Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Mateo napisał(-a):

Dziś są moje urodziny, i tak się złożyło że dotarło kilka przesyłek z wiadomą zawartością....

Jak miło :D

Oto jedna z nich....

20221230-142814-Copy.jpg

 

 

Sto lat! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samych lśniących ostrości w nowym roku🔪

D3AEF92F-E312-4CFC-AE66-760CDF47DA8C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Dla odmiany nóż będący na uzbrojeniu:

graw.jpg

Fajny grawitacyjny i ciekawy historycznie. Mogłem kupić kiedyś cały kpl oryginalny w pudełku i nawet ze sznurkiem ( żałuje ze nie wziąłem) Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko to co na fotce. Ostatnio chyba na olx ktoś sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w Nowym Roku. 

 

 

DSC_0065.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mirek 1969 napisał(-a):

W starym roku stary nóż. Najlepszego

IMG_20221231_204221_3.jpg

Stan igła jakby kto pytał

Dobrze kojarzę? wz 69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, goral_ napisał(-a):

Dobrze kojarzę? wz 69

Tak to wz 69. Jeszcze z siarką niewykruszoną. Potem siekne fote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Roku stary nóż. Życzę Kolegom szczęścia !

szturm..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, goral_ napisał(-a):

W Nowym Roku stary nóż. Życzę Kolegom szczęścia !

 

6 godzin temu, goral_ napisał(-a):

W Nowym Roku stary nóż. Życzę Kolegom szczęścia !

szturm..jpg

Stare ale jare.

IMG_20230101_181430_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze taki nóż szturmowy Bałkan . Był w trzech wersjach cały ze stali na wzór Chrisa Reeva. Miałem kiedyś  jednego Bałkana  jak tak na nożach niezbyt sie znałem. Potem go opchnołem.Teraz jest trudny do zdobycia  i drogi.

download.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na tym wątku, przychodzę po prośbie o radę 😁

 

Ostatnio uświadomiłem sobie, że mój wierny scyzoryk, który dostałem w szkole od kuzyna, wykazuje już lekkie zmęczenie życiem po tych blisko dwóch dekadach. A trochę był używany. Czas na upgrade i dlatego trafiłem tutaj. Bo  dotychczas się nie interesowałem i nie wiem nawet czego i jak szukać. Co jest wartościowe, a co nie? Stąd ma prośba - doradźcie! 

 

Szukam zastępstwa dla dotychczasowego nożyka tj. zbliżony rozmiar. Wystarczy sam nóż, nie potrzeba korkociągu itd., ale chciałbym coś z polotem typu drewniana/kościana/inna rękojeść. Nie szukam noży taktycznych do zabijania dzików. Taki do zastosowań cywilnych, ale żeby był efekt "wow" . Jakie marki są godne uwagi? Budżet : paręset złotych. 😁😉😋

IMG_20230102_131359.jpg

IMG_20230102_131451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam po raz pierwszy na tym wątku, przychodzę po prośbie o radę
 
Ostatnio uświadomiłem sobie, że mój wierny scyzoryk, który dostałem w szkole od kuzyna, wykazuje już lekkie zmęczenie życiem po tych blisko dwóch dekadach. A trochę był używany. Czas na upgrade i dlatego trafiłem tutaj. Bo  dotychczas się nie interesowałem i nie wiem nawet czego i jak szukać. Co jest wartościowe, a co nie? Stąd ma prośba - doradźcie! 
 
Szukam zastępstwa dla dotychczasowego nożyka tj. zbliżony rozmiar. Wystarczy sam nóż, nie potrzeba korkociągu itd., ale chciałbym coś z polotem typu drewniana/kościana/inna rękojeść. Nie szukam noży taktycznych do zabijania dzików. Taki do zastosowań cywilnych, ale żeby był efekt "wow" . Jakie marki są godne uwagi? Budżet : paręset złotych.
IMG_20230102_131359.thumb.jpg.20797248dab935f49ef4b202a7f96af8.jpg
IMG_20230102_131451.thumb.jpg.b680f0156aeab52f4b3375dfb860366c.jpg
Np ten. Bardzo elegancki i udany model. Drogi, ale co jest teraz tanie...
https://kolba.pl/product/40834,noz-benchmade-535-3-bugout

Zerknij na noże WE, Kizer, Spyderco, zero Tolerance. Sporo tego na rynku. Zazwyczaj modelę ok 1k i drożej to już fajna materiałówka i mechanika. Kwestia co się podoba.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Witam po raz pierwszy na tym wątku, przychodzę po prośbie o radę 😁

 

Ostatnio uświadomiłem sobie, że mój wierny scyzoryk, który dostałem w szkole od kuzyna, wykazuje już lekkie zmęczenie życiem po tych blisko dwóch dekadach. A trochę był używany. Czas na upgrade i dlatego trafiłem tutaj. Bo  dotychczas się nie interesowałem i nie wiem nawet czego i jak szukać. Co jest wartościowe, a co nie? Stąd ma prośba - doradźcie! 

 

Szukam zastępstwa dla dotychczasowego nożyka tj. zbliżony rozmiar. Wystarczy sam nóż, nie potrzeba korkociągu itd., ale chciałbym coś z polotem typu drewniana/kościana/inna rękojeść. Nie szukam noży taktycznych do zabijania dzików. Taki do zastosowań cywilnych, ale żeby był efekt "wow" . Jakie marki są godne uwagi? Budżet : paręset złotych. 😁😉😋

IMG_20230102_131359.jpg

IMG_20230102_131451.jpg

 

Może Opinel? 

Ma być z blokadą?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mariaczi napisał(-a):

Np ten. Bardzo elegancki i udany model. Drogi, ale co jest teraz tanie...
https://kolba.pl/product/40834,noz-benchmade-535-3-bugout

Zerknij na noże WE, Kizer, Spyderco, zero Tolerance. Sporo tego na rynku. Zazwyczaj modelę ok 1k i drożej to już fajna materiałówka i mechanika. Kwestia co się podoba.

S20FE 5G
 

 

17 minut temu, Mateo napisał(-a):

 

Może Opinel? 

Ma być z blokadą?

 

 

Dzięki. 

 

Po czym poznać że nóż dobrej jakości? Zainteresowałem się czymś co się laguiole nazywa, ale podobno większość na rynku to chińska podróbka, a nie wiadomo kto robi oryginalne. Jak rozpoznać coś wartościowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Może Opinel? 
Ma być z blokadą?
 
 
Kolega chciał z efektem wow. Opiniel?

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, WatchSnob27 napisał(-a):

 

Dzięki. 

 

Po czym poznać że nóż dobrej jakości? Zainteresowałem się czymś co się laguiole nazywa, ale podobno większość na rynku to chińska podróbka, a nie wiadomo kto robi oryginalne. Jak rozpoznać coś wartościowego? 

Wiele  markowych noży jest produkowana w Chinach.  Jeszcze trochę a określenie "chińszczyzna " będzie znaczyło "wysoka jakość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, goral_ napisał(-a):

Wiele  markowych noży jest produkowana w Chinach.  Jeszcze trochę a określenie "chińszczyzna " będzie znaczyło "wysoka jakość".

I tu jest racja 👍

2 godziny temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Witam po raz pierwszy na tym wątku, przychodzę po prośbie o radę 😁

 

Ostatnio uświadomiłem sobie, że mój wierny scyzoryk, który dostałem w szkole od kuzyna, wykazuje już lekkie zmęczenie życiem po tych blisko dwóch dekadach. A trochę był używany. Czas na upgrade i dlatego trafiłem tutaj. Bo  dotychczas się nie interesowałem i nie wiem nawet czego i jak szukać. Co jest wartościowe, a co nie? Stąd ma prośba - doradźcie! 

 

Szukam zastępstwa dla dotychczasowego nożyka tj. zbliżony rozmiar. Wystarczy sam nóż, nie potrzeba korkociągu itd., ale chciałbym coś z polotem typu drewniana/kościana/inna rękojeść. Nie szukam noży taktycznych do zabijania dzików. Taki do zastosowań cywilnych, ale żeby był efekt "wow" . Jakie marki są godne uwagi? Budżet : paręset złotych. 😁😉😋

IMG_20230102_131359.jpg

IMG_20230102_131451.jpg

Może takie coś 🤔 w cenę się wpisuję i fajnie wygląda 🤗🤗🤗

IMG_20230102_154544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

I tu jest racja 👍

Może takie coś 🤔 w cenę się wpisuję i fajnie wygląda 🤗🤗🤗

IMG_20230102_154544.jpg

Ładny nawet ..

i na biwaku w trawie nie zginie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.