Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

Guest Blunio

W jednym WZ56 jest dorabiana okładzina jak sadzę....

Kiedyś był u mnie wujek. Poprosił o wypożyczenie noża wz. 56. Dość długo trzymał ten nóż, ale po roku oddał wraz z wykonaną kopią. Różnica jest taka, ze jedna nie mógł pokonać technologii tłoczenia pochwy z blachy stalowej, więc zrobił ją z metalu kolorowego. No ale wujek pracował w narzędziowni PZO na Pradze.

Wprawne oko wszystko zauważy :)  -  ten po prawej to ania  kopia z nierdzewki  "Meteor" . Rękojeść  z jednego kawałka drewna  z pomalowaną końcówka na czarno i dwa "łebki" mosiężnych śrub zeszlifowane na płasko,  wbite/przyklejone :) i imitacja do lasu, do użytku, bo oryginał  szybko rdza łapie.  

Pierwowzorem tego modelu był radziecki ZIK 1940, nóż szturmowy.

W Polsce pojawil sie pod nazwą WZ 43, a WZ 55 i 56 to dalsza "reedycja".

Idealny tylko do walki wręcz, wykonany z dość miękkiej stali, łatwy w ostrzeniu :)

Poza jeszcze wz 69 , reszta naszych noży to mowiac kolokwialnie " dziadostwo".

Pozdrawiam, Marek

bc181b7027bb30edfd207d465876cc3c.jpga5156d0687354a5e4aaa661d55904ce5.jpg

Doszedł jeszcze - Fontenille Pataud „One Single Hand” L7PCN. Ale raczej oba do czołgania się w panterce po lesie raczej się nie nadają.

Ten akurat wklejony przez Ciebie Fontenille jest „mocno specyficzny”. To trochę jak opiniować jakoś szacowna manufakturę zegarkowa przez jeden odjechany model.

Przemek - to nóż wykonany przez Adama Kornalskiego pseudonim Jamall.
To ręczna robota :)

Edycja

z Vanadis4e 3,7 mm 62HRC
brązowa mikarta i pochwa z kydexu 1.5 mm
https://www.kornalski.com.pl

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Panowie, elektryczna ostrzałka do nozy dobra jest? Naostrzy taka noż jak np. nowego victorinoxa?

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Ciezko sie ostrzy recznie nawet na najlepszych osełkach, ciezko jest zlapac kąt zeby ladnie rowno sie naostrzylo a jak jeszcze sie ma nieregolarne ostrze to juz calkiem. Ostrzalka elektryczna ma juz wejscie pod odpowiednim kątem dlatego pytalem.

To forum na trzezwo jest nie do przyjecia...

Prowadnica na konkretny kąt dyche kosztuje

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Only Fools Do Not Fear The Sea

To laminat a nie damast , żadna firma, zapewne chińszczyzna 

Dobra już wiem, to Dan Woo Sanoku. Stal V10 i taki sam damast jak każdy inny. To jak była robiona stal z Damaszku nikt tak na prawdę do dzisiaj nie odkrył ;)

To nie jest damast to tzw "kanapka" a pisanie "damast" to tylko chwyt marketingowy czy tam jest rdzeń z VG 10 to nie wiem

tu sobie poczytaj https://forum.knives.pl/index.php/topic,85257.0.html

swego czasu te noże były na alledrogo po ok 150-200 zł kupiłem nawet jeden do testów dla mnie to b.przeciętny nóż z kiepskiej stali

Wyglądowo wrażenie robi niezłe , jak nie bedziesz kroił na szklanych deskach czy tam granitowych lub na talerzach to jak dla niewymagającego to wystarczy

gorzej jak kiedyś dostaniesz lepszy.... :lol:  moja baba dostała ode mnie fiskarsy i to z wysokiej serii Cuisine teraz już takich nie robią a i tak tylko moje japońce używa :lol:  :lol:  :lol: