Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa maluszki...

 

20221227-142227-Copy.jpg

 

 

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 22:07, Pioters napisał(-a):

To w sumie nie wiem czego tak naprawdę szukasz ;) Foldera w cenie 600 zł do choćby bushcraftowania ? Jeśli tak to może trochę więcej dołożyć i kupić coś bardziej pancernego z niekoniecznie jakąś super stalą co by ja łatwo w terenie naostrzyć.

 

W sumie to chyba nie do końca ze zrozumieniem czytasz moje posty :) Nie mam dylematów czy ma to być folder czy stałka, jaki typ głowni czy jej wymiary... Ja zadałem proste pytanie dotyczące rodzajów stali używanej na głownie, interesuje mnie czy np. jest duża różnica w trzymaniu ostrości w normalnej eksploatacji między powiedzmy Aus8 a D2 :) lub czy warto dopłacić w Spyderco między 8Cr13Mov a CTS BD1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8Cr13Mov to chyba Chiński odpowiednik Japońskiej Aus 8 czy VG10. CTS jest teoretycznie lepsza od tych trzech w praktyce to jeden karabin. D2 miażdży je wszystkie ale jest rdzewna i trudna do ostrzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie D2, Wystarczy minimum dbałości, wcale tak bardzo nie rdzewieje. A ostrzy się nieźle na diamencie. To mój ulubiony gatunek stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pamiko napisał(-a):

Microtech Anax

Świetny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

Takie coś do mnie jedzie 🤗

IMG_20221227_194619.jpg

Baklash. Bardzo dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Aus8 a D2

trabant <> golf II 

 

Dobra VG10 jest lepsza od słabej D2 

Dużo zależy od producenta materiału, wykonawcy ostrza, geometrii ostrza, obróbki cieplnej...

Zmiennych jest bardzo wiele.

Chyba nawet napisałbym, że profil główni i geometria ostrza może mieć większe znaczenie od samego rodzaju materiału ostrza oczywiście pomijam porównywanie skrajności (np porównywanie aisi 420 albo innej chromówy do jakiejś wymrażanej pierwszoligowej stali) 

 

Zwykłe n690 może okazać się lekiem na wszelkie dolegliwości, a D2 jest bardzo dobrym i popularnym wyborem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co porównywać stali narzędziowej D2 do tanich nierdzewnych stali jakie by to niebyły czy to seria 4.., Aus8, VG10, ATS-55, BD1, Gin1, Sandviki, N690 czy inne chromo-niewiadomo i tu raczej cudów nie ma, za dużo się z nich nie wyciągnie. Oczywiście jakość stali D2 oraz proces jej obróbki ma sporę znaczenie bo może być bardziej rdzewna lub mniej, bardziej krucha lub mniej itd. Mimo, że jest to tania stal narzędziowa, ale jeśli chodzi o agresję ciecia oraz trzymanie ostrza to przy tanich nierdzewkach jest mercedesem :)  Jest też oczywiście proszkowa CPM D2 ale to już inna liga ;) 

Oczywiście każdy ma swoje doświadczenia odnośnie tych stali ale ja się jeszcze nie spotkałem z niedrogą nierdzewką, która była by lepsza od narzędziowej D2 pod kątem trzymania ostrości, udarność. Nie miałem tej stali od chińczyków i w tej kwestii nie mam zdania.

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Do smarowania pasztetowej i plasterkowania kiszonych wolę nierdzewkę od D2…

 

 

6CF9EF18-F92A-480A-AC81-500FEC271C1D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Louis Cypher napisał(-a):


Do smarowania pasztetowej i plasterkowania kiszonych wolę nierdzewkę od D2…

Oczywiście, ja też. Zresztą w folderze dla mnie i w moim przypadku nie ma sensu stosowania takiej stali. Ale jak ktoś dużo ciacha np kartony to czemu nie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja katuję RAT - a naprawdę brutalnie i nic nie rdzewieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Ja katuję RAT - a naprawdę brutalnie i nic nie rdzewieje. 

Pokrój cebule lub cytrynę nie wycieraj i zostaw na noc, ewentualnie zostaw na ostrzu trochę musztardy ;) 

Tylko ja nie ponoszę odpowiedzialności za skutki tego eksperymentu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioters napisał(-a):

Pokrój cebule lub cytrynę nie wycieraj i zostaw na noc, ewentualnie zostaw na ostrzu trochę musztardy ;) 

Tylko ja nie ponoszę odpowiedzialności za skutki tego eksperymentu :D 

Wybacz ale RAT u mnie nie robi za nóż stołowy 🤣🤣.Walczy bohatersko w ogrodzie, w lesie, na strzelnicy.Wala się w mokrej trawie, ziemi czy korze. 

Tak to można wszystko załatwić 😁. Spyderco Police w VG-10 w kontakcie z wodą z Morza Czarnego złapał plamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pioters napisał(-a):

Pokrój cebule lub cytrynę nie wycieraj i zostaw na noc, ewentualnie zostaw na ostrzu trochę musztardy ;) 

Tylko ja nie ponoszę odpowiedzialności za skutki tego eksperymentu :D 

Mam kilka noży z D2, ruskich i chińskich. Na żadnym takie eksperymenty nie zrobiły wrażenia. Mogę udokumentować, jeśli kolega sobie życzy. Smaku pasztetu też nie psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.