Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Recommended Posts

Stylistyka bardzo przyjemna, ale z rozmiarem chyba oszaleli...

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Posted (edited)

Uszy wydaja sie dosc krotkie wiec L2L moze byc na poziomie  51 - 52 mm co jeszcze nie jest tragedia ale zgadzam sie, ze DUZO lepiej to by wygladalo w standardowych 42.

Moze to zegarek dla niedowidzacych, ktorzy zapomnieli okularow? Albo zaklada go sie na udo ewentualnie obydwa nadgarstki naraz :D ?

Edited by cordi7

Oj tam, oj tam. Pół kilograma kaszy dziennie i trochę wiosłowania przez miesiąc lub dwa i jeszcze będziecie dodatkowych ogniw do bransolety szukać. :D

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

Reedycja modelu Art Deco z lat 30-tych wypuszczona w późnych latach 80-tych. Teraz taki model trafiły do serii Heritage i kosztowałby pewnie dwukrotnie więcej :)

DSCF1571-2.thumb.JPG.b14a607604c37f7b317eed83ec135d9a.JPG

DSCF1583.thumb.JPG.c8fa83c6543faef60feacbaa2e843a12.JPG

DSCF1594.thumb.JPG.4b9783a4b1417cbac61a90c4cf64740b.JPG

DSCF1596.thumb.JPG.c95a7f6058be443520d7e07ae2cc61cd.JPG

Czyli ile;)? Pytam w kontekście tego że ten model można kupić używany za 300pln na rynku wtórnym ;)

5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Czyli ile;)? Pytam w kontekście tego że ten model można kupić używany za 300pln na rynku wtórnym ;)

Ale o wartość czego pytasz?

Bo ja miałem na myśli to, że Heritage są teraz napompowane marketingowo (co nie zmienia faktu, że są fajne) i kosztują dobrze powyżej 2000zł. Ten Z173 zgaduję, że kosztował dobrze poniżej 1000zł jako nówka a używki jak sam wiesz są za "grosze" do wyrwania :)

No pytam oczywiście o cenę zegarka na której bazujesz pisząc że kosztowałby dwa razy tyle. W 2006 mechaniczny heritage 1952 kosztował 3k pln, czyli używka chodzi teraz mniej wiecej po tyle samo, tak jako ciekawostka, oczywiście 3k w tamtych latach to było dwa razy więcej jak teraz. 

2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

No pytam oczywiście o cenę zegarka na której bazujesz pisząc że kosztowałby dwa razy tyle.

Rzuciłem to jako bezpieczną wartość, nie znając na 100% ceny tego modelu z lat 80-tych :) 

Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 🤩

24 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 🤩

Miedziane są dużo rzadziej widywane :)

Mam takiego Tissocika tylko w wersji z miedzianą tarczą - komplecik z pudełkiem czerwonym 
Możesz się pochwalić jakąś fotką? Jak on wygląda?

Wysłane z mojego CPH1951 przy użyciu Tapatalka

U mnie zagościł Tissot heritage Lizboa na Pesseux 7001, ale nie mój styl, także jakby ktoś był chętny pisac na pw

_20210714_120425.JPG

Posted (edited)

Cześć. 

Mam pytanie dotyczące baterii. Ma ktoś może T101410A i jest w stanie podpowiedzieć co montować jako zasilanie? W tej chwili mam Sony SR920SW. Nie wiem co było oryginalnie, bo jest po wymianie u zegarmistrza. Teraz chciałem wymienić samodzielnie i w instrukcji jak byk stoi:

Średnia żywotność akumulatora litowego wynosi ponad 10 lat. Nigdy nie należy go zastępować zwykłą baterią zawierającą tlenek srebra, gdyż pociągnęłoby to za sobą nieodwracalne uszkodzenie mechanizmu zegarka.

To jak to jest? Przy czym oryginalna na pewno nie działała 10 lat. Ale może być tak, że to się odnosi do Autoquartz, a wymieniony model to zwykły kwarcowy. Tylko tak mało czytelnie to napisali co do czego się odnosi (zwykły kwarcowy nie ma podpunktu "zasilanie". 

Drugie pytanie - czy można stosować w tym zegarku baterię CR?

I ewentualnie jaką firmę polecacie do tego zegarka. Duracell? Renata? Maxell?

Edited by Scul

W dniu 13.07.2021 o 22:58, Masu napisał(-a):

Miedziane są dużo rzadziej widywane :)

W dniu 13.07.2021 o 23:10, graf83 napisał(-a):

Możesz się pochwalić jakąś fotką? Jak on wygląda?

Wysłane z mojego CPH1951 przy użyciu Tapatalka

Taki ło - lata gdzieś 70te tak jest opisywany, mechanizm podobno jeszcze ten porządny według majstra,nawet naklejka się uchowała 

IMG_20210717_175751.jpg

IMG_20210717_175840.jpg

IMG_20210717_180031.jpg

IMG_20210717_180345.jpg

IMG_20210717_180417.jpg

IMG_20210717_180442.jpg