Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do dźgnięcia to BM Infidel, 99 mm szpikulca, ale tylko D2. Trochę krótszy i trochę ładniejszy Autokrat. No i stal bardziej prestiżowa CPM S30V. Czyli do mania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś/masz tego Autocrata? Widzę, że jest jeszcze Phaeton.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć prawdziwego Mercedesa wśród noży typu otf polecam Deadlocka. Najlepszy otf świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A który wg Ciebie ciekawszy?

Oczywiście, że do mania. Do używania mam Spyderco.

Ja podchodzę do tych spraw tylko od strony praktycznej, dlatego napisałem, że do używania wg mnie lepszy z otwarciem bocznym. 

 

Nic nie będę polecał - są tu lepsiejsi od polecania. 

Do mania, to coś co duszę raduje,  jest piękne i ładnie się błyszczy... 

Stal mniej ważna, bo do pracy niekoniecznie pójdzie.

Możesz wejść nawet w damast skuwany..

 

Ja to nawet nie pokazuję w temacie co mam, bo po co nakręcać niezdrowe podniecenie.. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

Jeżeli chcesz mieć prawdziwego Mercedesa wśród noży typu otf polecam Deadlocka. Najlepszy otf świata.

Dzięki, poczytam sobie na ich temat. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Burns napisał(-a):

Lecimy z moimi nowymi nabytkami i kilka słów o nich, kolejno:

- Nóż Microtech/Borka Blades 169-10 AUTO Stitch Folding Knife 3.625" Stonewashed Spear Point Blade, Black Aluminum Handles.

Pozamiatał wszystko, prawdziwa Ameryka pod każdym względem. Czuć, że to "ocieka tłuszczem" z amerykańskich burgerów, jak braknie mięsa to bawołu oporządzi a na koniec jeszcze metalowego grilla potnie w drobny mak! ;)

 

- Microtech MAKORA Double Edge Bronze Standard Signature Series OTF Knife.

Wykałaczka ? Nie wiem, średniej długości nóż (Ultratech). Małe "dzieło sztuki "? "Złoto" (Bronze) robi mega robotę. To jest coś co na ustawkach Roleksiarzy doda animuszu ;)

 

- Microtech Socom Bravo S/E Standard Carbon Titanium 260-7-CFTI.

Absolutny top w wykonaniu, trochę tych noży jest na forum i w PL, od siebie dodam następujące rzeczy: Klips, chyba projektant spieszył się do kibla a dłubiąc zbrocze miał zatwardzenie. To wszystko jest jednak pikuś i czepialstwo. Ważniejsze jest to, że ja czuję na nim chiński oddech. Tytan to powinna być naturalna ewolucja w MT dla amerykańskiej wersji standard (na kolejnych zdjęciach zielony nóż), ale pod żadnym pozorem nie powinni przenosić produkcji do Chin. Na dalszych zdjęciach WE Chimera nie znalazła się bez powodu. Niektórzy zachwycają się jak jest naostrzony, w moim KT nie jest symetryczna, patrząc na czubek od góry nie jest on trójkątem równoramiennym, jako jedyny z całej czwórki. Gdybym miał sprzedawać, szybciej sprzedam tytanowca niż zielone ALU.

 

- Ostatni czwarty to Alexandr Cheburkov Killerwhale (косатка) po polsku Orca, model 1.

Ukłon w stronę @loco50, który ostatnio wspominał, że kupił sobie miecz. Chyba w takim razie miecza nie widział. To jest łopata do majonezu i pasztetu. Włazy od czołgów też można nim podważać. Zupełnie inna myśl, działanie i podejście do krojenia niż u Amerykanów. Gdyby mieli nas skoszarować, to jest taki nóż, po który sięgniesz bez wahania, żeby mieć go zawsze przy sobie. Z minusów mam wrażenie, że na ten rozmiar miecza mogli dać potężniejsze śruby. Długo by pisać, ale jest o nim bdb. recenzja, która powie to z czym zgadzam się w 100%:

  

P1050520.JPG

P1050524.JPG

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu2.jpg

Bez tytułu3.jpg

Bez tytułu4.jpg

P1050530.JPG

Gratuluje , świetny set. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Lecimy z moimi nowymi nabytkami i kilka słów o nich, kolejno:

- Nóż Microtech/Borka Blades 169-10 AUTO Stitch Folding Knife 3.625" Stonewashed Spear Point Blade, Black Aluminum Handles.

Pozamiatał wszystko, prawdziwa Ameryka pod każdym względem. Czuć, że to "ocieka tłuszczem" z amerykańskich burgerów, jak braknie mięsa to bawołu oporządzi a na koniec jeszcze metalowego grilla potnie w drobny mak! ;)

 

- Microtech MAKORA Double Edge Bronze Standard Signature Series OTF Knife.

Wykałaczka ? Nie wiem, średniej długości nóż (Ultratech). Małe "dzieło sztuki "? "Złoto" (Bronze) robi mega robotę. To jest coś co na ustawkach Roleksiarzy doda animuszu ;)

 

- Microtech Socom Bravo S/E Standard Carbon Titanium 260-7-CFTI.

Absolutny top w wykonaniu, trochę tych noży jest na forum i w PL, od siebie dodam następujące rzeczy: Klips, chyba projektant spieszył się do kibla a dłubiąc zbrocze miał zatwardzenie. To wszystko jest jednak pikuś i czepialstwo. Ważniejsze jest to, że ja czuję na nim chiński oddech. Tytan to powinna być naturalna ewolucja w MT dla amerykańskiej wersji standard (na kolejnych zdjęciach zielony nóż), ale pod żadnym pozorem nie powinni przenosić produkcji do Chin. Na dalszych zdjęciach WE Chimera nie znalazła się bez powodu. Niektórzy zachwycają się jak jest naostrzony, w moim KT nie jest symetryczna, patrząc na czubek od góry nie jest on trójkątem równoramiennym, jako jedyny z całej czwórki. Gdybym miał sprzedawać, szybciej sprzedam tytanowca niż zielone ALU.

 

- Ostatni czwarty to Alexandr Cheburkov Killerwhale (косатка) po polsku Orca, model 1.

Ukłon w stronę @loco50, który ostatnio wspominał, że kupił sobie miecz. Chyba w takim razie miecza nie widział. To jest łopata do majonezu i pasztetu. Włazy od czołgów też można nim podważać. Zupełnie inna myśl, działanie i podejście do krojenia niż u Amerykanów. Gdyby mieli nas skoszarować, to jest taki nóż, po który sięgniesz bez wahania, żeby mieć go zawsze przy sobie. Z minusów mam wrażenie, że na ten rozmiar miecza mogli dać potężniejsze śruby. Długo by pisać, ale jest o nim bdb. recenzja, która powie to z czym zgadzam się w 100%:

 

 

 

Dobre zakupy i fajny opis 👍

Nr 1 - wydaje mi się średnio praktyczny, ale niezmiennie mi się podoba. Świetny mordulec.

Nr 2 to w sumie dla mnie kwintesencja OTF i Microtecha zarazem

Nr 3 - poza klipsem po prostu trudno się tu do czegoś przyczepić, chociaż oceniam po zdjęciach, bo nigdy w rękach nie miałem

Nr 4 - wielkie bydle, ale faktycznie jest coś w tej prostocie.

 

Generalnie mocne uderzenie, a ja chyba muszę odpuścić sobie ten temat, bo znowu się nakręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns, faktycznie ta Makora wygląda świetnie - szczególnie z jasną klingą, bez przydymienia.

 

Ładny zakup - niech się dobrze klika! 👊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal niewiele o nim wiem, ale chyba tak pozostanie.

n4.jpg

n5.jpg

n2.jpg

Pilnik 60 ślizga się, zaś 64 bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

Lecimy z moimi nowymi nabytkami i kilka słów o nich, kolejno:

- Nóż Microtech/Borka Blades 169-10 AUTO Stitch Folding Knife 3.625" Stonewashed Spear Point Blade, Black Aluminum Handles.

Pozamiatał wszystko, prawdziwa Ameryka pod każdym względem. Czuć, że to "ocieka tłuszczem" z amerykańskich burgerów, jak braknie mięsa to bawołu oporządzi a na koniec jeszcze metalowego grilla potnie w drobny mak! ;)

 

- Microtech MAKORA Double Edge Bronze Standard Signature Series OTF Knife.

Wykałaczka ? Nie wiem, średniej długości nóż (Ultratech). Małe "dzieło sztuki "? "Złoto" (Bronze) robi mega robotę. To jest coś co na ustawkach Roleksiarzy doda animuszu ;)

 

- Microtech Socom Bravo S/E Standard Carbon Titanium 260-7-CFTI.

Absolutny top w wykonaniu, trochę tych noży jest na forum i w PL, od siebie dodam następujące rzeczy: Klips, chyba projektant spieszył się do kibla a dłubiąc zbrocze miał zatwardzenie. To wszystko jest jednak pikuś i czepialstwo. Ważniejsze jest to, że ja czuję na nim chiński oddech. Tytan to powinna być naturalna ewolucja w MT dla amerykańskiej wersji standard (na kolejnych zdjęciach zielony nóż), ale pod żadnym pozorem nie powinni przenosić produkcji do Chin. Na dalszych zdjęciach WE Chimera nie znalazła się bez powodu. Niektórzy zachwycają się jak jest naostrzony, w moim KT nie jest symetryczna, patrząc na czubek od góry nie jest on trójkątem równoramiennym, jako jedyny z całej czwórki. Gdybym miał sprzedawać, szybciej sprzedam tytanowca niż zielone ALU.

 

- Ostatni czwarty to Alexandr Cheburkov Killerwhale (косатка) po polsku Orca, model 1.

Ukłon w stronę @loco50, który ostatnio wspominał, że kupił sobie miecz. Chyba w takim razie miecza nie widział. To jest łopata do majonezu i pasztetu. Włazy od czołgów też można nim podważać. Zupełnie inna myśl, działanie i podejście do krojenia niż u Amerykanów. Gdyby mieli nas skoszarować, to jest taki nóż, po który sięgniesz bez wahania, żeby mieć go zawsze przy sobie. Z minusów mam wrażenie, że na ten rozmiar miecza mogli dać potężniejsze śruby. Długo by pisać, ale jest o nim bdb. recenzja, która powie to z czym zgadzam się w 100%:

  

P1050520.JPG

P1050524.JPG

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu2.jpg

Bez tytułu3.jpg

Bez tytułu4.jpg

P1050530.JPG

 

Borka spoko.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

Jestem mocno zajarany tym scyzorem - gruby dzik z niego 💪🏻
Świetnie wykonany i dopracowany kawał dobrej stali, tytanu i karbonu.

FE84D720-475E-4E61-B226-E99B079C340F.jpeg

 

 

Podjarałem się jak bezzębny sucharami gdy go pierwszy raz zobaczyłem.

Czyżby MTek który mi się podoba i jednocześnie stać mnie na jego używanie?

Na szczęście przed kliknięciem w sklepie udało mi się go poklikać przy piwie: wykonanie fajne, klika super, blokada wydaje się pewna, ale gruba i przekombinowana świnia ;) Daleko do starego smukłego SOCOMa z gumową wkładką na rękojeści :D

Niemniej rozumiem, czemu może się podobać ;) :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porcelanowy napisał(-a):

Podjarałem się jak bezzębny sucharami gdy go pierwszy raz zobaczyłem.

Czyżby MTek który mi się podoba i jednocześnie stać mnie na jego używanie?

Na szczęście przed kliknięciem w sklepie udało mi się go poklikać przy piwie: wykonanie fajne, klika super, blokada wydaje się pewna, ale gruba i przekombinowana świnia ;) Daleko do starego smukłego SOCOMa z gumową wkładką na rękojeści :D

Niemniej rozumiem, czemu może się podobać ;) :)

Ta gumowa wkładka to Wind Walk , jaki ciekawostkę powiem ze możemy hi spotkać na lotniskowcach . Świetny materiał dla mnie po tytanie nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pamiko napisał(-a):

Ta gumowa wkładka to Wind Walk , jaki ciekawostkę powiem ze możemy hi spotkać na lotniskowcach . Świetny materiał dla mnie po tytanie nr 1

To odkręcam klips i f16 stacjonujące koło mnie w Krzesinach mogą lądować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie Microtechy OTF mają luzy a klinga klekocze i lata jak zamek od pepeszy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Czy wszystkie Microtechy OTF mają luzy a klinga klekocze i lata jak zamek od pepeszy? 

Czytałem, że podobno te najbardziej drogie, customowe wersje są lepsze.

Najprawdopodobniej dokładność wykonania jest proporcjonalna do kwoty którą wydasz na nóż, ale być może, że jest to jakaś skokowa zależność zmieniająca się z każdym dodatkowo wydanym tysiącem dolców.

 

Należy też spojrzeć na problem z innej strony.

Totalny brak luzu to brak możliwości wysunięcia ostrza..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zadra napisał(-a):

Czytałem, że podobno te najbardziej drogie, customowe wersje są lepsze.

Najprawdopodobniej dokładność wykonania jest proporcjonalna do kwoty którą wydasz na nóż, ale być może, że jest to jakaś skokowa zależność zmieniająca się z każdym dodatkowo wydanym tysiącem dolców.

 

Należy też spojrzeć na problem z innej strony.

Totalny brak luzu to brak możliwości wysunięcia ostrza..

Czytałem parę recenzji, w których opisujący chwalą Deadlocka, w którym praktycznie wyeliminowano wszelkie luzy.  Tu cały artykuł The Best OTF Knife for your Money | Knife Informer oraz fragment recenzji G&G HAWK DEADLOCK:

Jaka jest słabość (prawie) wszystkich noży OTF? Gra ostrzami. Taka jest natura bestii. OTF wymagają dużo otwartej przestrzeni wewnątrz korpusu, aby mechanizm sprężynowy, a także ostrze poruszały się do wewnątrz i na zewnątrz, więc nawet przy najwęższych tolerancjach, gdy są otwarte, ostrze jest wahadłem, a oś jest końcem uchwytu. Możesz sprawić, że tolerancje będą tak wąskie, jak to możliwe, ale zużycie z twardego charakteru sprawia, że nawet 400 USD Microtechs i Benchmades poruszają się po użyciu. Grant i Gavin Hawk spędzili lata na projektowaniu rozwiązania tego problemu, a rezultatem jest impas. Wykorzystuje dodatkowy mechanizm blokujący wbudowany w ramę, który w pozycji otwartej powoduje napięcie w górę i na bok, a główny zamek utrzymuje go na miejscu do przodu, eliminując luz we wszystkich trzech osiach - podczas gdy tradycyjny OTF utrzymuje ostrze tylko od tyłu, zapobiegając jego zamknięciu. Aby zademonstrować różnicę między Deadlockiem a zwykłym OTF, sprawdź to porównanie wideo z Benchmade Infidel i Deadlock zarówno w imadle.

 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie dictum podreptałem do mojej tajemnej szafy gdzie w skrzyneczkach i torebeczkach komfortowo przebywają moje nożyki 😁 i sprawdziłem Pentagona od SOG - nic się nie telepie. Sztywno jak po viagrze🤣🤣

 

 

DSC_1755.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbij nóż w drewniany stół lub zablokuj klingę w imadle (tak jak na filmiku z recenzji) i powtórz test raz jeszcze.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę. Ale czy na codzień wkładamy nóż do imadła? 😁 W rękach nic nie lata,nie stuka, nie brzęczy. 

Korekta-cicho klika przy machaniu na płask. Telewizor mi zagłuszał. A więc dyskwalifikacja jako nóż. Do kosza😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Ok. Sprawdzę. Ale czy na codzień wkładamy nóż do imadła? 😁 W rękach nic nie lata,nie stuka, nie brzęczy. 

Korekta-cicho klika przy machaniu na płask. Telewizor mi zagłuszał. A więc dyskwalifikacja jako nóż. Do kosza😁😁

I o tym właśnie mówimy...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.