Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Mechanizm z manufaktury...

Rekomendowane odpowiedzi

JA rowneiz nie rozumiem tak duzego negatywnego nastawienia do marki TAG HEuer w naszym klubie. JA osobiscie marek lubie i cneie, choc nei podoba mi sie jej bardzo nachalny, modowy sposob rekalmowania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyznacznikiem "jakości" zegarka ma być tylko mechanizm "in house" to oczywiście TH nie bryluje niestety

ale z drugiej strony , design nowych modeli , szczególnie Carrery jest niezły , wykonanie porządne , a reszta?

 

no cóź i tak kupuje się głownie uczuciami i odczuciami , więc to nasze marzenia decydują w znacznej części

Jeśli mialbym np wybór pomiędzy coś z kolekcji masek VC a nowym TH Steve McQueen ( pomijajac cenę oraz kwestie inwestytcyjne) to wybrałbym TH

 

nie przekreślajmy taga z definicji , tylko dlatego ,że ... właśnie co?

brak superkomplikacji ( Rolex też nie robi) , ETA - wspomniany Panerai, IWC , Omega , Breitling itd tez używają

krótka historia ? a Maurice Lacroix, Roger Dubois, Moser też jej nie mają

marketing - no cóż sprawa sporna zawsze

a ma przecież też własne innowacje ( kaliber 360 i inne ciekawostki)

 

chyba jak zawsze mozna powiedzieć, firma nie jest co prawda z najwyższej półki , ale ma niezle zegarki , które się wielu podobają i o to chyba chodzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda TH nigdy nie miałem, jednak bardzo lubię tę markę - ciekawe projekty, historia i jasna wizja rozwoju. Podkreślanie konotacji z przemysłem motoryzacyjnym, golfem, etc. jest przemyślane, dzięki czemu marka jasno adresuje swoje produkty do określonych odbiorców.

 

Reedycja Tag Heuer Monaco McQueen piękna!

 

2a273a4f21db6238.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Heuer mial calkiem niezla historie i nawet pewna innowacyjnosc (kalibry 11 i 12 chociaz mozna dyskutowac, jaki byl ich wklad). Ale jakos tak taz nazwa zanikla po przejeciu przez TAGa.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak stworzyl sie watek o obronie mojego biednego Taga :lol:

Troszke juz posiedzialem na tym forum i tendencje sa tu jasno widoczne :) jednak na szczescie mamy wolny wybor a i ja dzieki roznym opiniom przekonalem sie do takich marek na ktore jeszcze pol roku temu w zyciu uwagi bym nie zwrocil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wiem o czym Wy tu się rozwodzicie. Przecież ciekawe zegarki z manufakturowym mechanizmem można mieć za 200 - 300 zł : Seiko, Casio, Ruskie itd. :lol:


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu pojawia sie pytanie - skad te ceny???? Dlaczego wlasna manufaktura rowna sie cenie samochodu????

 

Widziałeś gdzieś ceny towarów, które nikt nie chce/nie jest wstanie zapłacić?

 

Ja w ogóle nie wiem o czym Wy tu się rozwodzicie. [...] :lol:

 

Tylko dlaczego nas o tym powiadamiasz?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego nas o tym powiadamiasz?

 

Dobre :lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos jakies zdjecia tag heuera monaco reedycja limitacja 1000 szt i gulf 5000 szt. . i st.Mc niebieski chrono ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zegarków z werkami ety czasami faktycznie są przegięte.Uważam,ze nie wypada pakować ety 2824 do zegarka za 10-12kg (npBreitling)zł bo to troszkę nie uczciwe,za 1200zł ten sam mechanizm kupisz w certinie czy tissocie...Do samego werku nie mam nic poza tym,że wkurza mnie czasami głośny wachlik(nie we wszystkich,ale często).Nie wspomnę o ecie 7750,gdzie można ją spotkać w zegarkach za 35-40kg zł..wachlik pracuje b.głośno(jakby się urwał).Dlatego mając daną kwotę pieniędzy należy szukać zegarka z jak najlepszym werkiem(el primero,glashutte iwc itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim razie wlasny mechanizm zawsze jest lepszy nawet od dobrze zmodyfikowanej ETY?

 

Wszystkim, których nurtują pytania tego typu polecam artykuły;

 

o mechanizmie ETA 2892

http://www.chronometrie.com/eta2892/eta2892.html

 

oraz o werku Rolexa 3135, gdzie ta właśnie ETA jest stawiana jako godny przeciwniki dla 3135.

http://www.chronometrie.com/rolex3135/rolex3135.html

 

W kategoriach niezawodności, wytrzymałości i dokładności niewiele werków morze się mierzyć z z 2892/A2. Oczywiście mam tu na myśli mechanizmy, które łączą w sobie te wszystkie 3 cechy. Jest sporo piękniejszych, bardziej skomplikowanych i dokładniejszych kalibrów. Niemniej jednak, ta właśnie ETA ma wiele do zaoferowania.

A że jest tak pospolita? Cóż, to jest problem dla wielu.

 

Sam chciałbym mieć jakieś fajne in-house'y, ale bliżej mi - bo lubię sprawdzone i wytrzymałe konstrukcje - do właśnie jakiegoś Rolexa z 3135 czy Omegi z werkiem 8500 niż do np. Francka Mullera Aeternitas Mega 4 z "zylionem" części na pokładzie :). Z takim Franckiem na nadgarstku bałbym się uderzyć ręką stół bo może w jego kopercie zrobiłaby się grzechotka :) . Ale oczywiście przede wszystkim dalej mi do wymarzonych in-house'ów (do Francka też :) ) dlatego, że są najczęściej za drogie dla mnie :)

 

Póki co cieszę się ETĄ/Unitasem :)

 

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że ety są dobrymi mechanizmami,ale gdy ładnie obudowany werk kosztujący 800zł sprzedaje się za 12000zł doznaję lekkiego niesmaku.Jeszcze jak jest on poważnie zmodyfikowany ,zdobiony to oki ,ale jak wkładają bez żadnej ingerencji i kaleczą klienta to jest poprostu mało smaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35-40kg zł

 

..wachlik

 

Dobre...

 

 

A tak w ogóle, to konsument ustala cenę zegarka, zawartość niewiele ma tu do rzeczy. Po prostu jest grupa konsumentów, którzy nie mają pojęcia co siedzi w środku, ba, co więcej oni WCALE NIE CHCĄ wiedzieć. Zegarek ma być ładny, modny i niezawodny.

Gdyby było inaczej, producenci nie sprzedawaliby tych zegarków - jakoś dają radę, jak widać.

A produkcja inhouse to nie jest ani łatwy, ani szybki, ani tym bardziej tani sposób na zaopatrzenie swoich zegarków w solidny mechanizm.

 

 

Podzrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. samo "h" przepraszam.... Błąd ortograficzny nie dyskredytuje mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
JLC i Panerai, to chyba 2 firmy, ktore urzekaja mnie swoja oferta, historia, designem i mechanizmami :) I dlatego ceny tych firm z wlasnym mechanizmem popchnely mnie do napisania tegoz watku :)

 

No i trafiłeś jak kulą w płot. Panerai z mechanizmem "in-house" można kupić za około 18000 zł, a Jaeger to chyba jedyna topowa firma, której zegarki wyceniane są wyjątkowo atrakcyjnie dla klienta. Za około 13000 zł kupisz nowy podstawowy model Master Control. Co do kalibrów ETA, to i tu wysoka cena zegarka może mieć uzasadnienie czy to w komplikacjach, w konstrukcji koperty, w jakości użytych materiałów czy w dekorowaniu itd.. Zobacz co z ETĄ robią tacy goście jak Speake Marin albo Christiaan van der Klaauw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało przypomnę Vulcaina, z w zasadzie własnym Cricketem (w zasadzie, bo jest jeszcze Revue Thommen) w przystępnej cenie. A to nie sam "goły" mechanizm, ale też komplikacja w postaci budzika...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów klubowiczów

Zainteresowała mnie wypowiedź na temat ETY 2892/A2 - nie powiem , mam jednego in-housa, ale "zbieram" (kolekcjonerstwo to w moim przypadku za duże słowo) zegarki z różnymi mechanizmami (oczywiście w miarę możliwości finansowych).

Mam też jeden z ETĄ 2824-2, mam ruska na 2906(łucz), ostatnio seiko 6R15.

Proszę o info : w jakich zegarkach znajdę taką ETĘ ( do 2-3000 pln) , coś mi się kojarzy , że też Longines jakiś chyba miał i pewnie nie tylko.

Z góry dziękuję

 

PS. Nawiązując do dyskusji - najpierw werk, potem szafirowe szkło i wodoodporność (minimum pływanie) a na końcu design,

nazwa może być nie istotna.

pozdrawiam

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do dyskusji - najpierw werk, potem szafirowe szkło i wodoodporność (minimum pływanie) a na końcu design,

nazwa może być nie istotna.

pozdrawiam

WS

 

Toś Pan dał wykładnię :) taka konfiguracja wyeliminowałaby z rynku połowę firm...... :)

...nie mówię, że to źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym skromnie zauważyć, że to mój sposób wyboru pierwszego i kolejnych zegarków (wymuszony ekonomią - wyjątek stanowi Łucz), myślę, że każdy może dokonywać wyborów w sposób dowolny.

O producentów nie martwiłbym się wcale - w końcu to kupujący zadecyduje.

pozdrawiam

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów klubowiczów

Zainteresowała mnie wypowiedź na temat ETY 2892/A2 - nie powiem , mam jednego in-housa, ale "zbieram" (kolekcjonerstwo to w moim przypadku za duże słowo) zegarki z różnymi mechanizmami (oczywiście w miarę możliwości finansowych).

Mam też jeden z ETĄ 2824-2, mam ruska na 2906(łucz), ostatnio seiko 6R15.

Proszę o info : w jakich zegarkach znajdę taką ETĘ ( do 2-3000 pln) , coś mi się kojarzy , że też Longines jakiś chyba miał i pewnie nie tylko.

Z góry dziękuję

 

Jeśli szukasz zegarka z ETA 2892/A2 w okolicach 3k PLN to pewnie w ofercie Orisa i Eposa powinieneś coś znaleźć.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.