Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Taki maluch błękitek wpadł niechcący bo szarg dał spory off. 

73,7 ostrego, 81 g. Przyzwoita blaszka bo CPM S35 VN, okładki to letnia wersja G10. 

Nożyk jak nożyk, ani ładny ani brzydki. Płaski, może być fajnym edkiem to letnich gaci. Ale mechanika- lekko trącisz kołek i klinga "wylata" jakby to sprężyna była. Sympatycznie. Za takie pieniądze (400 z malutkim plusikiem) fajny nożyk godny polecenia. 

 

 

 

 

DSC_0923.JPG

DSC_0924.JPG

DSC_0925.JPG

DSC_0926.JPG

DSC_0928.JPG

Miałem czornygo, pogoniłem , teraz by się przydał w krótkie 🤪 bo latało to jak ze wspomaganiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w ubiegłym roku zostałem praktycznie jednozegarcowcem to chyba od dziś zostanę jednonożowcem

 

 

IMG_20230601_132628_271.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robol działkowiec gry dostał nowe gacie 🤣 

Koniec z szukaniem jak się go je*nie w trawę 🤣 

 

IMG_20230601_165838.thumb.jpg.979d8e5bf6de8c1b278a3f27c381445e.jpg

 

 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z pytankiem. Zacząłem szukać sobie noża, typowego EDC, z fajnym wyglądem i może nieco mniej popularnego niż "mainstreamy". Może ktoś coś.... 

Przez lata nosiłem Spyderco Native z FRN-em i klingą S30V. Uważałem go za niezniszczalny, dokąd nie spróbowałem przeciąć kabla. Okazało się, że był pod napięciem. Cóż, nawet S30V ulegnie łukowi elektrycznemu. Potem nosiłem Leathermana Charge, dokąd nie zajechałem go przy budowie (własnego) domu. Po drodze zdarzyła się, dla przyjemności, Extrema Ratio Fulcrum II ale na EDC to ten łom się nie nadaje. bo spodnie lecą z tyłka od noszenia w kieszeni... a i czarnego coatingu szkoda.

I tak od paru dni przeglądam stronki w poszukiwaniu czegoś nie za dużego, nie za ciężkiego, z czymś fajniejszym na rękojeść niż FRN i z względnie dobrą stalą. Tymczasem podoba mi się Lionsteel Nano Grey Titanium ale opinii o tym nożyku w sieci jak na lekarstwo. Może ktoś miał, obmacał? Ewentualnie jakieś kontrpropozycje? Fajnie jeśli miałby ciekawą, trochę kanciastą formę (hmmm... np. śrubki ładne i dopracowane a nie jak skręcany chińskimi blachowkrętami), brak coatingu, ostrze plain, umożliwiające raczej cięcie z większym naciskiem niż kłucie (po kiego w EDC takie wąskie klingi?) 

Może jakieś alternatywne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mateo napisał(-a):

20230601-200758-Copy.jpg

 

To Rosie to jest miszczostwo świata!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

To ja z pytankiem. Zacząłem szukać sobie noża, typowego EDC, z fajnym wyglądem i może nieco mniej popularnego niż "mainstreamy". Może ktoś coś.... 

Przez lata nosiłem Spyderco Native z FRN-em i klingą S30V. Uważałem go za niezniszczalny, dokąd nie spróbowałem przeciąć kabla. Okazało się, że był pod napięciem. Cóż, nawet S30V ulegnie łukowi elektrycznemu. Potem nosiłem Leathermana Charge, dokąd nie zajechałem go przy budowie (własnego) domu. Po drodze zdarzyła się, dla przyjemności, Extrema Ratio Fulcrum II ale na EDC to ten łom się nie nadaje. bo spodnie lecą z tyłka od noszenia w kieszeni... a i czarnego coatingu szkoda.

I tak od paru dni przeglądam stronki w poszukiwaniu czegoś nie za dużego, nie za ciężkiego, z czymś fajniejszym na rękojeść niż FRN i z względnie dobrą stalą. Tymczasem podoba mi się Lionsteel Nano Grey Titanium ale opinii o tym nożyku w sieci jak na lekarstwo. Może ktoś miał, obmacał? Ewentualnie jakieś kontrpropozycje? Fajnie jeśli miałby ciekawą, trochę kanciastą formę (hmmm... np. śrubki ładne i dopracowane a nie jak skręcany chińskimi blachowkrętami), brak coatingu, ostrze plain, umożliwiające raczej cięcie z większym naciskiem niż kłucie (po kiego w EDC takie wąskie klingi?) 

Może jakieś alternatywne propozycje?

ZT 0640, Benchmade Presidio II, Spyderco Shaman. 

WE Big Banter, ale Ci nie podejdzie bo czarniawy😁

Można zerknąć na Vipera:

Fortis, duży, chamski nóż w Ti

Orso, mniejszy, z elegancką linią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

To ja z pytankiem. Zacząłem szukać sobie noża, typowego EDC, z fajnym wyglądem i może nieco mniej popularnego niż "mainstreamy". Może ktoś coś.... 

Przez lata nosiłem Spyderco Native z FRN-em i klingą S30V. Uważałem go za niezniszczalny, dokąd nie spróbowałem przeciąć kabla. Okazało się, że był pod napięciem. Cóż, nawet S30V ulegnie łukowi elektrycznemu. Potem nosiłem Leathermana Charge, dokąd nie zajechałem go przy budowie (własnego) domu. Po drodze zdarzyła się, dla przyjemności, Extrema Ratio Fulcrum II ale na EDC to ten łom się nie nadaje. bo spodnie lecą z tyłka od noszenia w kieszeni... a i czarnego coatingu szkoda.

I tak od paru dni przeglądam stronki w poszukiwaniu czegoś nie za dużego, nie za ciężkiego, z czymś fajniejszym na rękojeść niż FRN i z względnie dobrą stalą. Tymczasem podoba mi się Lionsteel Nano Grey Titanium ale opinii o tym nożyku w sieci jak na lekarstwo. Może ktoś miał, obmacał? Ewentualnie jakieś kontrpropozycje? Fajnie jeśli miałby ciekawą, trochę kanciastą formę (hmmm... np. śrubki ładne i dopracowane a nie jak skręcany chińskimi blachowkrętami), brak coatingu, ostrze plain, umożliwiające raczej cięcie z większym naciskiem niż kłucie (po kiego w EDC takie wąskie klingi?) 

Może jakieś alternatywne propozycje?

 

Wiem, że marka trochę oklepana no i blachowkręty są, ale zaproponuję Spyderco Spydiechef. Fajne wymiary i waga w okolicy 100g. Niezła stal i garbik na rękojeści. Do tego plaski, fajnie się w kieszeni chowa.

 

49622208812_9906932236_b.jpg

 

Albo SlyszBowie, ale już mniej kanciasty i cięższy. Moje aktualne EDC. Fenomenalny nożyk. No i stosunkowo rzadko spotykany w PL.

 

52376806899_c61ce806fe_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie sugestie. Na zdjęciach najbardziej pasuje mi (głównie ze względu na kształt rękojeści i  głowni) to co pokazuje @ecipeci tylko, kurczę, trochę wstyd się przyznać ale nie rozpoznaję co to za firma.... a chętnie sprawdzę wymiary, materiały itp. Może jakaś podpowiedź? 

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie sugestie. Na zdjęciach najbardziej pasuje mi (głównie ze względu na kształt rękojeści i  głowni) to co pokazuje @ecipeci tylko, kurczę, trochę wstyd się przyznać ale nie rozpoznaję co to za firma.... a chętnie sprawdzę wymiary, materiały itp. Może jakaś podpowiedź? 

chińczyk - Kubey Tityus, na shargu była promocja :)

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ecipeci napisał(-a):

chińczyk - Kubey, na shargu była promocja :)

Hmmm... wygląda zadziwiająco dobrze.... ale jakoś mi nie po drodze z chińskimi manufakturami 🙂 

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ps1974 napisał(-a):

Hmmm... wygląda zadziwiająco dobrze.... ale jakoś mi nie po drodze z chińskimi manufakturami 🙂 

Jeśli to są uprzedzenia ideologiczne to rozumiem. 

Jeśli merytoryczne to, hmmm... Do WE nie mozna się czepiać, a Civivi w swojej grupie cenowej moim skromnym zdaniem ma problem ze znalezieniem konkurencji. 

A do tego np jeszcze Maxace czy Bestech. To tak na szybko z glowy czyli z niczego 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, loco50 napisał(-a):

Jeśli to są uprzedzenia ideologiczne to rozumiem. 

Jeśli merytoryczne to, hmmm... Do WE nie mozna się czepiać, a Civivi w swojej grupie cenowej moim skromnym zdaniem ma problem ze znalezieniem konkurencji. 

A do tego np jeszcze Maxace czy Bestech. To tak na szybko z glowy czyli z niczego 😁

 

Co do Chińczykow to miałem trochę kontaktów z tamtejszym przemysłem. Część producentów stoi na bardzo wysokim poziomie a część, no cóż, na niezbyt wysokim. Po prostu ruytnowo podchodzę do ich produktów ze sporą rezerwą. No i chińscy producenci przeważnie w poważaniu mają wszelkie prawa autorskie, zastrzeżone wzory i inne rozwiązania prawnie regulujące własność intelektualną, obowiązujące w EU czy Am. Płn. Przepraszam za offtop.

 

Dzięki za nazwy, rzucę okiem 🙂

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ps1974 napisał(-a):

chińscy producenci przeważnie w poważaniu mają wszelkie prawa autorskie, zastrzeżone wzory i inne rozwiązania prawnie regulujące własność intelektualną, obowiązujące w EU czy

rozpoznaj temat jak mikrotech "rąbnął" pomysł  leverlocka  od mikova mając głęboko w poważaniu wszelkie prawa autorskie, patenty, własności intelektualne, rozwiązania prawnie regulujące wszystko inne..

I nawet nie przeprosił, czy poczuwał się do winy..

dla Mikro.... sprawy nie było..  

Cincikom się dziwisz? 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.