Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomirek

WASZE ULUBIONE RUSKI, KTÓRE CZASAMI ZAKŁADACIE

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Ależ on jest dobry, kiedyś takiego znajdę :)

 Jest szansa, bo żona  zapowiedziała,ze pewnego dnia te wszystkie moje złomy wywali na śmieci..☠️

 

Edit:

.... ale zanim wyrzuci to troszkę się nacieszę.  

 

IMG_0674.jpg

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najładniejszy Zim, jaki produkowano. Łucz też śliczny :wub:
Mam taki, ale w złoto-brązie.

A wczoraj zrobiłem sobie takiego oto Poljota. Zapewne powinien mieć pozłacaną kopertę, ale cóż... ;)
Tu koperta w chromie i to wczesna, bo jeszcze bez wycięcia ułatwiającego otwieranie dekielka.

IMG_20210809_102643.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 88y napisał(-a):

na dzisiaj wyjąłem z szuflady takiego poljocika..

 

Żadne zdjęcie nie oddaje jego urody. Jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Żadne zdjęcie nie oddaje jego urody. Jest świetny.

Tarcza jest w paski pionowe - nie wiem żaluzja, firanka  czy coś takiego . Niestety na zdjęciu tego nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 88y napisał(-a):

Tarcza jest w paski pionowe - nie wiem żaluzja, firanka  czy coś takiego . Niestety na zdjęciu tego nie widać

 

Piżama :P

Dziś taki umęczony (ale świeżo po przeglądzie) Poljot z połowy (raczej pierwszej) lat 70. :)
Wiem, trzeba wymienić wskazówki. Ma ktoś z Was niepotrzebne w lepszym stanie? Nie muszą być nówki (nawet nie byłyby takowe wskazane przy ogólnym stanie zegarka) ;)

IMG_20210810_132547.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

 

Piżama :P

 Pasiak 🤣

Co do wskazówek, to chyba wystarczy wydłubać stare wypełnienie i dać nowe. Ja w jakimś zegarku miałem podobnie i aby nie zaburzać ogólnego  starego wyglądu  wyskrobałem 😎  stara farbę i za pomocą patyczka/zapałki nałozyłem nową czarną farbę. Wygląda  dobrze.

EDit:

W tym zegarku resztki wypełnienia wyglądały bardzo podobnie jak w Twoim, Teraz jest tak:

IMG_0680.thumb.jpg.e3c50e0e949368cc231b5ed007438b05.jpg

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 88y napisał(-a):

 Pasiak 🤣

Co do wskazówek, to chyba wystarczy wydłubać stare wypełnienie i dać nowe. Ja w jakimś zegarku miałem podobnie i aby nie zaburzać ogólnego  starego wyglądu  wyskrobałem 😎  stara farbę i za pomocą patyczka/zapałki nałozyłem nową czarną farbę. Wygląda  dobrze.

EDit:

W tym zegarku resztki wypełnienia wyglądały bardzo podobnie jak w Twoim, Teraz jest tak:

 



Planowałem taki zabieg w innym zegarku, nawet kupiłem czarny lakier do paznokci... Jaką farbą malowałeś? Ujdzie lakier?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Walter_87 napisał(-a):



Planowałem taki zabieg w innym zegarku, nawet kupiłem czarny lakier do paznokci... Jaką farbą malowałeś? Ujdzie lakier?

Wziąłem co miałem, zwykłą  czarną olejną farbę  to chyba była jakaś stara puszka hammerite. Można próbować do woli bo jak nałożysz za dużo to łatwo wyczyścić. Mi się udało za drugim razem.  

Edit: Jak masz lakier lakier do paznokci to rób lakierem. powinno się udać. Zawsze można potraktować zmywaczem

Farbę/lakier nakładasz oczywiście od tej niewidocznej strony wskazówki - nie za dużo, tylko szybko przeciągasz wskazówka po patyczku z nałożona farbą, tak aby farba nie wylazła na zewnętrzną stronę wskazówki.

Wskazówki po pomalowaniu założyłem (delikatnie) na wykałaczki wbite w styropian i na półkę do wyschnięcia

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój zdecydowanie najczęściej noszony ruski zegarek. Jeszcze jakby nie był tamim grubaskiem, to w ogóle byłby ideał. Rozsądna szerokość, długie uszy sprawiajace, że się nie gubi na ręce, katedralne wskazówki, fajne pushery i manualne chrono :D 67eca4d89c92fe70a090b10347abaaf1.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 88y napisał(-a):

Wziąłem co miałem, zwykłą  czarną olejną farbę  to chyba była jakaś stara puszka hammerite. Można próbować do woli bo jak nałożysz za dużo to łatwo wyczyścić. Mi się udało za drugim razem.  

Edit: Jak masz lakier lakier do paznokci to rób lakierem. powinno się udać. Zawsze można potraktować zmywaczem

Farbę/lakier nakładasz oczywiście od tej niewidocznej strony wskazówki - nie za dużo, tylko szybko przeciągasz wskazówka po patyczku z nałożona farbą, tak aby farba nie wylazła na zewnętrzną stronę wskazówki.

Wskazówki po pomalowaniu założyłem (delikatnie) na wykałaczki wbite w styropian i na półkę do wyschnięcia


Jasna sprawa, że od spodu ;)

Wiesz co? Właśnie uratowałem dwie wskazówki do innych zegarków! Szczerze powiedziawszy nie jest to trudne. Dzięki za podpowiedź! :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):


Jasna sprawa, że od spodu ;)

Wiesz co? Właśnie uratowałem dwie wskazówki do innych zegarków! Szczerze powiedziawszy nie jest to trudne. Dzięki za podpowiedź! :)

  nie zamaco 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i wczorajszy pacjent. W powiększeniu wypełnienie wskazówki minutowej może nie zachwyca, ale na żywo zupełnie nie widać mankamentów.
Podobno ten Poljot to krótka seria z początku lat 70. (bo z bocianem w środku). Niestety dla odmiany popsuł się datownik... Urok starych zegarków ;)


Edit: Datownik zaczął działać ;)

 

 

IMG_20210811_083151.jpg

 

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 09:10, 88y napisał(-a):

na dzisiaj wyjąłem z szuflady takiego poljocika..

IMG_0678.thumb.jpg.b0b83ac81b46402ed67316c950660355.jpg

Co z za uderzające podobieństwo 

20210811_150120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jarek08s napisał(-a):

Co z za uderzające podobieństwo 

 

 

Poljot ma znacznie ciekawszą tarczę, choć na zdjęciu tego nie widać.
Wiem co piszę, bo mam "złotą" wersję - fotka zapożyczona z internetu :)

Poljot piżama.png


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyba podobny jest obecnie na moim "warsztacie"

 

 

IMG_1725.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.