Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Planuje zakupić Orienta Ray 2 i tutaj nasuwa się pytanie czym różni się od tej wersji z dodatkową koronką? Co do samego zegarka bardzo mi się podoba jednak mam na oku również Orient Curator - 50 m water resist bardzo ładny Design, szafir i tak jakby waham się pomiędzy nimi dwoma. Może ktoś pomoże rozwiać wątpliwości? Zaznaczam również ze to mój drugi automat (pierwszy seiko snk805) tak więc niższa półka a tego orienta traktuje po prostu bardziej poważnie bo to jednak zegarek w kwocie +/- 1000 pln. Dlatego pytam Was - osoby, które zapewne posiadają już kilka modeli tej marki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6dd8e056427793e332c2a0a89ca1c2b0.jpg

 

:-)

 

 

Teraz zauważyłem ze 2 już u mnie ;)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez przemo2xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Planuje zakupić Orienta Ray 2 i tutaj nasuwa się pytanie czym różni się od tej wersji z dodatkową koronką?

Różnice chyba takie same, jak między Mako i Mako 2. Przede wszystkim dwójka różni się od jedynki brakiem przycisku do zmiany daty oraz innym mechanizmem, wyposażonym w stopsekundę i dokręcanie. Jako, że nie widziałem na żywo obu na raz, mogę jedynie napisać, że gdzieś czytałem, że wersja 2 ma ładniejszą tarczę. Osobiście z wyglądu bardziej podoba mi się wersja pierwsza z wystającym dodatkowym przyciskiem ;)

 

Co do ceny, to tutaj https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-ray-ii-automatic-200m-faa02005d9-mens-watch-10620.html masz znacznie taniej niż 1k. Zdarzają się często promocje z 8 bądź 10% rabatem, więc jak nie zależy Ci na czasie, to za niecałe 650 PLN można go kupić już wraz z opłatami celno-skarbowymi (a zawsze może Ci się jeszcze poszczęścić ;) ). Tylko poproś ich w razie zamówienia, żeby Ci na rachunku chociaż 1 euro za przesyłkę doliczyli, bo inaczej UC potrafi policzyć podatek VAT od 100 euro za przesyłkę (wszystko opisane w wątku o creationwatches).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca niestety w grę wchodza tylko polskie sklepy ze względu na gwarancje. Podobno Orienty są bez awaryjne ale różnie bywa wolę mieć pewność i spokojnie spac. Co do samego zegarka zapewne jest to bardzo dobry sikor jednak nadal waham się pomiędzy Ray'em a Orientem Curator najchętniej za kupiłbym dwa jednak póki co budżet nie pozwala. Który zdaje się być lepszym wyborem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upolowany na bazarku WUS.

Dlugo szukalem bialego 300m.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe te zegarki, wszystkie wariaty kolorystyczne, znikły z amerykańskiej strony Orienta. Szykuje się coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.