Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pagan

TAG Heuer Monaco V4

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przepiękny. To najfajniejszy i najbardziej innowacyjny werk od dłuższego czasu. Jestem ogromnie ciekaw jak będą się spisywały wersje produkcyjne - i jaki przebieg wytrzymują te paseczki klinowe :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=g2lT8yhwP2Y&feature=player_embedded


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , wszystko pięknie, ale te paski......... No chyba, ze wytrzymają od przeglądu do przeglądu :lol:.

Nie wyobrażam sobie, że mi się zegarek zepsuje np. w podróży służbowej, bo mu pasek strzelił :lol:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już tylko krok od wykorzystania silnika spalinowego w zegarku. :lol:

A tak poważnie, to nawet ciekawy ten Tag.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak zegarek ale właśnie takie projekty powodują tak ogromne uznanie marki na świecie. To majstersztyk, na który stać tylko najlepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No właśnie , wszystko pięknie, ale te paski......... No chyba, ze wytrzymają od przeglądu do przeglądu :lol:.

Nie wyobrażam sobie, że mi się zegarek zepsuje np. w podróży służbowej, bo mu pasek strzelił :lol:

 

Bez obaw. Z tego co opowiadał mi przedstawiciel TAG'a wytrzymają bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby wystarczały od przeglądu do przeglądu i zegarek miażdży. :lol: Ciekawe jaka cena......


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek faktycznie jest niesamowity, ale to już kolejna wersja V4, pierwszy model został zaprezentowany bodajże dwa lata temu.

Mnie najbardziej ciekawi, czy kiedykolwiek pojawi się wersja dla "zwykłych" użytkowników, bo na razie wciąż jest to model koncepcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pomysł na zaprzęgnięcie do równoległej współpracy czterech bębnów połączonych pasem jest całkiem ciekawy, ale ja tam i tak wolę klasykę. Może powinienem urodzić się w innych czasach, bo jakoś te nowe designerskie koncepcje do mnie za bardzo nie przemawiają :lol:. A co do koncepcji na werk, to zdecydowanie większe wrażenie na mnie robi Duometre Jaegera niż TAG prezentowany w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy tyle tylko że w kontekście ceny nie robi to zbyt dużego wrażenia. Gdyby zastosowali ten mechanizm w modelu za 5000 dolarów to wtedy pełen szacun, ale w zegarku za 100000 dolarów można zastosowac każde rozwiązanie i każdy materiał i jeszcze potwornie dużo na tym zarobic. Bardziej odbieram to jako ekwilibrystyczny wybryk niż rozwiązanie stanowiące przełom na rynku, powiadam przełom to może by był jakby potrafili zaoferowac zegarek z tym mechanizmem przeciętnym użytkownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwornie dużo na tym zarobic.

O to w tym chodzi, ale samo przygotowanie projektu, testy i jego wdrożenie to też są potężne koszty. Za pewne jesli zegarke trafi na rynek , za 10 lat bedzie mozna kupić jego kompilacje za 1/4 ceny.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To model pokazujący możliwości firmy. Coś jak bolid formuły 1. Cena naprawdę nie gra tu roli. Firma pokazuje że ma zespół inżynierów gotowych wymyślić i wprowadzić w życie nowe rozwiązania i przełamać bariery technologiczne, pracować z nowymi materiałami. Ważne jest to, ze Tag zaczyna dorównywać swojej świetnej historii pokazując coraz bardziej ambitne modele, co dobrze rokuje. Rozwiązania z tego modelu na pewno trafią do wersji dla mas.

 

@watch lux: wychodząc z Twojego rozumowania nie podoba nam się sztuka niedostępna dla naszych portfeli (bo kreacje takie jak V4 Taga są formą sztuki zegarmistrzowskiej ). Czy to znaczy, że ma nie podziwiać obrazów Leonarda czy samochodów Bugatti?


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi laty Tag został trochę w tle np. za Omegą. Ten projekt udowadnia, ze tak nie jest i firma ciągnie ostro do przodu.

Ja jedynie ubolewam, że tego typu projekty wiążą się dziś z potężnym zapleczem finansowym i mniejsi, niszowi, czasem nawet lokalni producenci nigdy nie pozwolą sobie na takie próby,a tam przecież duch zegarmistrzostwa jest teraz największy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż są różne formy sztuki. Wielcy i bogaci rzeźbią w krajobrazie budując katedry i architektoniczne dzieła sztuki, artyści bez bogatych mecenasów tworzą coś na mniejszą skalę - czy jet to gorsza sztuka? Lokalne firmy wciąż potrafią dać nam wiele i bardzo zachwycić.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ciekawy zegarek. Najpierw 360 teraz to. Tag nie śpi - nideługo, jeśłi poza takimi ekstrasami pojawi sie coś bardziej "dla ludu" w typie cal 8500 - opinia że tag to ładnie opakowana Eta bedzie nieaktualna.

Paweł - jak Ci w podróży pasek strzeli to na rajstopę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze za 20 lat jak czlowiek dozyje :-) to bedzie mogl sobie taki kupic Chyba ze koszty produkcji sa niebotyczne ale pewnie jak pojda w masowke to juz bedzie OK. To samo co zrobił ML("pierwszy zegarek z pamięcią") czy JLC Reverso grande complication a triptyque z tajemniczym impulsem pozwalającym na dzialanie trzeciej tarczy. To wszystko zejdzie kiedys do nas szaraczkow i bedzie sie mozna tym zachwycac. Nie pozostaje nic innego jak czekac. To wspaniale jak niesamowicie rozwija sie zegarmistrzostwo. Wielkie koncerny daja pieniadze i dzieki temu to jest mozliwe. Z jeden strony narzekamy na koncerny a z drugiej dzieki nim mamy takie osiagniecia podawane jedno za drugim. Cos za cos.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie ktos zastanawia nad zakupem to na akucji ONLY WATCH kosztowal jedyne 55 tys EURO Jak widac mozna taniej :-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przepiękny. To najfajniejszy i najbardziej innowacyjny werk od dłuższego czasu.

http://www.youtube.com/watch?v=g2lT8yhwP2Y&feature=player_embedded

 

Jeśli rozważamy zupełnie nieszablonowe podejście do projektowania mechanizmów, to z pewnością tak.

A na pewno od czasu zaskakujących kreacji Felixa Baumgartnera (Urwerk).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na zaprzęgnięcie do równoległej współpracy czterech bębnów połączonych pasem jest całkiem ciekawy, ale ja tam i tak wolę klasykę. Może powinienem urodzić się w innych czasach, bo jakoś te nowe designerskie koncepcje do mnie za bardzo nie przemawiają...

Moze i powinienes sie w innych czasach urodzic :)

To jest tak jak ze wszystkim co burzy/burzylo standardy i klasyke - sprzeciwy, oburzenia, zdziwienia - ale jednak wiele z takich rewolucyjnych nowinek zmienialo swiat :) To tak jak np. ze skokiem wzwyz - wszyscy przeskakiwali tyczke nogami a tu jakis gosc ja przeskoczyl plecami - i co??? To, ze do dzis nie ma lepszego sposobu na taki wyczyn :)

 

Nie pisze tu, ze pomysl TAGa jest cudem techniki. Mi osobiscie przypadl do gustu i jako jeden z kolekcji chcialbym zeby u mnie zawital, jednak czas pokaze czy to tylko nowinka i gadzet czy rewolucyjny pomysl.

 

Wiem jedno - jesli chodzi o wykonanie terazniejsze TAG'ow, to maja bardzo wysoka jakosc. Jesli chodzi o werki, to ciesze sie, ze nad nimi pracuja bo w polaczeniu z zewnetrzna jakoscia moga niezle namieszac w branzy z czego sie ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW. i ale :) Świetny futurystyczny wygląd,zegarek robi wrażenie i nie ma że to że tamto!

Bardzo fajny.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - mistrzostwo! Bardzo "dizajnerski" projekt :D

Czekam, aż będę miał okazję by go obejrzeć na własne oczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumper ;) .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.