Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nożem kuchennym wycinałeś drzewa nad jeziorem??

Poniósł melanż.

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać przykłady tych kamieni? Płytki diamentowej nie trzeba kupić do wyrównania kamienia...?

Ja kupiłem taidea, bo brałem prowadnice odrazu. Są jednak też takie za 30pln, niemarkowe. Michał tu wklejał jakieś linki nawet.

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6437849841


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Czyli mam zrozumieć że nie kupować płytek diamentowych do wygładzania kamienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamien jest gladki.....

Jemu chodziło chyba o to ,że kamień się ściera z czasem i używa sie płytek do wyrównania powierzchni np Atom 140 lub

kiedyś to robiłem papierem teraz kupuje nowe kamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sposób ok, ale gość źle przykłada siłę. Wektor siły powinien byś możliwie prostopadły do podłoża, albo w ogóle nie naciskać i niech dociskiem będzie masa kamienia.

On ciśnie na jednym końcu tak, że w końcu po iluś szlifowaniach będzie miał kamień o ściankach płaskich, ale skośnych względem siebie, a nie równoległych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik to tylko przykład o wyrównywaniu , nawet go nie oglądałem do końca


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kieszonkowy czołg w tytanie projektu   Ansø  -  Böker Plus Albatros.

 

1010039.jpg?1478601485

 

1010041.jpg?1478601485

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem czy go nie kupić. Jak wrażenia?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał noża, ale czy nie lepiej Spyderco Techno kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku @pkc lepiej było kupić ten który pokazałem,

a za wyborem Spyderco na pewno przemawia duma że to polski knifemaker  Marcin Słysz go zaprojektował.

@eje_lip taki prosty masywny design podoba mi się i dlatego chciałem mieć nóż w takim stylu,

cena była atrakcyjna więc długo się nie zastanawiałem.

Folder jest z drugiej ręki, ale nie ma żadnych luzów, tytanowa blokada nie jest w zauważalny sposób zużyta,

więc warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciech jeżeli cena była atrakcyjna to wybór dość oczywisty, ja po prostu jestem fanem Spyderco, za wyborem Techno dochodzi ten element lokalnego patriotyzmu, tak jak napisałeś duma z projektu Słysza.

Foldery dość podobne do siebie, na pewno Spyderco jest delikatniejszy. Co do ergonomii, nie wiem. Niech Boker cieszy i służy Ci jak najdłużej. Gratuluje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciech podaj praktyczne zastosowanie tego Bokera :lol:

też lubie noże ale teraz b.praktyczne a mieć nóż dla samego "mienia" mija sie z celem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fotogeniczny  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fotogeniczny  :D

A to duży plus :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się czy nie kupić mamie na gwiazdkę jakiegoś kozackiego noża kuchennego. No natrafiłem na ten temat, który mi spadł jak gwiazdka z nieba. Co polecacie? Niestety nie jestem w stanie przejrzeć 169 stron (w dodatku większość postów o nożach składanych i scyzorykach).

Nóż solidny, na lata, ostrzenie to nie problem, do zastosowań kuchennych i nic poza tym (mięsko, warzywka itp.). Na "normalnych" nożach można się srogo zawieść, ceramiczne niby fajne, ale już chyba ze dwa wyszczerbiła. Najwyższy czas na coś porządnego! Cena na ten moment nie gra roli (chyba, nie znam się :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się czy nie kupić mamie na gwiazdkę jakiegoś kozackiego noża kuchennego. No natrafiłem na ten temat, który mi spadł jak gwiazdka z nieba. Co polecacie? Niestety nie jestem w stanie przejrzeć 169 stron (w dodatku większość postów o nożach składanych i scyzorykach).

Nóż solidny, na lata, ostrzenie to nie problem, do zastosowań kuchennych i nic poza tym (mięsko, warzywka itp.). Na "normalnych" nożach można się srogo zawieść, ceramiczne niby fajne, ale już chyba ze dwa wyszczerbiła. Najwyższy czas na coś porządnego! Cena na ten moment nie gra roli (chyba, nie znam się :P).

Posuchaj Klegi Seiken, ja nie chciałem słuchać wydałem najpierw pieniądze na szajs, by potem  zdecydować się na takie Gyuto. Tylko niech mama uważa, noże są k**ewsko, nieprzyzwoicie wręcz ostre. Zwykły dotyk ostrza skóry na kostce, spowodował u mnie skaleczenie. No ale będzie ze mną dłuuuugie lata. 

http://japanesechefsknife.com/SaiunDamascusSeries.html#Saiun


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Vox/Anso, nowy nabytek:

 

JPlO9MC.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne te nożyki, ale podobnie jak @seiken uwazam ze słuzą do..niczego :)

Poza doznaniami estetycznymi są bezużyteczne.

Cieszą też relatywnie krotko-widać jak co chwila 'lądują' na bazarku...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij, że użytkownik przetnie kartke lub dwie i otworzy jakąś kopertę zanim wystawi na sprzedaż


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.