Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr_T

Longines czy Oris. Ciekaw jestem Waszych opinii.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najczęściej powtarzającą się poradą na tym forum jest "weź ten, który się Tobie podoba". A poza tym o Longinesie słyszałem przed zaznajomieniem z tym forum, a o Orisie - dopiero po ;) Ale to tak zupełnie amatorskie spostrzeżenie ;] I ten sposób wskazywania daty widzę właśnie po raz pierwszy na oczy, Podejrzewam, że twoi znajomi którzy nie są zegarmistrzami zobaczą to po raz pierwszy na twoim nadgarstku i też może zrobić spore wrażenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines fakt, trochę przekombinowany ale mimo wszystko dość czytelny. Co do Oris`a, to na żywo go nie widziałem, choć obawiałbym się nico mało czytelnej tarczy.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to stwierdzenie należy zapamiętać!Rozwiązałoby wiele dylematów,i zakończyłoby wiele dyskusji :)To dotyczy oczywiście postu kolegi qzn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to stwierdzenie należy zapamiętać!Rozwiązałoby wiele dylematów,i zakończyłoby wiele dyskusji :)To dotyczy oczywiście postu kolegi qzn

W odniesieniu do wielu tematów tego typu to rzeczywiście "święte słowa". Pamiętaj jednak, że na forum często trafiają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zegarkami (z ilości postów Piorta_T wnioskuję, że do takich należy). Być może wybierając swój pierwszy zegarek, nie do końca są świadomi tego, na co w ogóle warto zwracać uwagę. Myślę, że Piotr_T już zadał sobie trochę trudu, bo mając określony budżet wytypował dwa do ostatecznego wyboru. Ileż to na tym forum przewinęło się użytkowników, którzy kierowani skrajnym lenistwem intelektualnym, zamiast cierpliwie poszukać, poczytać, po stokroć zakładało stary-nowy temat w stylu: kupię najlepszego szwajcara do 1500 zł, blisko mojego miejsca zamieszkania, najlepiej z dostawą do domu.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiete slowa. Dzieki. Jako amator, ciekaw jestem mimo wszystko, co Wam sie podoba, co sadzicie o mechanizmach i jakosci tych zegarkow, co generalnie moglibyscie mi podpowiedziec. Marnie walczy sie samemu z dylematem, dlatego probuje sie podzielic problemem. Dziekuje z gory za kazda pomoc i porade.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał wcześiej Kolega qnz a w zasadzie już wybrałeś ;).

 

Longines nie jest przekombinowany - sam opsałeś go jako Complication (w fimie nazywają go Moon Phase). Linia Master Collection.

 

Test nadgarstkowy, to polecam. Ja wybrałbym Longinesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega qzn nie określił tak naprawdę jednego z podstawowych kryteriów wyboru zegarka? Najprostsze kryterium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Orisa bo bardziej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także Oris podoba się bardziej od Longinesa. Ten drugi wydaje mi się nieco przeładowany; fazy księżyca, chronograf, czego tam nie ma...., trochę taki jakby szpanerski. A Oris stonowany, prostszy, ładny.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najczęściej powtarzającą się poradą na tym forum jest "weź ten, który się Tobie podoba". A poza tym o Longinesie słyszałem przed zaznajomieniem z tym forum, a o Orisie - dopiero po :D Ale to tak zupełnie amatorskie spostrzeżenie ;] I ten sposób wskazywania daty widzę właśnie po raz pierwszy na oczy, Podejrzewam, że twoi znajomi którzy nie są zegarmistrzami zobaczą to po raz pierwszy na twoim nadgarstku i też może zrobić spore wrażenie ;]

przecież wskazanie dnia miesiąca jest takie samo w obu zegarkach ;)

Wszystko zależy ile masz za ten zegarek zapłacić. A swoją drogą ja wole niszowe zegarki niż Longinesa bazującego na czymś czego od dawna już nie ma.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mimo, ze Longines wydaje sie bardziej prestizowy, dwa razy drozszy, przekomplikowany na maksa, to bardzej podoba mi sie Oris i jest naprawde cudownie wykonany.

 

Twoje odczucie wynika pewno z faktu, że Longines jest droższy. Oby dwie marki są podobnie pozycjonowane. Za Longinesem stoi potężny marketing grupy swatch, ale przez to jest też bardzo pospolity.

Róznica w cenie wynika z faktu , że ten model Longinesa ma chronograf , który sam w sobie kosztuje + kalendarz.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu wybrałbym Longinesa. Oris wydaje się, oprócz swej prostoty (to na plus) trochę mdły. Może brakuje mi jakiegoś małego, ciekawszego elementu. Longines z ładnie giloszowaną tarczą robi wrażenie, na ręce też się świetnie prezentuje.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to stary poczciwy AS w nowym opakowaniu?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Orisa.Mam Orisa Artelier Small Seconds,pięknie i solidnie wykonany zegarek.

Przepiękna koronka.Mój Oris nie wygląda mdle,złocone indeksy i wskazówki na dwutonowej

tarczy z powalającą na kolana luminescencją.Lubię patrzeć na mojego Orisa bo sprawia mi to

wielką radość a kiedy jest u mnie na ręce to normalny odjazd.To jest mój ulubiony zegarek w

mojej skromnej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Orisa napisali, ze wersja alarm ma mechanizm Oris 908, base LJP5800/AS 5008. Chodzi wiec o AS tak jak pisal Zbyszke.

Nie wiem jednak, czy to dobrze czy zle.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież wskazanie dnia miesiąca jest takie samo w obu zegarkach ;)
Fakt ;] Przez komplikacje w Longinesie nie zauważyłem tego :D Pytanie jeszcze który jak wygląda na ręku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym zdecydowanie z tych dwóch Longines ;) Bardzo fajnie prezentuje się na żywo i świetnie leży na nadgarstku. Zegarek posiada dobry sprawdzony mechanizm Valjoux 7751, więc pod tym względem jest ok.

 

Co do Orisa to kompletnie mi się nie podoba, fakt zegarek jest również bardzo dobry pod względem jakości, a na mechanizmie z pewnością się nie zawiedziesz.

 

PS.

Wybierz ten który bardziej Ci się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Mój Oris nie wygląda mdle,złocone indeksy i wskazówki na dwutonowej

tarczy z powalającą na kolana luminescencją.

 

Pokazany przez Piotra_T Oris nie ma złoconych indeksów, tarcza kolorystycznie też bardziej jednolita, więc ten akurat jest mdły.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że na zdjęciu ten Oris nie wygląda zbyt dobrze ale na żywo odzyskuje swoją urodę.

Wszystkie Orisy z linii Artelier są piękne,moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaprezentowanych modeli bezsprzecznie i bez chwili wahania Longines.

Orisy na żywo są ok, ale Longines go miażdży.

Poza tym w Longinesie jest mechanizm Valjoux 7751 a w Orisie pewnie jakaś prostacka ETA.

Niezłą rade dał Piotr. W tej kwocie znajdziesz znacznie ciekawszy zegarek niszowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Orisa napisali, ze wersja alarm ma mechanizm Oris 908, base LJP5800/AS 5008. Chodzi wiec o AS tak jak pisal Zbyszke.

Nie wiem jednak, czy to dobrze czy zle.

 

Chyba powinienem przekwalifikowac sie na jasnowidza :) .

 

O wyjsciowym mechanizmie jest moim zdaniem dosc ciekawy watek na Forum z zewnetrznymi odnosnikami (filmikami):

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31553-automat-z-alarmem-jaki-to-moze-byc-werk/page__p__368985__hl__5008__fromsearch__1entry368985

 

Sumujac - konstrukcja alarmu mnie nie przekonuje.

 

Swoja droga lenistwo Szwajcarow stalo sie zastraszajace. Promowac jako prawie in-housa mechanizm z lat 70-tych? Zaczynam naprawde myslec, ze jedyna nadzieja w Chinczykach - moze stamtad przyjda nowe mechanizmy klasy popularnej...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, troche mdly. Powyzej jeszcze troszke inny model, tam ma juz mala strzalke przyciagajaca uwage blizej centrum tarczy.

Nie jest juz jednak zrobiony na mechanizmie ETA lecz na wlasnym Orisa. No wlasnie, Czy to dobrze, czy moze nie za bardzo? Ma budzik!!! Ciekawa funkcja w mechaniku. Jak myslicie?

Panowi Oris nie ma własnych mechanizmów

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.