Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia dojrzenia, ale wygody i skuteczności użytkowania.Jak kiedyś pisał w Komandosie i w swojej książce Sergiusz Mitin -nóż to jest narzędzie i ma służyć do cięcia.Wygląd jest ważny ale to sprawa drugorzędna.Nóż o krótkiej i szerokiej głowni średnio sprawdza się jako narzędzie tnące- może służyć do ostrzenia ołówków lub przecięcia zapętlonego sznurowadła.Ja mam Gerbera Fatty( oczywiście nie porównujmy jakości wykonania Gerbera i Spyderco) z taką głownią i to jest nóż, który do niczego się nie nadaje. A Spyderco?No cóz- płaci się za trendy "spajderskość" i okrągły otwór w głowni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś to pisałem, nóż to narzędzie, a to są "koziki do mania" :), ot tak by poprawić humor posiadacza...,ladny gadget w komplecie z zegarkiem posiadającym zawor helowy do....mycia rąk w biurowej toalecie.

I jeszcze, większość wcale ich nie używa....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość posiadaczy folderów nie potrzebuje taktycznej głowni i prostoty użytkowania. Nóż to narzędzie , ale też gadżet, męska biżuteria w parze choćby właśnie z zegarkiem.

Pozostaje kwestia wyglądu, jestem fanbojem marki, po prostu ogromna większość pajęczaków mi się podoba, w odróżnieniu od np. Benchmade czy Kershaw. Domino jest chyba kwintesencją Spyderco za sprawą wyglądu, materiałów i wykonania. Oj, długo będę się nim cieszył!

Edytowane przez Testral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzileś tylko moje słowa :)

 

No i nie zgodzę się że noż to bizuteria, może być ozdobny, ale to zawsze bedzie narzędzie, choć oczywiscie każdemu wolno mysleć i traktować swoje rzeczy jak chce....

 

 

P.S I nazwa 'folder' adekwatna do tego typu noża skladanego-do oglądania :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że potwierdziłem. Dla mnie to zabawki do noszenia. Mam też takie, które pracują, choć się nie przemęczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej się otwiera paczki z zegarkami :)

 

Kiedyś miałem jeden zegarek. Też odmierzał czas. Można dyskutować w nieskończoność o zegarkach z zaworami helowymi w biurowych toaletach, samochodach z silnikami 500 KM do jazdy po zatłoczonym mieście, czy lornetkach Zeissa do obserwowania wróbli w ogródku. Co kto lubi. Bo czy trzeba kupować tego typu rzeczy, żeby wykorzystywać je w 100%? Mogą po prostu dawać radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobały mi się kiedyś spyderco jak ktoś kiedyś napisał są tak brzydkie że chyba projektują je po ciemku. Ale z czasem zaczęły mi się podobać i nawet stałem się posiadaczem 2 z czego obecnie używam Delicy FFG jako EDC i jestem z niej bardzo zadowolony. Szerokie ostrze nie sprawdza się obecnie jednak pierwotne noże miały szerokie ostrza z różnych względów. Cięcie nie było ich jedyną funkcją no i szeroka głownia robiła większe kuku przy pchnięciu.

Może ludziom podobają się z atawistycznych względów. Cena Spyderco nie zawsze jest wygórowana biorąc pod uwagę więcej niż przyzwoite wykonanie użyte materiały i wysokość tej ceny na rynku pierwotnym w USA. Noże z dziurką Benchmade wcale nie są tańsze.


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo posiadania 2 scyzoryków Victorinox nie jestem zbytnio wkręcony w temat noży...ale wczoraj z ciekawości poszedłem do sklepu pomacać i pobawić się Sanrenmu 710, popularny budżetowiec z Chin. Mały,ale wariat...ostry jak cholera,poręczny,zgrabny. Nie kupiłem,ale dziś zastanawiam się dlaczego nie? Cena do jakość super. Ma ktoś i używa? Testy w necie zachęcają...kasa śmieszna 45pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo tematu Victorinox Tricks ;) 

 (gościu prowadzi fajny kanał na YT)

bardzo fajny sposób na używanie dodatkowych bitów i "przedłużkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo posiadania 2 scyzoryków Victorinox nie jestem zbytnio wkręcony w temat noży...ale wczoraj z ciekawości poszedłem do sklepu pomacać i pobawić się Sanrenmu 710, popularny budżetowiec z Chin. Mały,ale wariat...ostry jak cholera,poręczny,zgrabny. Nie kupiłem,ale dziś zastanawiam się dlaczego nie? Cena do jakość super. Ma ktoś i używa? Testy w necie zachęcają...kasa śmieszna 45pln

 Tu masz fajny Sanrenmu, też za***iście ostry na dzień dobry :D 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze mi się wydaje to forumowe VISy to sanrenmu 710. Jak za dobrą kasę to bierz, fajny nożyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny Sanrenmu, też za***iście ostry na dzień dobry :D

Link mi sie nie wklieł do Vis'a

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Morę Companion Heavy Duty MG ze stali węglowej bardzo dobra stal jak na taki budżetowy nożyk. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A o co chodzi z tą Łodzią? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Lublin jest wielki duchem i historią, ;)

A Toruń to wiadomo - Maybachy, radio ciepłych beretów..

A w łodzi to nawet morza nie ma.....

 

:D

Ed. W Łodzi. :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"W mieście Łodzi, w którym nawet psom spacerek szkodzi." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Lublin jest wielki duchem i historią, ;)

A Toruń to wiadomo - Maybachy, radio ciepłych beretów..

A w łodzi to nawet morza nie ma.....

 

:D

 

Duże litery stawiasz losowo, czy to jakaś sugestia?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.