Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca. U mnie bambino był niestety rozczarowaniem....

....Miałem kremową tarczę i niebieskie wskazówki. 

może nie trafiłeś w model ;)

 

Na klasyka jest za duży. I nie mówcie mi, proszę, że zależy to od obwodu ręki, bo to bzdury.....

po co wrzucać zegarek do różnych kategorii. Do tej za duży, do innej za małe wskazówki. Okaże się, że nie pasuje do żadnej kategorii. Tylko co z tego wynika.

Chciałbym się zapytać, czy Twój bambino nie podobał Ci się bo nie pasował do "kategorii", czy nie był w Twoim guście, nie zaiskrzyło.? Bo to dwie różne rzeczy

Ja mam tylko dwa kryteria: podoba się - nie podoba się i stać mnie - nie stać mnie ^_^

 

 

Druga sprawa to datownik, który psuje tarczę.

A wystarczyło dać jakaś ramkę...

psuje albo nie psuje, kwestia gustu

 

i to jest fajne, że to co dla jednego jest wadą/obciążeniem dla zegarka dla innych stanowi atut lub w najgorszym wypadku sprawę pomijalną/niezauważalną w procesie decyzyjnym prowadzącym do zakupu

 

jasne, że staję tu "w obronie" bambino, ale szanuję opinię @Sol. Ja też mam awersję do pewnych zegarków - a inni są w nich zakochani

peace :wub:   

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Extra! Gdzie go dorwales? Chodził za mną swego czasu. Jakie ma wymiary dokładnie?

 

Taki trochę Franck Muller że wschodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie trafiłeś w model ;)

 

po co wrzucać zegarek do różnych kategorii. Do tej za duży, do innej za małe wskazówki. Okaże się, że nie pasuje do żadnej kategorii. Tylko co z tego wynika.

Chciałbym się zapytać, czy Twój bambino nie podobał Ci się bo nie pasował do "kategorii", czy nie był w Twoim guście, nie zaiskrzyło.? Bo to dwie różne rzeczy

Ja mam tylko dwa kryteria: podoba się - nie podoba się i stać mnie - nie stać mnie ^_^

 

 

psuje albo nie psuje, kwestia gustu

 

i to jest fajne, że to co dla jednego jest wadą/obciążeniem dla zegarka dla innych stanowi atut lub w najgorszym wypadku sprawę pomijalną/niezauważalną w procesie decyzyjnym prowadzącym do zakupu

 

jasne, że staję tu "w obronie" bambino, ale szanuję opinię @Sol. Ja też mam awersję do pewnych zegarków - a inni są w nich zakochani

peace :wub:   

 

Wybrałem najładniejszy model - kremowa tarcza i niebieskie wskazówki.

Podobał mi się przed zakupem i... dalej mi się podoba... na zdjęciach :)

To nie tak, że zegarek jest źle zrobiony, ma jakieś wady itd.

Po prostu uważam, że zegarek w tej stylistyce (koperta, tarcza, indeksy, wskazówki) to klasyk i powinien mieć bardziej klasyczny rozmiar.

A datownik jest skopany niezależnie od stylu :)

 

PS. widziałem jakiś model bambino z ciemniejszą tarczą i ramką wokół datownika. Myślę, że ten może by się nadał, ale nie rusza mnie tak jak ten, o którym napisałem wyżej.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra! Gdzie go dorwales? Chodził za mną swego czasu. Jakie ma wymiary dokładnie?

 

Taki trochę Franck Muller że wschodu ;)

 

Dzięki :) Rozglądałem się za paroma modelami orienta tonneau i to był jeden z nich. Tonneau w stylu art deco to naprawdę miodzio, dla gustownych koneserów ;):D:)

Wymiary: szer. ok. 35 mm (bez koronki), wys. lug to lug ok 45 mm, między uszami ok. 19 mm. Wymiary orientacyjne, mierzone metrówką, gdyż nie posiadam suwmiarki ;)

Dorwałem go na allegro przez przypadek: napisałem do sprzedawcy, który oferował go parę lat temu, szukałem wersji z granatową tarczą. Okazało się, ze miał dwa, w tym biały, wybrałem biały, wytargowałem rabat w wys. 150 zł i tak oto kupiłem model w zasadzie już niedostępny :) Jest jeszcze taki sam czarny na alle, wystawiony za 799 zł, ale warto się targować ;) pozdrawiam

Nie znałem tej marki Franck Muller - ekstra wypas :) Lubię ten styl, duże cyfry, ale z klasą :) A Orient ma wszystko zrobione ze smakiem… 

post-100708-0-10013500-1542930600_thumb.jpg

post-100708-0-19584900-1542930638_thumb.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem najładniejszy model - kremowa tarcza i niebieskie wskazówki.

Podobał mi się przed zakupem i... dalej mi się podoba... na zdjęciach :)

To nie tak, że zegarek jest źle zrobiony, ma jakieś wady itd.

Po prostu uważam, że zegarek w tej stylistyce (koperta, tarcza, indeksy, wskazówki) to klasyk i powinien mieć bardziej klasyczny rozmiar.

A datownik jest skopany niezależnie od stylu :)

 

PS. widziałem jakiś model bambino z ciemniejszą tarczą i ramką wokół datownika. Myślę, że ten może by się nadał, ale nie rusza mnie tak jak ten, o którym napisałem wyżej.

 

Niestety, bambino sa zbyt duże i zbyt grube na zegarek garniturowy. Można powiedzieć, że to wariacja na temat eleganta. Skąd nazwa bambino? Nie wiem, ale na bazarku wystawiłem innego pięknego orienta który jest dla mnie po prostu zbyt duży. Nie rozumiem tej japońskiej polityki: Seiko robi świetne piątki, ale za małe (wedle współczesnych standardów), natomiast orient poszedł w jak mi się zdaje fassion - ładne modele, zbyt duże. Dobrze, że chociaż nie poszedł tak daleko jak Diesel ;):D:P:) No cóz, OS-y w linii klasycznej mają chyba prawidłowe rozmiary... W kazdym razie IMO żaden bambino nie jest prawdziwym garniturowcem. Szukając garnitura, kupiłem sea gulla w linii slim (8 mm) i tenże znakomicie chowa się pod mankiet...

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, Orient zrobił by Bambino 36-37mm to by były narzekania, że za mały ;] Jest Timex Marlin z ręcznym naciągiem jak ktoś chce mechanika - eleganta mniejszego, automata już zrobili 40mm bo ludzie narzekali, że Marlin za mały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wzór dla orienta - z Chin - 39mm bez koronki i 8 mm grubości. To jest garniturowiec.

 

post-100708-0-00682900-1543178499_thumb.jpg

 

A jedynie niektóre OS-y limitowane spełniają kryteria, by być garniturowcem. Te subaru np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się zamykać w kryteriach, schematach, szablonach, stereotypach. Dziś nosi się tenisowki do garnituru.

Dla mnie garniturowiec to ten zegarek jaki ubiore do garnituru.

Szkoda czasu na zastanawianie się czy 2 mm różnicy pozwala mi ubrać zegarek do garnituru.

Poza tym ładny cienias

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się zamykać w kryteriach, schematach, szablonach, stereotypach. Dziś nosi się tenisowki do garnituru.

Dla mnie garniturowiec to ten zegarek jaki ubiore do garnituru.

Szkoda czasu na zastanawianie się czy 2 mm różnicy pozwala mi ubrać zegarek do garnituru.

Poza tym ładny cienias

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie!

Poza tym przy nadgarstku o obwodzie w okolicach 20cm, zegarek o średnicy ponad 40mm i grubości 12mm i więcej zawsze się zmieści pod mankiet.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, każdy nosi to, co mu się podoba, niemniej istnieje coś takiego jak kanon, klasyka, wzorzec, etc. Moim subiektywnym zdaniem, abstrahując już od tego, co jest, a co nie jest kanonem, bambino mogłoby być ciut mniejsze i cieńsze... W proporcjach takich, aby miało w uszach klasycznie 20mm, a nie 21mm. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć katalogom, to część z nich podaje, że Bambino gen.2 ma 40 mm średnicy koperty, zaś gen.4 ma 41 mm koperty (a nawet 41,5 mm). Dla mnie to różnica między rozmiarem klasycznym a wykraczającym poza. Niestety, prawie każdy sklep podaje inne wymiary dla tych samych modeli. Niekiedy dotyczy to nawet różnych wersji koloru tarczy ewidentnie tego samego modelu i wersji, np. u tych tutaj: https://www.zegarek.net/zegarki/orient/classic_automatic.html#id=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem dane ze strony "Iknowwatches", które pozwolą na jasność "w sprawie":

 

"Watch Dimensions

All of the Bambinos except for the Version 4 share the same watch dimensions. Some are a little odd, like the case dimension being a bit larger than most dress watches (which are normally below 40mm). However it still sits and looks great for a dress watch. The band width is also less than normal, making it marginally harder to find replacement straps. Here are the dimensions (except Version 4).

Case: 40.5mm diameter, 12mm width  (42mm diameter, 11.8mm width for Version 4)

Strap: 21mm, (22mm for Version 4)"

 

Co do rozmiaru uszu, Orient niestety zawsze miał własne odjechane pomysły. Rozmiar 21 mm wcale nie jest głupszy (albo: jest równie głupi), jak inny typowo "orientowski", czyli 19 mm... Z którym to rozmiarem mam z kolei regularnie przykrość przy mojej czterdziestoletniej "patelni".

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot też potrafił zrobić w uszach 19mm.

Trzeba się do tych 19 lub 21 przyzwyczaić


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając sie do dyskusji nt Bambino wspomnę tylko od siebie, że zegarek podoba mi się ze w każdym calu.....prócz jednej rzeczy: nazwa bambino IMO jest - delikatnie mówiąc - nieadekwatna do jego funkcjonalności i prezencji, bo to świetny zegar jest

 

PS:

Przy okazji wtrące w dziale Orienta że poszykuje Tritona http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169218-[K]-Orient-Triton-Blue;-lub-inny-diver-blue

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS1 też ma chyba niestandardowe uszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star SDK05004K0.

 

Mój pierwszy automat.  Na gwiazdkę upoluję jakiegoś kolejnego :-)

Gdzie kupowałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trzy obrazki mojego Bambino. Świetny zegar jest, gra świateł na tarczy mnie ciągle urzeka.Niestety musiałem dojrzeć do faktu, że dla mnie wskazówki są zbyt cienkie, a może to zwyczajnie wzrok zbyt słaby. 

Mam problemy z czytelnością tarczy w gorszych warunkach. Nie chce ktoś przygarnąć?

post-99933-0-20154000-1543610758_thumb.jpg

post-99933-0-31475500-1543610766_thumb.jpg

post-99933-0-96696800-1543610773_thumb.jpg

Edytowane przez 83czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dotarł, śliczny jest :)

 

Taki "śliczny", że już na bazarku  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.