Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Przy biurku w ogóle :D :D chodzi z lekkim oporem, chociaż wolałbym z większym. Domyślam się, że to tak jak z centrowaniem bezela - zależy jaka sztuka się trafi :D

Edited by Noodles

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Ja miałem jedno Seiko SPB083J1, centrowało idealnie a bezel chodził z odpowiednim oporem ;)

Edited by mario1971

Przy biurku w ogóle :D :D chodzi z lekkim oporem, chociaż wolałbym z większym. Domyślam się, że to tak jak z centrowaniem bezela - zależy jaka sztuka się trafi :D

Nie kombinuj, przecież znajomi nie sprawdzają jak chodzi Twój bezel, przyjmij że tak ma być i OK :P

Jak pójdziesz na spotkanie klubowe i każdy po pięć razy przejedzie bezelem do okola to dojdziesz do wniosku że to już nie ten zegarek, hi, hi :lol: 

No troche mi sie nie chce sr** z serwisem, liczyc z tym ze mi koperte porysuja itp. Dzieki za sprowadzenie do pionu Piotrek :)

PS "Bezel" to swietnie imie dla psa :D

PS "Bezel" to swietnie imie dla psa :D

Kurcze, adoptowałem ostatnio "bezimiennego" psa i tak właśnie kombinowałem Rolex, albo Bezel, ale mnie rodzina przegłosowała i został Reksiem ;)

Odnośnie kultury pracy bezela, to Bruce Williams na swoim kanale w jednym z filmów mówił właśnie, że na kilka żółwi, które miał w swoim posiadaniu, praca bezela potrafiła być diametralnie różna.

Kurcze, adoptowałem ostatnio "bezimiennego" psa i tak właśnie kombinowałem Rolex, albo Bezel, ale mnie rodzina przegłosowała i został Reksiem ;)

Odnośnie kultury pracy bezela, to Bruce Williams na swoim kanale w jednym z filmów mówił właśnie, że na kilka żółwi, które miał w swoim posiadaniu, praca bezela potrafiła być diametralnie różna.

Heh Reksio tez spoko :) a Bruce'a bardzo lubie, stonowany czlowiek i swoje w zegarkach perzerobil :) kojarzysz moze ktory to film? Chetnie bym posluchal co mowi :) na angielskich forach czytalem podobne wypowiedzi, ze nawet w ramach 1 modelu praca bezela moze sie bardzp roznic :)

Reksio to zacne psie imię :) Spolszczone od Rolex-sio  smiech-ruchomy-obrazek-0085.gif

Edited by PiotrX

Heh Reksio tez spoko :) a Bruce'a bardzo lubie, stonowany czlowiek i swoje w zegarkach perzerobil :) kojarzysz moze ktory to film? Chetnie bym posluchal co mowi :) na angielskich forach czytalem podobne wypowiedzi, ze nawet w ramach 1 modelu praca bezela moze sie bardzp roznic :)

Reksio to zacne psie imię :) Spolszczone od Rolex-sio

Miał być Rolex, jest Reks, a i tak wołam go "Łobuzie" ;)

Tutaj zdaje się Bruce wspomina o bezelach w trzech żółwiach: https://www.youtube.com/watch?v=noFrNMlpcHQ&t=51s

Zresztą my tu o żółwiach, a w droższych modelach również są różnice. Mam aktualnie SPB051 i 053. Różnica w pracy bezeli nie jest ogromna, ale zauważalna. W niebieskim pracuje MZ lepiej, jednak bardziej mi czarny podchodzi więc przeboleję ten fakt i 053 chyba będzie szukał nowego domu  ;)

Jeszcze zimny z paczkomatu  ;)

Jak ponoszę dłużej to powiem więcej  :)

Na razie nie mam uwag, osłona wydaje się materiałem porządnej jakości  B)

Panowie czy moglibyście zerknąć czy takie 'zachowanie' bezela to norma w Seiko czy jednak reklamować?

Panowie eksperci mam pytanko czy normalnym w Samuraiu jest by bezel latał na boki jak żyd po pustym sklepie? Wydaje mi się, że luz jest bardzo ale to bardzo duży. W porównaniu do mojego Mako XL który ma ten luz minimalny tutaj praktycznie jakby cofał się o jeden klik do tyłu.

https://www.youtube.com/watch?v=TOsTU8BI4fs

Druga sprawa - przy ustawianiu godziny i przy próbie dociśnięcia koronki celem jej zakręcenia jakby ruszały się wskazówki (godzinowa/minutowa), po zakręceniu wracały na swoją ustawioną pozycje. Nie dzieje się to za każdym razem - na filmie akurat nie.

Ziom dobrze Ci chodzi i centruje ten bezel. No jak go pchasz do przodu to się kręci. A little backplay jest w granicach tolerancji. Co do koronki i wskazówek nie wiem o co chodzi, skoro nie mogę tego zobaczyć. Ogólnie to sprawdź czy wciskając koronkę przypadkiem lekko jej nie przekręcasz stąd zmiana pozycji wskazówek... A najlepiej przestań oglądać zegarek w poszukiwaniu wad bo sobie tylko przyjemność z niego zepsujesz :)

Edited by Noodles

A najlepiej przestań oglądać zegarek w poszukiwaniu wad bo sobie tylko przyjemność z niego zepsujesz :)

I to jest zdrowe podejście. :)

Edited by PiotrX

A little backplay jest w granicach tolerancji.

Ok, jeżeli jest to w granicach tolerancji w Seiko to chyba odpuszczę choć w innych zegarkach nie jest to tak duży ruch do tyłu.

Co do koronki i wskazówek nie wiem o co chodzi, skoro nie mogę tego zobaczyć. Ogólnie to sprawdź czy wciskając koronkę przypadkiem lekko jej nie przekręcasz stąd zmiana pozycji wskazówek...

To raczej nie ruch koronką. Po odpuszczeniu wskazówka wracała do ustawionej pozycji. Ciężko to pokazać, ilekroć próbowałem to nagrać to akurat to nie występowało :).

Ok, jeżeli jest to w granicach tolerancji w Seiko to chyba odpuszczę choć w innych zegarkach nie jest to tak duży ruch do tyłu.

To raczej nie ruch koronką. Po odpuszczeniu wskazówka wracała do ustawionej pozycji. Ciężko to pokazać, ilekroć próbowałem to nagrać to akurat to nie występowało :).

Serio, odpuść. Przestań porównywać bo tylko zepsujesz sobie radoche. Na gwarancje lec jak Ci bezel odpadnie/nie bedzie sie chcial obrcac/ zlapie luz taki ze sam sie bedzie przesuwal. A wskazowki? Jak jestes w stanie bez problemow ustawic zegarek to tez olej to. Nos i ciesz sie samurajem bo to fajny zegarek jest :) Jak juz koniecznie chcesz cos konstruktywnego sobie porozkminiac to rozwaz czy stockowej bransy nie zmienic na ta ze strapcode :P Zegarek sporo zyska :D :D 

https://www.strapcode.com/collections/seiko-samurai

Bransoleta faktycznie tyłka nie urywa... Natomiast zmiana bransolety za 7 stów przy zegarku za 1.5k... no nie :D.

Jeszcze kiedyś sobie tuńczyka sprawie. Tylko trzeba przybrać na masie bo na nadgarstku 19-19.5cm te 52mm może śmiesznie wyglądać.

PS. Orient vs Seiko

1mk1g.jpg

Edited by kubbak