wu-ki 10 #326 Napisano 18 Czerwca 2009 Postanowiłem "odgrzać" wątek nieco jako, że sezon w pełni. Ja od roku posiadam Honde Nighthawk 650SC - Moto jest idealne do swobodnej i spokojnej jazdy zarówno po mieście jak i na trasie .... no i wygląda jak motocykl! Już od dłuższego czasu robiłem do niej przymiarki ale w końcu się udało. Moto jak na 1985r. bardzo ciekawe: klasyczny wygląd i do tego bardzo trwałe części i dobry wciąż lakier, technicznie: automatyczne kasowanie luzów zaworowych, wał kardana, 6 biegów, LCD wskażnik biegu, LCD wskażnik poziomu paliwa, antynurek "TRAC", hyrdauliczne sprzęgło, ..... to te ważniejsze... a wracajac do designu - zegary w stylu Polonez Borewicz - bezcenne Zrobiłem przegląd przed sezonem (nowe opony, płyny, układ elektryczny) i się turlam ... po sezonie kolej na silnik będzie bo jest mały wyciek pod uszczelką pod cylindrami ... ale to już po sezonie .... Jak jest ktoś z Warszawy chętny do wypadów w okolice - to ja bardzo chętnie 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Krzyzol 4 #327 Napisano 18 Czerwca 2009 0 Wojtek Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wu-ki 10 #328 Napisano 18 Czerwca 2009 Bardzo ładne Suzi ... robić prawo jazdy, potem do komisu i w dorgę 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kubama 1 #329 Napisano 18 Czerwca 2009 Krzyzol, ja też zwalczam syndrom wieku średniego zanim mnie dopadnie. Na koniec lipca idę na kurs. Na początek kupię sobie jakieś małe enduro do latania po mieście i po błocie, a potem moje wielki marzenie 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hary70 0 #330 Napisano 20 Czerwca 2009 Polecam, nie super szybki ale fajnie sie prowadzi i wyglada elegancko No piękna maszyna. Pozdrawiam kolegę Guzzistę. /uważaj tylko na zegarek, bo mój od wibracji na Californi to się strasznie późni ha, ha, ha/ 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ksylo1 35 #331 Napisano 20 Czerwca 2009 Polecam, nie super szybki ale fajnie sie prowadzi i wyglada elegancko uuu piękne cudo... jeszcze go nie widziałem! mozesz przyblizyć jego parametry? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
michu 1 #332 Napisano 20 Czerwca 2009 Wzięło mnie.... Wiek chyba tłumaczy nagłą potrzebę posiadania dwóch kółek. Mam zamiar w tym roku zrobić prawko, potem coś dalej. Mam jeden typ, od długiego czasu. Wiem, że być może wielu z Was nie przypadnie do gustu, dziwny jakiś, jeden gar, mały (na szczęście ja też nie gigant), japoniec, 31 KM... Ale przegladam ogłoszenia, galerie, komisy i cały czas ten jeden wygrywa. W sumie po co na siłę szukać lepszego, większego, mocniejszego, "rasowszego"? Taki Dzikusek, 650 ccm, pedzony pasem: 31 koni? Nie rób jaj! Dorosły facet i 31 koni - za mało. To jest dla nastolatków dobre. Taki Intruder Ci się nie podoba??? 0 Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos... Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
irekm 1050 #333 Napisano 20 Czerwca 2009 No piękna maszyna. Pozdrawiam kolegę Guzzistę. /uważaj tylko na zegarek, bo mój od wibracji na Californi to się strasznie późni ha, ha, ha/ Dzieki , mialem kiedys 2003 California titanium , bardzo fajny motor nawet troche zaluje ze go srzedalem . 0 Beware the fury of a patient man. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
irekm 1050 #334 Napisano 20 Czerwca 2009 uuu piękne cudo... jeszcze go nie widziałem! mozesz przyblizyć jego parametry?Czesc pojemnosc 1100cmmoc okolo 90waga 500lb (nie wiem w kilogramach ) to tak na szybko pozdrawiam 0 Beware the fury of a patient man. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pawel1380 0 #335 Napisano 20 Czerwca 2009 A mnie to Moto Guzzi nie bardzo lezy szczerze mowiac..i mocy duzo za malo nawet biorac pod uwage ze to V...Ogolnie to jest motocykl juz ktory chce..Moc 155KM..wszystko super tylko cena nie bardzo a to nowosc wiec zero uzywanych..a wloszczyzna ma utrate wartosci straszna..poczekam do przyszlego sezonu.. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Krzyzol 4 #336 Napisano 22 Czerwca 2009 31 koni? Nie rób jaj! Dorosły facet i 31 koni - za mało. To jest dla nastolatków dobre. Taki Intruder Ci się nie podoba??? 31 kucyków jeśli się zdecyduje, będzie musiało starczyć. Patrzę na moto głównie portfelem, a Intruderki, shadowki, i reszta sympatycznych motocykli jest po prostu znacznie droższa. Ale oczywiście - podoba się Zresztą, czy 31 KM to za mało? Ja chciałem pierwotnie skuter kupić, średnio mają ok 3 KM, więc savagowe 31 to i tak rakieta 0 Wojtek Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
klapouch 1 #337 Napisano 5 Lipca 2009 Panowie, pewnie się orientuje jak wygląda jazda motocyklem w świetle prawa. Chciałbym sobie kupić coś do pojeżdżenia, ale mam tylko kat B. Oczywiście zdaje sobię sprawę, że na 250cm nie wsiądę, ale co mogę zrobić (na czym pojeździć) w mojej sytuacji? W ostateczności, czy na egzamin na kat A czeka się też miesiącami jak na B ? 0 Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr #338 Napisano 5 Lipca 2009 Jak masz B to tylko osobowe, co najwyżej możesz na skuterach pośmigać.Z tego co wiem to w kilku krajach chyba tak jest że jeśli masz B to możesz chyba jeździć motorkami do 125cm3 no ale to nie u nas 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
klapouch 1 #339 Napisano 5 Lipca 2009 Jak masz B to tylko osobowe, co najwyżej możesz na skuterach pośmigać.Z tego co wiem to w kilku krajach chyba tak jest że jeśli masz B to możesz chyba jeździć motorkami do 125cm3 no ale to nie u nas A na jakiej pojemności kończy sięskuter a zaczyna motocykl? Czy to jest zależne od tego jak jest zarejestrowany, czy istnieje jakaś sztywna granica? 0 Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr #340 Napisano 5 Lipca 2009 W przepisach jest powiedziane że pojemność silnika nie może przekraczać 50cm3, a prędkośc maksymalna nie może być większa niż 45km/h, ale z tym ostatnim to różnie bywa Słyszałem też o przypadkach kiedy ludzie rejestrowali motocykle 125cm3 na 50cm3 i jeździli bez prawa jazdy, ale nic więcej nie wiem na ten temat, skąd, za ile, ani u kogo 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mc007 0 #341 Napisano 26 Grudnia 2009 (edytowane) Witam forumowiczów Ja jestem właścicielem Hondy CB 500S z roku 2000. Poniżej real foto Pzdr. Edytowane 26 Grudnia 2009 przez mc007 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr #342 Napisano 26 Grudnia 2009 Suuper, półlitrowa cebulka to moje marzenie Choc wolę jednak tą bez owiewki z przodu.Powiedz mi, czy to bezpieczny motor dla kogoś kto wcześniej nie jeździł?? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pawel1380 0 #343 Napisano 26 Grudnia 2009 A jaki jest bezpieczny??? Z pewnością dobry do nauki. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mc007 0 #344 Napisano 26 Grudnia 2009 Tak, ten model jest właśnie polecany dla nowicjuszy - nie jest zbyt trudny w opanowaniu a swoje kopyto już ma Co do owiewki - wziąłem wersję S bo akurat trafił się model w super stanie. Gdyby trafił się naked to wziąłbym go Jedno trzeba przyznać - na pewno o wiele mniej wieje niż w "golasie" i wygląda bardziej sportowo - od kilku osób (całkowitych laikóww temacie) dowiedziałem się, że mam ścigacza Pzdr. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr #345 Napisano 26 Grudnia 2009 A jaki jest bezpieczny??? Z pewnością dobry do nauki. Taki który nie zrzuci mnie z grzbietu przy lekkim muśnięciu gazu A jak z kosztami eksploatacji?? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pawel1380 0 #346 Napisano 26 Grudnia 2009 Ten też cię zrzuci jak nieumiejętnie sprzęgło spuścisz.I czy litr czy 500 wywrotka przy 60 czy 100 na godzinę smakuje tak samo.Nieciekawie.Trochę nie o to chodzi.Najbardziej potrzebna wyobraźnia i olej nie tylko w silniku.A oczywiście 500 dobra do nauki bo niezbyt mocna(mało uślizgów tylnego koła,lekka,wygodna pozycja itd itp.No i te motocykle praktycznie się nie psują.Koszty będą niewielkie jak to w tej klasie.PS.No ale żeby go ze ścigaczem pomylić... 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mc007 0 #347 Napisano 27 Grudnia 2009 Koszty eksploatacji niskie, głównie lejesz benzyne, i wymieniasz części eksploatacyjne. No chyba, że trafisz na powypadkowy egzemplarz, to wtedy spodziewaj się wydatków. Jeśli jesteś zainteresowany, to polecam forum Hondy CB500 (tkzw. Cebulki) http://cb500.pl Pzdr. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nekroskop 11 #348 Napisano 29 Grudnia 2009 No to ja również pochwalę się swoją landrynką 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
hary70 0 #349 Napisano 1 Lutego 2010 Strasznie daleko ulgnął ten temat, a tu już do wiosny bliżej jak dalej. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nekroskop 11 #350 Napisano 1 Lutego 2010 echhh kasztanka od 2 miesięcy bezczynna ,zapomniana... niech już się kończy ta zima bo zwariować można 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach