Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

@Perpetuum Mobile, ale ja nie wspominałem aby umiejscowienie daty zmienili na takie jak w chrono bo jest z "pupy" ;) , chodzi tylko o sam podkład i dalej podtrzymuje, że z ciemnym byłoby lepiej :) 

2 godziny temu, disaster3 napisał:

3seta fajna, może nie będzie to limitka jak poprzedni gajowy i bardziej dostępny.

Niestety za chuderlawy nadgarstek mam na takiego klocka, no i razi mnie białe okno daty.

Okno daty w mm309 jest koloru "metalowego" - nie jest białe. Co do rozmiaru - sam mam kurzy nadgarstek a MM300 się nosi bez problemu :) jak dajesz radę uciągnąć skxa to mm300 też dasz, tylko to wyższe i cięższe bydlę będzie

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Nowe idzie SLA047

Niby zielony, ale nie do końca.

• Approximate recommended retail price in Europe: €3,300
  • Limited Edition of 3,000

sla047j1_x15.thumb.png.e3b9f02db403b6eaeaff507343e58399.png

Stare SLA019

• Approximate recommended retail price in Europe: €3,200
  • Limited Edition of 1968

SLA019_b-712x1080.thumb.jpg.131da49bb16318d6d78375c30f3ccb87.jpg

35 minut temu, disaster3 napisał:

@Perpetuum Mobile, ale ja nie wspominałem aby umiejscowienie daty zmienili na takie jak w chrono bo jest z "pupy" ;) , chodzi tylko o sam podkład i dalej podtrzymuje, że z ciemnym byłoby lepiej :) 

Ciemne pole datownika, przy ciemnej tarczy jest z pewnością lepsze. Bez dwóch zdań. Tu się absolutnie zgadzamy. 😁

1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Ciemne pole datownika, przy ciemnej tarczy jest z pewnością lepsze. Bez dwóch zdań. Tu się absolutnie zgadzamy. 😁

No to nie zgadzamy się w tym przypadku. Jak widać wyżej białe pole datownika jest ok z tym, że to z ramką jest jeszcze lepsze :)

mm4a.jpg

Edited by Macmac

No to że ramkę wywalili to masakra pewnie wyjdzie limited edyszyn za miliony monet i ramkę dadzą

@Macmac jak to się mówi o gustach możemy podyskutować jeszcze przez kolejne kilka godzin. Ty uważasz, że ok, ja np. że nie ok. I nawet w przypadku Twojej sztuki, zdecydowanie wolałbym ciemny podkład jeśli tarcza jest ciemna.

A wracając do SLA047 to faktycznie, bez ramki, z jakimś skróconym indeksem przy 3 i do tego jasnym podkładem daty wygląda to jak "pół d*py zza krzaka" - krzaki są zielone to tak w nawiązaniu do najnowszej limitki :D 

I nie trzeba było wiele aby było zayebiście, ciemny podkład, ramka wokół dziury z datą i brak jakiś kombinacji ze skróconym indexem, tylko jak w poprzedniej limitce.

Czarny bezel, głęboka fajna zieleń tarczy, złota wskazówka sekundy, mimo że odcinanie kuponów, to by schodził jak ciepłe bułeczki, jeszcze "oczko" na bezelu na 12'tce byłaby wisienką na tarcie.

Sam bym szarpał jak reksio szynkę aby się na żywca przekonać, czy dam radę to nosić czy nie i nie wyglądałoby tragicznie na mojej ręce. Z odsprzedażą też nie byłoby w tym przypadku problemu. Ale po co jak można zyebać i zrobić właśnie takie o ;) :P 

Godzinę temu, olivjer napisał:

Dotarł SKX013K2.

Trzeba przyznać, ze jest malutki. Chyba aż za mały.

15CD3BD2-9AF8-4D08-9285-5AC5B7FA7A73.jpeg

B4DAE8AF-A522-43E8-9AF0-4676997E30AC.jpeg

Gratuluję :) skąd brany?

2 godziny temu, Noodles napisał:

Gratuluję :) skąd brany?

Wylicytowany na facebookowej grupie. 

23 godziny temu, petruss napisał:

A w pracy mamy jeszcze takie SEIKO

IMG_3521 (2).JPG

inkubator ?

W dniu 29.01.2021 o 19:32, Burns napisał: