczeniu) wcale nie były jeszcze takie jednoznaczne. Dlatego też trudno jest uznać, że Rolex chce kogoś w ten sposób oszukać.

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Oyster - wodoszczelny.

Perpetual - self winding (automat)

Ja tak to w skrócie rozumuje.

Świetna Autavia, gratuluje! Kiedyś szukałem takiego zegarka w dobrym stanie... W jakim stanie jest Twój egzemplarz?

Edited by carlito1

Rewelacja! Strasznie mi się podoba :)

Autavia świetna. Gratuluję. Miałem reedycje tego zegarka i dopisek

TAG mnie drażnil. Tego bym nie sprzedał.