Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomirek

WASZE ULUBIONE RUSKI, KTÓRE CZASAMI ZAKŁADACIE

Recommended Posts

Posted (edited)
1 godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Ależ on jest dobry, kiedyś takiego znajdę :)

Jest szansa, bo żona  zapowiedziała,ze pewnego dnia te wszystkie moje złomy wywali na śmieci..☠️

Edit:

.... ale zanim wyrzuci to troszkę się nacieszę.  

IMG_0674.jpg

Edited by 88y

To chyba najładniejszy Zim, jaki produkowano. Łucz też śliczny :wub:
Mam taki, ale w złoto-brązie.

A wczoraj zrobiłem sobie takiego oto Poljota. Zapewne powinien mieć pozłacaną kopertę, ale cóż... ;)
Tu koperta w chromie i to wczesna, bo jeszcze bez wycięcia ułatwiającego otwieranie dekielka.

IMG_20210809_102643.jpg

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

5 minut temu, 88y napisał(-a):

na dzisiaj wyjąłem z szuflady takiego poljocika..

Żadne zdjęcie nie oddaje jego urody. Jest świetny.

3 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Żadne zdjęcie nie oddaje jego urody. Jest świetny.

Tarcza jest w paski pionowe - nie wiem żaluzja, firanka  czy coś takiego . Niestety na zdjęciu tego nie widać

2 godziny temu, 88y napisał(-a):

Tarcza jest w paski pionowe - nie wiem żaluzja, firanka  czy coś takiego . Niestety na zdjęciu tego nie widać

Piżama :P

Dziś taki umęczony (ale świeżo po przeglądzie) Poljot z połowy (raczej pierwszej) lat 70. :)
Wiem, trzeba wymienić wskazówki. Ma ktoś z Was niepotrzebne w lepszym stanie? Nie muszą być nówki (nawet nie byłyby takowe wskazane przy ogólnym stanie zegarka) ;)

IMG_20210810_132547.jpg

33 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

Piżama :P

Pasiak 🤣

Co do wskazówek, to chyba wystarczy wydłubać stare wypełnienie i dać nowe. Ja w jakimś zegarku miałem podobnie i aby nie zaburzać ogólnego  starego wyglądu  wyskrobałem 😎  stara farbę i za pomocą patyczka/zapałki nałozyłem nową czarną farbę. Wygląda  dobrze.

EDit:

W tym zegarku resztki wypełnienia wyglądały bardzo podobnie jak w Twoim, Teraz jest tak:

IMG_0680.thumb.jpg.e3c50e0e949368cc231b5ed007438b05.jpg

Edited by 88y

3 godziny temu, 88y napisał(-a):

Pasiak 🤣

Co do wskazówek, to chyba wystarczy wydłubać stare wypełnienie i dać nowe. Ja w jakimś zegarku miałem podobnie i aby nie zaburzać ogólnego  starego wyglądu  wyskrobałem 😎  stara farbę i za pomocą patyczka/zapałki nałozyłem nową czarną farbę. Wygląda  dobrze.

EDit:

W tym zegarku resztki wypełnienia wyglądały bardzo podobnie jak w Twoim, Teraz jest tak:

Planowałem taki zabieg w innym zegarku, nawet kupiłem czarny lakier do paznokci... Jaką farbą malowałeś? Ujdzie lakier?

Godzinę temu, Walter_87 napisał(-a):

Planowałem taki zabieg w innym zegarku, nawet kupiłem czarny lakier do paznokci... Jaką farbą malowałeś? Ujdzie lakier?

Wziąłem co miałem, zwykłą  czarną olejną farbę  to chyba była jakaś stara puszka hammerite. Można próbować do woli bo jak nałożysz za dużo to łatwo wyczyścić. Mi się udało za drugim razem.  

Edit: Jak masz lakier lakier do paznokci to rób lakierem. powinno się udać. Zawsze można potraktować zmywaczem

Farbę/lakier nakładasz oczywiście od tej niewidocznej strony wskazówki - nie za dużo, tylko szybko przeciągasz wskazówka po patyczku z nałożona farbą, tak aby farba nie wylazła na zewnętrzną stronę wskazówki.

Wskazówki po pomalowaniu założyłem (delikatnie) na wykałaczki wbite w styropian i na półkę do wyschnięcia

Edited by 88y

To mój zdecydowanie najczęściej noszony ruski zegarek. Jeszcze jakby nie był tamim grubaskiem, to w ogóle byłby ideał. Rozsądna szerokość, długie uszy sprawiajace, że się nie gubi na ręce, katedralne wskazówki, fajne pushery i manualne chrono :D 67eca4d89c92fe70a090b10347abaaf1.jpg

www.instagram.com/prz.wil/

1 godzinę temu, 88y napisał(-a):

Wziąłem co miałem, zwykłą  czarną olejną farbę  to chyba była jakaś stara puszka hammerite. Można próbować do woli bo jak nałożysz za dużo to łatwo wyczyścić. Mi się udało za drugim razem.  

Edit: Jak masz lakier lakier do paznokci to rób lakierem. powinno się udać. Zawsze można potraktować zmywaczem

Farbę/lakier nakładasz oczywiście od tej niewidocznej strony wskazówki - nie za dużo, tylko szybko przeciągasz wskazówka po patyczku z nałożona farbą, tak aby farba nie wylazła na zewnętrzną stronę wskazówki.

Wskazówki po pomalowaniu założyłem (delikatnie) na wykałaczki wbite w styropian i na półkę do wyschnięcia

Jasna sprawa, że od spodu ;)

Wiesz co? Właśnie uratowałem dwie wskazówki do innych zegarków! Szczerze powiedziawszy nie jest to trudne. Dzięki za podpowiedź! :)

3 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

Jasna sprawa, że od spodu ;)

Wiesz co? Właśnie uratowałem dwie wskazówki do innych zegarków! Szczerze powiedziawszy nie jest to trudne. Dzięki za podpowiedź! :)

nie zamaco 

A oto i wczorajszy pacjent. W powiększeniu wypełnienie wskazówki minutowej może nie zachwyca, ale na żywo zupełnie nie widać mankamentów.
Podobno ten Poljot to krótka seria z początku lat 70. (bo z bocianem w środku). Niestety dla odmiany popsuł się datownik... Urok starych zegarków ;)

Edit: Datownik zaczął działać ;)

IMG_20210811_083151.jpg

Edited by Walter_87

czy to Super Błonie czy Poljot 

Mnie i tak się nrawitsja

😉

WIN_20210811_13_06_40_Pro.thumb.jpg.3fc135f1d362627279adde39ff5861d5.jpg

Remi

W dniu 10.08.2021 o 09:10, 88y napisał(-a):

na dzisiaj wyjąłem z szuflady takiego poljocika..

IMG_0678.thumb.jpg.b0b83ac81b46402ed67316c950660355.jpg

Co z za uderzające podobieństwo 

20210811_150120.jpg

5 godzin temu, jarek08s napisał(-a):

Co z za uderzające podobieństwo 

Poljot ma znacznie ciekawszą tarczę, choć na zdjęciu tego nie widać.
Wiem co piszę, bo mam "złotą" wersję - fotka zapożyczona z internetu :)

Poljot piżama.png

Cyba podobny jest obecnie na moim "warsztacie"

IMG_1725.JPG

Pozdrawiam Mirek