Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zapamiętałem jak poniżej, był jeszcze jakiś chrono i ze 2 jakieś takie eleganckie. 

500_500_productGfx_40166.jpg

PRS_516_Powermatic_80_50298781.jpg

Tissot_T-Race_Automatic_Chrono_57132497.jpg

T1084081603700 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry deń :)1634771671_IMG_20211009_102127_edited(1).thumb.jpeg.e19aeaf86870f9835bc11c34cb7ce246.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak zaczynam niebezpiecznie rozmyślać o powyższym modelu... Nie wiem czy akurat ta kolorystyka, ale coś za często przemyka mi przez głowę. Nieeee... A kysz...

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 19:44, Hogg napisał(-a):

Jakoś tak zaczynam niebezpiecznie rozmyślać o powyższym modelu...

 

Nie wiem jakie masz podejście, ale wydaje mi się ze to jest "no brainer" jak mówią anglojęzyczni. Widzę PRX 80 w sklepach stacjonarnych wiec możesz iść przymierzyć. Jeżeli kupisz i gdyby na dłuższą metę cos nie siadło to sprzedasz szybko nie tracąc wiele.  

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego PRX-a uwielbiam. Jest świetny. I przeżywam renesans zegarków kwarcowych tak w ogóle.

IMG_20211014_044455.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model.

Niestety u mnie kwarc odpada, bo nie ma ramki wokół datownika.

Jest za dodatkową dopłatą w droższej wersji, ale ta wersja jest już według mnie za droga :blink::angry:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OfxowgX.jpg

 

Za rogiem Formmeister 39 mm... Pomijając kwestię wymiarów (a tu przy moim małym nadgarstku przewagę ma VC) zrobilibyście podmiankę? Kurde szkoda go trochę, a dwóch, jednak bardziej eleganckich zegarków nie potrzebuje.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to wątek Tissota i bardzo lubię tą firmę to jednak VC dla mnie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście kwestia gustu i każdy nosi takie zegarki jakie chce, ale skoro już pytasz, to IMHO ten Tissot ogólnie jest duży, a na Twój nadgarstek za duży. Dodatkowo nowa VC bardzo fajna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krygo napisał(-a):

Za rogiem Formmeister 39 mm... Pomijając kwestię wymiarów (a tu przy moim małym nadgarstku przewagę ma VC) zrobilibyście podmiankę? Kurde szkoda go trochę, a dwóch, jednak bardziej eleganckich zegarków nie potrzebuje.

 

Dokupiłbym Formmeistera i po tygodniu lub dwóch zdecydowałbym, którego się pozbyć. Ryzyko jest takie, że może się okazać, że jednak potrzebujesz dwóch tego typu zegarków. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w planach Formmeistera z takim kolorem tarczy więc smialo możesz twierdzić przed samym sobą, że te zegarki się uzupełniają a nie zastępują. VC będzie na czarnym pasku, a Tissot do brązowych bucików idelanie, po ci zmieniać paski i narażać uszy na ryski. Ponosisz dwa, trzy dni VC a powermatic będzie ciągle gotów do drogi, bez ustawiania. Same plusy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krygo

Ta VC ma 50mm L2L. To wcale nie będzie mniejszy zegarek. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, będzie ;) Tissot ma powyżej 50 mm (zapomniałem czy 51 czy 52, a nie mam go teraz pod ręką, został w pracy) i 42 mm średnicy względem 39 VC. Dzięki za wszystkie opinie. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

@Krygo

Ta VC ma 50mm L2L. To wcale nie będzie mniejszy zegarek. 


QV jest mistrzem w profilowaniu uszu. F&F miało 51 mm bodajże a leży świetnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sol napisał(-a):

ale ta wersja jest już według mnie za droga

 

Kwestia perspektywy. Z droga jak na to co oferuje, za droga jak na Tissota czy za droga w porównaniu do tego co można dostać w tych pieniądzach?

 

Ja po przeglądnięciu rynku nie znalazlem niczego co by (dla mnie) odhaczało te rzeczy które widze w prx'e. Inna sprawa ze używane będą zdecydowanie lepiej wycenione ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, evilym napisał(-a):

@Krygo

Ta VC ma 50mm L2L. To wcale nie będzie mniejszy zegarek. 

 

19 godzin temu, Krygo napisał(-a):

Będzie, będzie ;) Tissot ma powyżej 50 mm (zapomniałem czy 51 czy 52, a nie mam go teraz pod ręką, został w pracy) i 42 mm średnicy względem 39 VC. Dzięki za wszystkie opinie. 

 

Biję się w pierś i przyznaję, że l2l mają te same. Nie wiem skąd mi się wzięły te wczorajsze liczby... Zmierzyłem dzisiaj i ma równiutko 50 mm l2l. Dla potomności na nadgarstku 16 cm:

 

DUln5FF.jpg

 

Myślę, że mogłoby być gorzej ;) Tak czy inaczej coś musi iść pod młotek bo kliknąłem wczoraj Hamiltona Khaki :D Temu najbliżej, więc zainteresowanych odsyłam na facebookowe grupy sprzedaży :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970AAC0E-690C-46A6-BB08-5B57530B028F.thumb.jpeg.b9e66a31facf363d6261788d71988a1a.jpeg
Szczujesz mnie tym zegarkiem... Wiem, że to "tylko" le Locle... Ale jest piękny

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hogg napisał(-a):

Szczujesz mnie tym zegarkiem... Wiem, że to "tylko" le Locle... Ale jest piękny

Hogg
 

Dzięki:-) mimo, że ,,tylko” Le Locke, to jest bardzo fajny😉 w prostocie siła. Przepraszam, że go czasem tu wrzucam, ale obecnie to mój jedyny Tissot w pudełku😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2021 o 14:44, Krygo napisał(-a):

 

 

Biję się w pierś i przyznaję, że l2l mają te same. Nie wiem skąd mi się wzięły te wczorajsze liczby... Zmierzyłem dzisiaj i ma równiutko 50 mm l2l. Dla potomności na nadgarstku 16 cm:

 

DUln5FF.jpg

 

Myślę, że mogłoby być gorzej ;) Tak czy inaczej coś musi iść pod młotek bo kliknąłem wczoraj Hamiltona Khaki :D Temu najbliżej, więc zainteresowanych odsyłam na facebookowe grupy sprzedaży :P

Moim zdaniem powinieneś poszukać czegoś o krótkim L2L. Tak max 46mm jeżeli szukasz czegoś bardziej eleganckiego. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już czasami sam nie wiem czego szukam :) Typowo eleganckie zegarki bardziej mi się chyba podobają niż mi faktycznie pasują. Koszule noszę, ale tak bardziej na luzaku. Nie zaśmiecam już jednak wątku. Visodate piękny, ale idzie w świat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.