Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Kolejny chińczyk z mojej skromnej kolekcji to Gladster z mechnizmem Miyoty.

Swojego czasu pojawił się tu na forum, ja wtedy zachęcony pozytywnymi opiniami kupiłem swój egzmeplarz i musze przyznać, że były to dobrze wydane pieniądze,

Jeden z moich ulubionych chińczyków. Super koperta z delikatnym szczotkowaniem nie za wysoka, dla mnie w sam raz.

W tej wersji kolorystycznej od dawna próbuje kupić drugi egzemplarz, jak dotąd się nie pojawił na Alie. 

 

IMG_20210310_114201.jpg

IMG_20210310_114211.jpg

IMG_20210310_114235.jpg

IMG_20210310_115338.jpg

IMG_20210310_115345.jpg

A ten dzień tak na bakier tylko tu, czy ma tak zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

A ten dzień tak na bakier tylko tu, czy ma tak zawsze?

Akurat na zdjęciu niefortunnie uchwyciłem, ja nie przepadam właśnie za dodatkowymi okienkami na tarczy. No chyba ze to kwarc i nie trzeba przestawiać co chwila :) , a automaty zazwyczaj jak nosze to tylko ustawiam godzine.

 

Poza tym, że oprócz tradycyjnych Mon, Tue... są jeszcze chińskie nazwy dni to nie mam się do czego przyczepić. Ale teraz nie pamiętam dokładnie ile w ciągu dnia jest widoczna chińska ikona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomo_s napisał(-a):

Akurat na zdjęciu niefortunnie uchwyciłem, ja nie przepadam właśnie za dodatkowymi okienkami na tarczy. No chyba ze to kwarc i nie trzeba przestawiać co chwila :) , a automaty zazwyczaj jak nosze to tylko ustawiam godzine.

 

Poza tym, że oprócz tradycyjnych Mon, Tue... są jeszcze chińskie nazwy dni to nie mam się do czego przyczepić. Ale teraz nie pamiętam dokładnie ile w ciągu dnia jest widoczna chińska ikona. 

Fajny jest ten co masz, ale teraz ta wersja niedostępna. Super byłaby z pomarańczowym kolorem. 

 

Stop sekundy nie ma?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Fajny jest ten co masz, ale teraz ta wersja niedostępna. Super byłaby z pomarańczowym kolorem. 

 

Stop sekundy nie ma?

Niestety nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy Nakzen z szafirem.

Prawie dwa lata u mnie, bardzo przyjemny zegarek. Z uwagi na małe rozmiary idealny garniturowiec :D

 

IMG_20210310_163205.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: jeżeli ktoś nie zagląda do tematu pokrewnego to można korumpować jak ktoś chce tego jegomościa ;)

 

 

IMG_20210305_173310.jpg.75b61e02358b996282d1aa3833b69978.jpg.69491229e713e48f74533b91b9225c64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubxBtji.jpg

 

Ja tu to tylko tak zostawię. :)👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka oto Phylida!

 

PS.Ktoś chętny na korumpowanie? :)

IMG_20210307_173228.thumb.jpg.79c45fb2dd8b9f7ab87b074c02e4eec5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Juz sie znudzila?
Coś się pojawiło, co od dłuższego czasu szukałem i potrzebuje $$$.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Może ktoś chce się pozbyć swojego SD1970? Jeśli tak to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 16:27, michszy napisał(-a):

Osobiście preferowałbym Corgeut.

Miałem ostatnio homar Railmaster z ich marki i byłem bardzo zadowolony z jakości wykonania.

Zamówiony Corgeut. Ile idzie darmowa wysyłka z Ali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marekvegas napisał(-a):

Zamówiony Corgeut. Ile idzie darmowa wysyłka z Ali?

Ja czekam już 3 tygodnie, paczka jest od piątku po odprawie celnej w Belgii, Poczta Polska ma już paczkę w systemie. Więc pewnie z tydzień jeszcze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, marekvegas napisał(-a):

Zamówiony Corgeut. Ile idzie darmowa wysyłka z Ali?

Bardzo różnie. Tu masz dylemat zamawiać, gdy mało promocji, wtedy jest szybciej albo korzystać z extra cen i czasami bywają "dwa miesiące plus". W drugim wariancie bywa i zwrot wpłaty i zegarek po dłuższym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za zainteresowanie Phylidą, nie poszła tutaj, ale na OLX. Od razu był chętny. Także pieniążki wpadły i zakup się powiódł - 45 sekund przed końcem aukcji dostałem potwierdzenie, że będą pieniążki, więc sytuacja była napięta wczoraj :)

 

Aktualnie zastanawiam się czy zostawić w pudle Escapement Time - Kinga z niebieską wskazówką. Ktoś byłby ewentualnie chętny na zabranie go? Nie wadzi mi w pudle i ma swoje miejsce, ale po prostu go nie noszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbapiasek napisał(-a):

Taikonauta treningowy:

 

20210315_165809-01.jpeg

Powiało chińskim luksusem ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomo_s napisał(-a):

Ja czekam już 3 tygodnie, paczka jest od piątku po odprawie celnej w Belgii, Poczta Polska ma już paczkę w systemie. Więc pewnie z tydzień jeszcze poczekam.

Czyli te darmowe przesyłki mają numer poczty polskiej? Nie leżą w Polsce w jakiejś przepakowni? Mój zegarek idzie Aliexpress Cainiao.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nowym ubranku najtańszy Hi-Beat na zegarkowym rynku firmy Starking. Kosztował mnie 37 USD a pasek z prawdziwej skóry, niecałe 10. 

oie_vMdKg1FdTeGn.jpg

oie_zTU3UcEvderr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marekvegas napisał(-a):

Czyli te darmowe przesyłki mają numer poczty polskiej? Nie leżą w Polsce w jakiejś przepakowni? Mój zegarek idzie Aliexpress Cainiao.

Ostatnią paczkę z Alie dostałem w 2019 roku, była przepakowana w Szwecji jeśli dobrze pamiętam.

Teraz jadą do mnie 2 zegarki, jeden przez Belgię, teoretycznie Poczta Polska ma ten sam numer zarejestrowany w systemie jaki był do tej pory.

 

Druga paczka od innego sprzedawcy z tego co widziałem trafi do Polski i tu zostanie przepakowana i wysłana Pocztexem48 , taki list przewozowy przesłał mi sprzedawca przed wysyłką zegarka. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na ręku taki chiński Paris z "n" 😉

Obawiałem się wskaźnika rezerwy, bo model podobny na aliexpress na fotkach często wychodził poza skalę.

Ten sprawdziłem i nie wychodzi poza zero :).

 

BTW Kiedyć na forum czyatłem, że Parnis robi fajne zegarki ale to taka trochę loteria, bo akurat ta marka jest składana podobno  w wielu garażach.

Potem ktoś wrzucał screeny cennik, z którego wynikało, że sam Parnis robi zegarki w wersji HQ i te same tańsze LQ.

Finalnie wybrałem dlatego ten model, że na stronach oficjalnego sklepu bywa, a ten drugi jakoś nie ... trzeba uważać ... może stąd niedoróbka ...

 

pa02.jpg

 

pa01.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Darek p napisał(-a):

Dziś na ręku taki chiński Paris z "n" 😉

Obawiałem się wskaźnika rezerwy, bo model podobny na aliexpress na fotkach często wychodził poza skalę.

Ten sprawdziłem i nie wychodzi poza zero :).

 

BTW Kiedyć na forum czyatłem, że Parnis robi fajne zegarki ale to taka trochę loteria, bo akurat ta marka jest składana podobno  w wielu garażach.

Potem ktoś wrzucał screeny cennik, z którego wynikało, że sam Parnis robi zegarki w wersji HQ i te same tańsze LQ.

Finalnie wybrałem dlatego ten model, że na stronach oficjalnego sklepu bywa, a ten drugi jakoś nie ... trzeba uważać ... może stąd niedoróbka ...

 

pa02.jpg

 

pa01.jpg

Parnis raczej nie robi dwóch wersji, tylko istnieją także fatalne podróby. Kiedyś była tu na forum o tym mowa (wskazówka naładowania poza skalą). Ja mam podobny model, tylko ze znakami arabskimi, nieco inną tarczą i koronką. Ostatnio zmieniłem mu pasek i nabrał wiele w wyglądzie na plus. Jak oceniasz pasek, który dostałeś? Mój był byle jaki.

IMG_20210309_111258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.