Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było

4dabd24bc0360547f53890887ebd0c87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie doskonały. Zmieniłbym jedynie napis TISSOT na tarczy, na nakładany. No.... i mechanizm na stary 28800/h. Jednak płynący sekundnik to podstawa.

IMG_20230916_123809282.jpg

Edytowane przez Thomassea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale w zamian jest piękna rezerwa chodu. W sumie całkiem sensowna zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Coś za coś. 

Eta 2824-2 jest odpowiednia dla kogoś kto nie zdejmuje zegarka na dłużej niż dzień. Natomiast Le Locle'a wolę w wydaniu Automatic niż Powermatic. 

Zaś co się tyczy  ETA C07.811 Si to mimo wszystko z zachwytem podziwiam dokladnośc tego mechanizmu. Oby tak samo było z jego niezawodnością.

 

Edytowane przez Thomassea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2023 o 20:09, Thomassea napisał(-a):

Moim zdaniem prawie doskonały. Zmieniłbym jedynie napis TISSOT na tarczy, na nakładany. No.... i mechanizm na stary 28800/h. Jednak płynący sekundnik to podstawa.

 

 

Zielony nie jest wprawdzie "moim" kolorem (chyba, że w NBA ;) ), ale zegarek świetny. Uroku dodaje motyw crosshair na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czy do PRXa można zamówić dodatkowe ogniwa bransolety? 

 

Z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sulej a jesteś pewny ze musisz dokupywać? Rozmiar 41 na stronie Tissot ma możliwość ustawienia maksymalnej ilosci ogniw az do nadgarstka 22 cm


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan przymierzałem i mam dość ciasno opięte. Na razie zbieram na ten zegarek, pochwalę się jak do mnie trafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sulej napisał(-a):

@Jan przymierzałem i mam dość ciasno opięte. Na razie zbieram na ten zegarek, pochwalę się jak do mnie trafi ;)

@Jan napisał, że na oficjalnej stronie Tissot, masz możliwość wyboru długości bransolety, a nie o tym co Ci oferują w sklepie stacjonarnym🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafalmosty dokładnie @Sulej w sklepie pewnie masz uśredniony na nadgarstek 17-18cm


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa rozumiem. Źle zrozumiałem. Dziękuję!

 

EDIT: Użyłem narzędzia ze strona Tissota i wyszło 21 cm. 

Edytowane przez Sulej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2023 o 07:20, rafalmosty napisał(-a):

Piątek💪

IMG_0673.jpeg

 

Proszę o przypomnienie jaki to model. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafalmosty napisał(-a):

Chyba najlepsza sesja zdjęciowa tego modelu towarzyszącą recenzji 😉

Mój niezmiennie cieszy i często ląduje na nadgarstku. Tylko jakieś nowe zdjęcia by się przydały. 

DSC09540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lysolek007 napisał(-a):

Miałem wersję 43mm i niestety okazała się za duża i sprzedałem. Po długich poszukiwaniach wersji w stalowej kopercie (jest też ze złotą powłoką PVD) , w końcu udało mi się trafić wersję limitowaną do 1800 sztuk z początku lat 90-tych. Stan praktycznie NOS, rozmiar 36mm,szkło plexi, jestem bardzo zadowolony (chyba mój najładniejszy zegarek w kolekcji) i znów od czasu do czasu będę tu spamował swoimi zdjęciami 😉

SUPER!!! Gratulacje!


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2023 o 15:07, lysolek007 napisał(-a):

Miałem wersję 43mm i niestety okazała się za duża i sprzedałem. Po długich poszukiwaniach wersji w stalowej kopercie (jest też ze złotą powłoką PVD) , w końcu udało mi się trafić wersję limitowaną do 1800 sztuk z początku lat 90-tych. Stan praktycznie NOS, rozmiar 36mm,szkło plexi, jestem bardzo zadowolony (chyba mój najładniejszy zegarek w kolekcji) i znów od czasu do czasu będę tu spamował swoimi zdjęciami 😉

IMG_20231006_145536 (1).jpg

Gratuluje zakupu. Możesz mi wyjaśnić jego obsługę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Możesz mi wyjaśnić jego obsługę? 

Ja mogę ;). Na bezelu (nieruchomym) są umieszczone indeksy godzinowe. Wskazówki służą do odczytu czasu lokalnego, jak w standardowym zegarku (12h). Pod szkłem nieruchoma skala 24h i ruchomy dysk stref czasowych, wykonujący jeden obrót na dobę. Piękny i całkiem praktyczny zegarek. 

"Bawiłem się" wersją 43mm. Dla mnie zdecydowanie za duża. Dla Ciebie będzie ok, więc możesz dodać go do swojej listy... Moim zdaniem warto.

...moda na mniejsze koperty powraca, więc może na jakąś kolejną rocznicę znów wypuszczą go w rozmiarze 36mm, albo 38-40mm. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.