Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Genovese_ napisał(-a):

Noszę przy sobie.max dwa noże.Po prostu na wyjazd weekendowy zabrałem 4... ;)

 

Dzięki za ten wpis - bo myślałem, że jestem samotny w tym poyebaniu 🤣


PS - dzisiaj do samochodu wziąłem ZT Sienkiewicza i Pajonka Jojumbo Sprint Run. Aaa, jeszcze w podłokietniku była stałka (znów zapomniałem nazwę).

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam badziewia a fajne noże lubie mieć. Ja to nawet na tych stalach sie nie znam. I nawet mnie to nie interesuje

1655626160603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirek 1969 - gdzie kupiłeś to etui na kolekcję ? 
 

 

Fajnie się Pamiko rozpisałeś odnośnie swoich uwag do Protecha custom.Ja też później spróbuje się trochę rozpisać z moimi przemyśleniami odnośnie pytań ,które postawił Loco w kwestiach tych droższych moich noży bo w sumie przy każdym moim zakupie decydowały emocje...Natomiast każdy zakup był mocno przemyślany.

 

Nawet emocjonalnie przeżywałem poniższego Protecha , którego nie tak dawno zacząłem używać.

 

5c2e25aaa11a068d.jpg

 

1f84826beebcec1f.jpg

 

 

 

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

mirek 1969 - gdzie kupiłeś to etui na kolekcję ? 
 

 

Fajnie się Pamiko rozpisałeś odnośnie swoich uwag do Protecha custom.Ja też później spróbuje się trochę rozpisać z moimi przemyśleniami odnośnie pytań ,które postawił Loco w kwestiach tych droższych moich noży bo w sumie przy każdym moim zakupie decydowały emocje...Natomiast każdy zakup był mocno przemyślany.

 

Nawet emocjonalnie przeżywałem poniższego Protecha , którego nie tak dawno zacząłem używać.

 

5c2e25aaa11a068d.jpg

 

1f84826beebcec1f.jpg

 

 

 

To jest zwykła torba teka na laptopa. W RTV  mnóswto tego sie wala za 50 zeta. Miałem taką plastikową z gąbką ale musiałem trzymać  wszystkie papiery pudełka i  pokrowce gdzie indziej i to mnie wkur... a tu mam wszystko razem. Pudło z Green Bereta poskładałem  na placek i też wlazło. Taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

No, na filmie prezentuje się zacnie. Nie wiem jak Wy, ale ja 90% swoich noży kupuję na podstawie opinii innych, obejrzanych filmów i przeczytanych recenzji. Na razie tylko 1 sztukę zwróciłem do sprzedawcy, bo okładziny różniły się od siebie kolorem. Pozostałe mi przypasowały. A gdybym miał tak powiedzieć, który najlepiej się sprawdza, to napisałbym PM2 - bo tylko tego używam. Pozostałe to szufladowi kowboje.

 

5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

 

Ale żeby nie bić znów bez sensu piany moze tak koledzy pokazujący tu te bardzo drogie i te mniej drogie noże napisaliby parę słów o zasadności wyboru i praktyki używania podczas działań w miejskiej dżungli😁.Chodzi o rozmiar , materiały , położenie klipsa, jak uklada się w gaciach np. podczas wsiadania i wysiadania z samochodu. Ja spraktykowałem, że niektóre noże ze względu na wielkość albo rodzaj klipsa lepiej nosi mi się w kieszeni cargo bojówek albo w dodatkowej kieszeni na magazynek. 

 

U mnie różne czynniki grały przy pierwszych zakupach.Dość sporo czytałem ten temat.Pamiętam też tutaj post kolegi beniowski, który szukał dla siebie foldera.Pomagali mu wtedy Loco i Burns w podjęciu decyzji.Natomiast ja finalnie swoją przygodę rozpocząłem jak pamiętam dość mocno bo razu od zakupu CRK Sebenza 31 Large w tytanie (zamówiona ostatnia sztuka w CQB).Też miałem zastrzeżenia co do działania mechaniki.Poźniej jeszcze przerobiłem dwa inne CRK w micarcie i stwierdziłem ,że ten typ noża -to nie dla mnie.Po prostu nie umiałem ich wtedy płynnie używać.Później był czołg ZT0308 fajny , ale szybko się znudził.Następnie poszedłem w stronę Microtech-a.Trochę tych MT przerobiłem przez ponad pół roku.Było kosmiczne Halo , kilka Troodon Combat , Ultratechów, Scarabów 2 na końcu nawet Exocet.Po części realizowałem w ten sposób swoje młodzieńcze marzenia o kultowych bardzo poważnych nożach sprężynowych.Następnie z poważniejszych zauroczyły mnie projekty Andre de Villiers.Pochodzący z RPA twórca trafiał idealnie w mój gust.No i cenowo było bardzo spoko.Stąd decyzja na zakup pierwszego mid-tech custom blue plain.Pamiętam emocje kiedy wyjmowałem paczkę z paczkomatu oraz późniejszy efekt "WOW" po użyciu flippera... :).Tak więc wyższość noży droższych nad tymi tańszymi mogę jedynie określić na zasadzie wywoływanych we mnie emocji.Bo dla mnie nóż to więcej niż tylko narzędzie... 

 

Natomiast z tego co używam np. Spartan Talos , BM 531 , Vicek compakt ,scyzoryk  Micov, Protech tr3,  wydaje mi się  ,że użytkowo bardziej się sprawdzą w moich rękach noże mniejsze , z ostrzem max 50- 70 mm a nie duże noże.To samo jakbym miał nosić przy spodniach.Więc wszystkie te droższe lepsze noże użytkowo będą wypadały moim zdaniem gorzej niż małe lżejsze np. CRK Small Inkosi.Ja pisałem już nie raz ,że u mnie praca noża nie jest bardzo intensywna i w sumie jakbym się uparł to wszystkie prace wykonałbym także nożyczkami.Poza tym noże noszę w saszetce więc nie umiem też opisać czy wyrazić swojej opinii na temat klipsów w nożach które posiadam od strony praktycznej.

6 godzin temu, zadra napisał(-a):

Nie wartościuję człowieka Po wartości szpeju który kupuje..

Ja też nie.😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ten pokazany przez Pamiko to Cheburkov Kori. 

 

Ot, i przestrzeliłem. 

spojrzałem na film,  ten cheburkov jest znacznie większy niż początkowo myślałem - cena również mnie zaskoczyła.

 

To co zabiłem - znacznie mniejsze - ledwie 70mm ostrza, trochę tytanu, 40 parę gramów całości no i cenowo cheburkovi też nie dorasta.

 

 

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny gentelmen's folder😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "kieszonkowy krążownik", wszędzie się zmieści. No i ta klasyczna - przepiękna linia. Przyjechał dobrze naostrzony - to też duży plus. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dotarł ZT0450. Kieszonkowy ideał, praktycznie bez wad. Wszystko w nim jest przemyślane i dopracowane. No, klips mógłby być sztywniejszy, ale tragedii nie ma. Mogę zamykać swoją skromną kolekcję.

c685c2dd75a1345b2a43111e221bae45.jpg&key=eb37ba41d5f30b99ca580921c27ad336d01bb366ea75284d25b180773e4b42924bfcc0a4fadd0896f4eca1da3bf6c284.jpg&key=6ba62923095e2d0eed6d7f030e7f4342f7c3c6e8e264ff39bf430e93ca491482eacf345a321d0f147cedf6059be88e62.jpg&key=5a02498ab2cbba70afb594934a0c7bad3a45bc30e2f096093a1e7e7fdf23016f5452bd23d33b56f2effeabf01d5c8656.jpg&key=a4aa00ef245b420f748a9f1646d23ac79f950bb4add9653f0725ac9cdc3ec170ff21faaae36bfad439998baf765826ed.jpg&key=aa82b3d5cc4b5245434c0c4dc8ea44e85fdbfe8fd017038d15baaf1c2e7878bfae1b7caf2ee9ea0f48a90bd6193958f0.jpg&key=a7894a9e9bf41874493068f3425344a257f8936cea5196dc3a2d3a4bc5bcb018
7c12ba20df284b54ff1543a6f921ed0b.jpg&key=8bf4a96a9572a0ae5945027fa726b14b4e5bb94065fb3c3178fb35abe203f3ce
a0fd4eddee4db6eee23e7fce0c31318e.jpg&key=a0aa92313155789f5dbc58c05ea232cf7db341cc65c6ce20a9dbd6305ea60019
Miałem tego malucha. Bardzo fajny. Bardzo dopracowany mechanicznie. Klips możesz sobie dokupić dc. O wiele fajniej siedzi wtedy w kieszeni.

U mnie rolę takiego malucha że innych nie potrzebuję robi Boguś custom

34f9070a380ab47b4b55acee3c559800.jpg279d1ea3402f5c62ca80a0f2d8e5f546.jpg

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Taki "kieszonkowy krążownik", wszędzie się zmieści. No i ta klasyczna - przepiękna linia. Przyjechał dobrze naostrzony - to też duży plus. 

Cieszę się twoim szczęściem bo to fajny nożyk pod względem wykonania.

Niestety rozmiar wykałaczki dla mnie go dyskryminuje. Jak to trzymać, dwoma palcami i tylko listy otwierać,? W twojej dłoni też ginie.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Burns napisał(-a):

Cieszę się twoim szczęściem bo to fajny nożyk pod względem wykonania.

Niestety rozmiar wykałaczki dla mnie go dyskryminuje. Jak to trzymać, dwoma palcami i tylko listy otwierać,? W twojej dłoni też ginie.

W zamyśle mam do zrobienia dwa prezenty nożowe. Być może ten 450 będzie jednym z nich, ale w rodzinie i tak zostanie. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Cieszę się twoim szczęściem bo to fajny nożyk pod względem wykonania.

Niestety rozmiar wykałaczki dla mnie go dyskryminuje. Jak to trzymać, dwoma palcami i tylko listy otwierać,? W twojej dłoni też ginie.

Dzika tym sprawiać nie będzie 😁. Doskonałe uzupełnienie reszty osprzętu taktycznego tj portfela, telefonu i kluczyków od samochodu u każdego  operatora miejskich działań specjalnych 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy takim "nożykiem" wybiłbym szybę samochodową. Robił ktoś takie testy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że tak łatwo nie uda się bez zbijaka co może zakończyć się bolesnym odbiciem graby od szyby zgodnie z wektorem i siłą jaką włożyłeś. Prędzej wyszczerbienie przez podważenie dolnej krawędzi od środka co doprowadzi do pęknięcia w drobny mak.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie urządzenie napadowe, co to przecina jednym szarpnięciem pasy, wyje niczym syrena, świeci jak koguty pomocy drogowej i posiada wybijak do szyb. Gdzieś leży w szufladzie ta reklamówka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 11:56, loco50 napisał(-a):

🦋 🦋 🦋 

 

 

DSC_1607.JPG

Jak patrzę na te noże tutaj w wątku, to się wcale nie dziwię że moja żona, zerknąwszy kiedyś mi przez ramię, zapytała: po co ktoś kupuje takie same noże w dużych ilościach? Zegarki to jeszcze rozumiem: okrągłe, prostokątne, kostki, eleganckie, divery, chronografy, kwarcowe itd. Ale te noże naprawdę tak samo wszystkie wyglądają. Chciałem ją zbić argumentem o butach czy torebkach, ale pokazała mi kilka par butów w szafie i rzeczywiście, one się jednak czymś od siebie różniły.
 

Od kilku dni rozwija się tu dyskusja nt. cech danych noży. Tylko powiedzcie mi, po co rozwodzić się nad cechami noży, skoro większość użytkowników tutaj pisze, że trzyma je w szufladach. To tak jakbyście w innych działach zachwalali cechy waszych zegarków, ale po rozwodzeniu się nad nimi, na końcu stwierdzili że i tak leżą prawie cały czas nieodpakowane w pudełkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jak patrzę na te noże tutaj w wątku, to się wcale nie dziwię że moja żona, zerknąwszy kiedyś mi przez ramię, zapytała: po co ktoś kupuje takie same noże w dużych ilościach? Zegarki to jeszcze rozumiem: okrągłe, prostokątne, kostki, eleganckie, divery, chronografy, kwarcowe itd. Ale te noże naprawdę tak samo wszystkie wyglądają. Chciałem ją zbić argumentem o butach czy torebkach, ale pokazała mi kilka par butów w szafie i rzeczywiście, one się jednak czymś od siebie różniły.
 

Od kilku dni rozwija się tu dyskusja nt. cech danych noży. Tylko powiedzcie mi, po co rozwodzić się nad cechami noży, skoro większość użytkowników tutaj pisze, że trzyma je w szufladach. To tak jakbyście w innych działach zachwalali cechy waszych zegarków, ale po rozwodzeniu się nad nimi, na końcu stwierdzili że i tak leżą prawie cały czas nieodpakowane w pudełkach. 

 

Gdzie Ty widzisz takie same noże ?

Myślisz, że niema kolekcjonerów nieużywanych zegarków ?

Wiesz, że znaczki nienaklejone na list są więcej warte od tych stemplowanych ?

Kobiety buty też mogą mieć nieużywane, albo zakładane tylko na chwilę w sypialni, przecież po suficie w nich nie chodzą 😂 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra, przede wszystkim przedstawiłem punkt widzenia laika (mojej żony), ale patrząc racjonalnie, to jednak te noże które wkleiłem na zdjęciu, naprawdę wyglądają tak samo. Ja nie przeczę że one są diametralnie inne dla znawców, ale zrób prosty test na kimś kto się nie zna na zegarkach i nożach i pokaż takiej osobie swoje zegarki i noże. Wydaje mi się że zegarki będą jednak trochę bardziej różnorodnie wyglądać 😄.

 

Bez świętego oburzenia proszę 😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Waldek Waldek, pokaż laikowi submarinera, longinesa HQ i certine diver, będziesz miał odpowiedź. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Oj Waldek Waldek, pokaż laikowi submarinera, longinesa HQ i certine diver, będziesz miał odpowiedź. 

Zrobiłem test na znajomym i powiedział że zegarki to się nawet różnią, ale noże takie same.

 

Ale widzę że nie mam racji i się mylę 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że nie masz:) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cultrotech Svarn 2.Projekt zamknięty.Nóź charakteryzuje się lekką wagą co będzie ważne jak ktoś nosi nóż przy spodniach.Wykonanie bardzo fajne ,mechanika na podkładkach działa bajecznie.Nóż jest sporych rozmiarów więc użytkowo kto co lubi...Moim zdaniem na ognisko czy na ryby będzie super.Jeżeli natomiast ktoś używa noża to przyrządzania posiłków to moim zdaniem za duży trochę.U mnie dziś trochę "poklikany" przy popołudniowej kawie... 

 

0389791b29f189f1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.