Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Podoba mi sie ten breloczek. Gdzie idzie coś takiego kupić i jak sie to nazywa po fachowemu?

 

Idzie to się do sklepu ;)

 

Chodzi Ci o to zielone z ostrzem?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pisar napisał(-a):

regularnie używany 🔥

bardzo mi się taki nóż podoba 😃 

kwintesencja moich postów o używaniu noża, który jako narzędzie powstał właśnie do używania..  

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż używany bez miłosierdzia 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Idzie to się do sklepu ;)

 

Chodzi Ci o to zielone z ostrzem?

Tak. O te zielone z ostrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inrty 🤪idget span priv.Widget span

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuję porady, poszukuję noża ze stałą głownią takiego co by miał kompas w rączce, a w środku miejsce na nitkę, igłę i inne potrzebne rzeczy na survivalu. Taki trochę nóż ala Rambo :)

Szukałem w necie i natrafiłem na coś takiego, ale może ktoś podpowie coś innego:) Budżet... wiadomo by nie kosztował 1k. Zależy mi na jakości, nóż ma być przyjacielem moich wędrówek:)

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-jungle-king-ii-survival-knife.htm

 

lub 

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-commando-survival-knife.htm

 

Mile widziana konstruktywna krytyka/uwagi:)

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Potrzebuję porady, poszukuję noża ze stałą głownią takiego co by miał kompas w rączce, a w środku miejsce na nitkę, igłę i inne potrzebne rzeczy na survivalu. Taki trochę nóż ala Rambo
Szukałem w necie i natrafiłem na coś takiego, ale może ktoś podpowie coś innego:) Budżet... wiadomo by nie kosztował 1k. Zależy mi na jakości, nóż ma być przyjacielem moich wędrówek:)
 
https://www.couteaux-services.com/aitor-jungle-king-ii-survival-knife.htm
 
lub 
 
https://www.couteaux-services.com/aitor-commando-survival-knife.htm
 
Mile widziana konstruktywna krytyka/uwagi:)
 

Pozwolę sobie odradzić. Stal raczej podła. Użyteczność w surwiwalu iluzoryczna. Lepsza będzie mora plus pierdylnik z tymi wszystkim akcesoriami. Nawet jakiś wymyślny. Lub jak do tysiaka to spokojnie coś od rodzimych nożorobów, na naprawdę wysokim poziomie. Ewentualnie dorzucasz pięset i masz mokry sen w postaci noża TRC.
Albo taniej, a też zacnie czyli Bark River - jest nawet coś na OLX, a kumpel ma Bravo 2.0 w s35vn i myślę ze byś się zmieścił. A to już jest nóż do końca życia. Twojego albo ich. Hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pk_kamil napisał(-a):

 

Potrzebuję porady, poszukuję noża ze stałą głownią takiego co by miał kompas w rączce

kompas w rączce ma trudne życie - najczęsciej pęka po nieudanym rzucie nożem w atakujacego nas niedźwiedzia.

zamiast 0,4kg noża wątpliwej jakości i wytrzymalosci wolałbym 150g ostrza i szczelne pudełko z ikea ze wszystkimi przydasiami. 

Kompas nigdy w Polsce nie był mi potrzebny, ryb nie wolno łowić, a jak próbujesz, to już klusownictwo..

Sugerowałbym kupić atlas grzybów jadalnych, zupkę z igieł sosnowych oraz nauczyć się rozróżniać owady, żeby tych mniej smacznych albo bardziej wrednych niepotrzebnie do ust nie brać.

Z własnych doświadczeń- dużo mięsa można znaleźć przy drogach lokalnych oraz szybkiego ruchu.

Przetrącone gołębie, wróble, aktualnie jeże, myszki, żeby.. 

Można trafić naprawdę duże i świeże okazy.

Liście, jagody, kora brzozowa,  filtr do wody, latarka. 

Surwiwal, to umiejętność ukladania klocków podarowanych przez otaczający nas świat.

W dalszą drogę i na kilka dni - konserwa, jabłko, ziemniaki, dużo wody w zamkniętym pojemniku i suszone mięso - węgiel aktywowany, czy inny stoperan.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie. Więcej na PW. Miscreanta 3.0 , Subjugator. 

 

IMG_20230606_110941.thumb.jpg.6892cff6fc63542d4e2e35d06587e45e.jpg

 

IMG_20230606_105539.thumb.jpg.f2e32c9c066a63ba8567618c4f21596a.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nuter napisał(-a):


Pozwolę sobie odradzić. Stal raczej podła. Użyteczność w surwiwalu iluzoryczna. Lepsza będzie mora plus pierdylnik z tymi wszystkim akcesoriami. Nawet jakiś wymyślny. Lub jak do tysiaka to spokojnie coś od rodzimych nożorobów, na naprawdę wysokim poziomie. Ewentualnie dorzucasz pięset i masz mokry sen w postaci noża TRC.
Albo taniej, a też zacnie czyli Bark River - jest nawet coś na OLX, a kumpel ma Bravo 2.0 w s35vn i myślę ze byś się zmieścił. A to już jest nóż do końca życia. Twojego albo ich. Hehe emoji51.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wielkie dzięki za opinię. gdybyś zechciał tylko rozwinąć myśl dotyczącą proponowanych modeli - będę wdzięczny za konkretne propozycje, a może nawet z linkiem :)

 

6 godzin temu, zadra napisał(-a):

kompas w rączce ma trudne życie - najczęsciej pęka po nieudanym rzucie nożem w atakujacego nas niedźwiedzia.

zamiast 0,4kg noża wątpliwej jakości i wytrzymalosci wolałbym 150g ostrza i szczelne pudełko z ikea ze wszystkimi przydasiami. 

Kompas nigdy w Polsce nie był mi potrzebny, ryb nie wolno łowić, a jak próbujesz, to już klusownictwo..

Sugerowałbym kupić atlas grzybów jadalnych, zupkę z igieł sosnowych oraz nauczyć się rozróżniać owady, żeby tych mniej smacznych albo bardziej wrednych niepotrzebnie do ust nie brać.

Z własnych doświadczeń- dużo mięsa można znaleźć przy drogach lokalnych oraz szybkiego ruchu.

Przetrącone gołębie, wróble, aktualnie jeże, myszki, żeby.. 

Można trafić naprawdę duże i świeże okazy.

Liście, jagody, kora brzozowa,  filtr do wody, latarka. 

Surwiwal, to umiejętność ukladania klocków podarowanych przez otaczający nas świat.

W dalszą drogę i na kilka dni - konserwa, jabłko, ziemniaki, dużo wody w zamkniętym pojemniku i suszone mięso - węgiel aktywowany, czy inny stoperan.. 

 

 

Dzięki za uwagi :)

Taki nóż, o którym piszesz - ala McGaver już mam:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w gaciach po mega taniości 

 

 

DSC_0977.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pk_kamil napisał(-a):

 

Potrzebuję porady, poszukuję noża ze stałą głownią takiego co by miał kompas w rączce, a w środku miejsce na nitkę, igłę i inne potrzebne rzeczy na survivalu. Taki trochę nóż ala Rambo :)

Szukałem w necie i natrafiłem na coś takiego, ale może ktoś podpowie coś innego:) Budżet... wiadomo by nie kosztował 1k. Zależy mi na jakości, nóż ma być przyjacielem moich wędrówek:)

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-jungle-king-ii-survival-knife.htm

 

lub 

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-commando-survival-knife.htm

 

Mile widziana konstruktywna krytyka/uwagi:)

 

 

Ostatnio u kolegi na IG widziałem coś ciekawego- Wilson custom P.A.C.K. lite. Tylko chyba w 1k się nie zmieścisz. 

 

Takie coś też jest fajne, od jakiegoś czasu mi się podoba i może kiedyś kupię

https://www.lamnia.com/en/p/57845/camping-and-outdoors/prometheus-design-werx-ti-sst

 

Do tego jakiś fajna morka i jest spoko zestaw😉


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pk_kamil napisał(-a):

 

Potrzebuję porady, poszukuję noża ze stałą głownią takiego co by miał kompas w rączce, a w środku miejsce na nitkę, igłę i inne potrzebne rzeczy na survivalu. Taki trochę nóż ala Rambo :)

Szukałem w necie i natrafiłem na coś takiego, ale może ktoś podpowie coś innego:) Budżet... wiadomo by nie kosztował 1k. Zależy mi na jakości, nóż ma być przyjacielem moich wędrówek:)

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-jungle-king-ii-survival-knife.htm

 

lub 

 

https://www.couteaux-services.com/aitor-commando-survival-knife.htm

 

Mile widziana konstruktywna krytyka/uwagi:)

 

Ze schowkiem w rączce  to może  Schrade schf2  - całość z jednego kawałka stali - więc będzie trwały, wymiary ostrza jak słynny Ka-Bar 1217. 

6de1b559e1c43f61d995c781c873b04b--drop-forged-spear-weapon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]pk_kamil [/mention] aby nie być gołosłownym, zamieszczam foty mojego faworyta/kandydata na Twój nowy, fantastyczny nóż „przygodowy”. Nic się tu wprawdzie nie rozkręca, ale za to podstawowe zadania realizuje nad wyraz dobrze. Kawał noża, stal s35vn, poradzi sobie z nacięciami na kiełbasce, jak również z batonowaniem materiału łatwopalnego, krzesaniem iskier i grzebaniu w pogorzelisku. I na to bym przeznaczył fundusz, jaki chcesz wydać, a te drobiazgi, o których wspominałeś, to na pewno da się wygrzebać z szuflady.
Kompan na całe zycie.
Jakby co, to podam namiary na kolegę. Miałem to w ręku, i gdyby nie fakt, że bardzo, ale to bardzo nie potrzebuję, to bym kupił.
Jak chcesz, to dam namiary na kolegę.
Poza tym, są dwa inne Bark River na Olx, ale jeden to raczej drobnej postury kozik, a drugi mniejsza wersja tego, z subiektywnie gorszej stali, za większe pieniądze.
af7edcc02d7312251c6d46f06aaf6f0d.jpg&key=2853e82c8285c0f6063cce1c38a91bdadd8612033fd47878b9134baedb798dff
d3a83e6a3c3c9b5f4cec249bd3773dbc.jpg&key=b11add0464ae222e97775761306297899883dd218b2ecb23579b848df9098869
28ba6c54dde5596b01cec54e03808479.jpg&key=9b571577b89e06fa18f7bb930171b3de4faa994f98ef1661c5393ac8edd9df9e


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero odebrany, civivi baklash ebony wood, leżał w promocji na sharg to podniosłem 😉

IMG_20230606_192445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super łatwo się otwiera, waga w sam raz, dobry chwyt. 

20230606_215018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.