Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy. Trzy może 4 lata temu kupiłem zegareczek Tissot 1936 na unitasku. Zegarek może miałem ze 2 razy na łapce. 

 Dwa trzy razy w miesiącu nakręcałem go wraz z innymi zegarkami, które posiadam. Trzy dzionki temu postanowiłem go nakręcić z sąsiadem z pudełka. Było ok do momentu kiedy zobaczyłem różnicę wskazań czasu, która wynosiła aż 9 godzin. Zrobiłem ponowny eksperyment. Wczoraj nakręciłem tissota ponownie wraz z kolegą z pudełka i teraz chodzi tylko kolega. Tissot zatrzymał się dziś o 7.30. Dosłownie 15 min temu chciałem go nakręcić 2 do 3 obrotów koronką i blok nie da rady więcej. Zegarek bez żadnych uszkodzeń mechanicznych, otarć, obić, stan jak ze sklepu folia na dekielku zew oraz pod dekielkiem na szkiełku. Sam nie wiem co robić. Zegarek kupiony u Dolińskich. Co to może być? Coś poważnego ? Oddałbym go na serwis sklepowy. W moim miasteczku niestety nie mam fachowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memo88 - bardzo fajny sikor 😎 Ja dzis znowu przymierzalem chrono 😁

A powiedz jak z wygodą bransolety - wygodna czy rwie wloski? 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, artme napisał(-a):

@memo88 - bardzo fajny sikor 😎 Ja dzis znowu przymierzalem chrono 😁

A powiedz jak z wygodą bransolety - wygodna czy rwie wloski? 😬


Chrono świetny ale jak na mój nadgarstek za duży i zbyt masywny… 


Zegarek nosi się bardzo przyjemnie. Jest bardzo wygodny i dosyć lekki. Jak narazie włoski całe😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2022 o 22:40, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Widzę, że się podoba ;)

 

Fantastyczny zegarek, pod każdym względem.

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2022 o 20:54, rads napisał(-a):

 

Fantastyczny zegarek, pod każdym względem. Po 11 dniach ciągłej pracy ma odchyłkę –4s 😮

Gdyby miał jeszcze logo z uskrzydloną klepsydrą... A tak, to mimo zalet jego dni są policzone 😉


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2022 o 11:44, rafi napisał(-a):

Dołączam jako właściciel emoji6.png
7ef8d5d2915671385e7a9acf2a7a4f55.jpg

„Chcecie wierzcie lub nie wierzcie”, ale mimo kilkunastu lat spędzonych na forum nigdy nie miałem żadnego Tissota (Certiny też nie miałem).
No i w końcu!

Kilka uwag dla tych, którzy planują zakup PRX:

1. Dobre wieści są takie, że po obejrzeniu kilkunastu egzemplarzy w różnych kolorach w zasadzie nie znalazłem żadnego z ewidentnymi babolami na tarczy (Krzywe indeksy, źle osadzona data, trefne malowanie). Oczywiście żadnego nie oglądałem pod lupą, mówię o tym, co widać (moim) gołym okiem.

2. Osadzenie wskazówek - tu już bywa różnie. W jednych jest praktycznie idealnie, w innych nieco słabiej. Oczywiście na tym poziomie cenowym to nie grzech, ale jak wiesz, że możesz trafić sztukę idealną, to po co brać niedopracowaną?

3. Z rzeczy, które by mnie mega denerwowały, bo z reguły noszę zegarek do późnych godzin, to kwestia zmiany daty. Miałem w ręku egzemplarz, w którym zmiana daty zaczynała się ok. 22.00 a kończyła o 23.30 emoji853.png
W moim egzemplarzu zaczyna się 23.55 a przeskakuje 23.59.55 emoji16.png więc da się.

Ogólnie miałem trochę szczęścia, bo o ile czarnych i niebieskich jest na pęczki i można przebierać, o tyle z dostępnością zielonych jest problem.


wspaniały. Gdyby nie to że na mnie ciut za duży- już dawno bym go kupił. Uważam że to najbardziej udany model Tissota. Niech się do dobrze nosi i sprawia radość 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak to jest posiadać zielonego :) (przypadkowo filtr włączyłem w aparacie)

IMG_20221031_133756.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jan napisał(-a):

Więc tak to jest posiadać zielonego :) (przypadkowo filtr włączyłem w aparacie)

A calkiem fajnie by taki wygladal - szkoda, ze nie pomysleli 🤨😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do osób, które kupiły w ostatnim czasie PRX. Jaka jest szansa na obniżkę ceny od ceny wyjściowej ?

Interesuje mnie wersja kwarc, najchętniej 35mm. Wiem, że model jest nowy i dość popularny, ale może macie doświadczenia przy kupnie swoich egzemplarzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się trafić w salonie do przymiarki Tissot Telemeter 1938. Sam design jest dla mnie fantastyczny, czrgo niestety nie można powiedzieć o komforcie noszenia. 42mm średnicy i 15mm wysokości, w środku werk na bazie VJ, przez co jest straszną i niewygodną cebulą..e3bfacaeed9a9be28b6b2a562305e3b8.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - na bogato 😁

 

 

82C095F9-6E0D-49C6-95CD-C3A6CF5C1A06.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 13:53, marcinboro napisał(-a):

Szybkie pytanie do osób, które kupiły w ostatnim czasie PRX. Jaka jest szansa na obniżkę ceny od ceny wyjściowej ?

Interesuje mnie wersja kwarc, najchętniej 35mm. Wiem, że model jest nowy i dość popularny, ale może macie doświadczenia przy kupnie swoich egzemplarzy ?

w czerwcu 2021 zapłaciłem za niebieskiego kwarca 1358 pln, katalogowa cena była 1700 pln ? Próbuj, pytaj sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Admof napisał(-a):

w czerwcu 2021 zapłaciłem za niebieskiego kwarca 1358 pln, katalogowa cena była 1700 pln ? Próbuj, pytaj sprzedawców.

Dzięki za info.

Czyli zeszli Ci z ceny ok. 20%.

Kupowałeś w salonie czy przez internet ?

Od tego czasu tylko chyba katalogowa cena poszła na 1.950 zł. Ciekawe, czy nadal byłaby szansa na 20%. Z drugiej strony na chrono z Włoch czy Niemiec z dostawą można wyrwać za ok. 1.600 zł bez proszenia się o zniżkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info.
Czyli zeszli Ci z ceny ok. 20%.
Kupowałeś w salonie czy przez internet ?
Od tego czasu tylko chyba katalogowa cena poszła na 1.950 zł. Ciekawe, czy nadal byłaby szansa na 20%. Z drugiej strony na chrono z Włoch czy Niemiec z dostawą można wyrwać za ok. 1.600 zł bez proszenia się o zniżkę.

Bez przesady z tym „proszeniem się”. Wchodzisz na zieloną górę czy do Dolinskiego, piszesz na komunikatorze z pytaniem, jaką zniżkę mogą Ci zaoferować i - jeśli jest to dzień roboczy - praktycznie od ręki dostajesz informację. Analogicznie przy wizycie w stacjonarnym Kruku czy Jubitomie. Jesteś pewny, że kupujesz od AD, no i unikasz spreadu kursowego, czyli potencjalnych strat przy ewentualnym zwrocie. Ja po przygodach z Chrono nigdy nie wrócę tam po nowy zegarek. Pre-owned - owszem. Ale nie nowy. Za małe różnice w cenach, żebym się stresował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Quadrato to prawdziwa sentymentalna podróż do starych czasów. Nie żałuję jego kupna. Pora jednak iść dalej, więc jest do wzięcia.

 

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szybko poszedł :)

Szkoda, że ma datownik ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy. Ma ktoś może  PRC 200 T1144171703702 ale na pasku NATO?

Strasznie mi się podoba ta panda ale ta guma jest fatalna. Koperta nad uszami ma lekki rancik i zastanawiam się czy jakieś NATO 20mm tam wejdzie.

Edytowane przez slepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 10:42, marcinboro napisał(-a):

Dzięki za info.

Czyli zeszli Ci z ceny ok. 20%.

Kupowałeś w salonie czy przez internet ?

Od tego czasu tylko chyba katalogowa cena poszła na 1.950 zł. Ciekawe, czy nadal byłaby szansa na 20%. Z drugiej strony na chrono z Włoch czy Niemiec z dostawą można wyrwać za ok. 1.600 zł bez proszenia się o zniżkę.

przez neta - zegarki.zgora - zapytałem o rabat przez neta i z bomby tyle dostałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.