Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

po dłuższym jednak namyśle, mimo mojego marudzenia, wkurzania i niedociągnięć jakie może posiadać aquarius śmiem twierdzić, że pozamiata nabytego przez Ciebie

 

No każdy ma inny gust - jak już mówiłem mimo wcześniejszego zapału przy stalowej kopercie czarne otoczki indeksów i wskazówek nie podobały mi się, podobnie jak ciemna wskazówka sekundowa a jaskrawa od wskazania gmt... :)

 

Wolałbym seryjnego 100ATM :)


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowninek od Guntera wiem, że lada chwila pojawi się w sprzedaży długo oczekiwany Ocean 2.

 

Ma być w dwóch wersjach, turkusowej i białej.

 

Miłego czekania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego czekania :)

O tak, w tym Gunter jest dobry :)

 

A propos tematu to chętnie kupię limitkę rosyjską "Odyseja" jeśli znajdzie się chętny na sprzedaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jedną z miar, jakości zegarka jest dokładność jego chodu. Wielu się chwali tą dokładnością, czy przy zamówieniu mogę wygrać sobie mechanizm, w jakości TOP i ile orientacyjnie to kosztuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów to nie wiem, ale jeśli chodzi Ci o Steinharta... to np mój Black Sea chodzi z dokładnością do +2 sekund w ciągu doby (testowane w ciągu tylko 3 dni) także jestem mile zaskoczony. Zegarek mam cały czas na łapie także w nocy. Obiecałem zdjęcia i będą (wrzucę do galerii) jak tylko będę miał ciut więcej czasu na sesję.

 

Co do nowych produktów Stenka - czy są już jakieś fotki tego oceanka ? Jeśli tak to gdzie można zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz taki obrazek, który od dawna był w sieci :lol:

 

steinhartocean2.jpg

 

 

 

Zegarek w oryginalnej wersji nie będzie na mesh'u. Ma być na gumowym pasku, który ma być idealnie dopasowany do uszu i łuku koperty :lol:

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od dziś jestem mega-szczęśliwym posiadaczem Tritona ;)

Wszystkim którzy myślą o jego zakupie powiem tylko że to co widać na zdjęciach to max 30% tego jakie zegarek robi wrażenie w rzeczywistości :)

 

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć SIRLUKE1 za pomoc, cieprilowość, fachowość i profesjonalizm. DZIĘKI ŁUKASZ.

 

Oczywiście zdjęcia pojawią się w galerii ale to troszkę potrwa.

Pozdrawiam Wszystkich. Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie był ale ja go nie widziałem ;) Ciekawy jestem bardzo nowych zegarków Stenka bo po Black Sea (i niedlugo tritku) myślę, że nie będą to moje ostatnie zegarki tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Gunter zdradził mi, że średnio raz na 4 tygodnie będzie pojawiał się nowy model w ofercie ;)

 

Poczekamy, zobaczymy. Na pewno rusza Ocean 2 a po nim zegarek dla naszych lepszych połówek, ale co to będzie nie powiem, mogę tylko powiedzieć, że będzie miało 38 mm.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Gunter zdradził mi, że średnio raz na 4 tygodnie będzie pojawiał się nowy model w ofercie ;)

Niech już lepiej wypuszczają raz na rok, ale za to własne projekty, a nie kolejne zegarki rolkopodobne.

Takie mam przesłanie zwrotne do Guntera :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już lepiej wypuszczają raz na rok, ale za to własne projekty, a nie kolejne zegarki rolkopodobne.

Takie mam przesłanie zwrotne do Guntera ;)

Podpisuje się pod postem Mirka rękami i nogami.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten ołszyn, tylko to logo na 12 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Ocean'a 2 ze Steinhart'owego Facebook'a

 

431723_344613305581438_117251171650987_964071_955964914_n.jpg

 

Po prawo Ocean 2 White, ale szczególnie ciekaw jestem tego czegoś z lewej ;)

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o projektach oprócz tego, że jakieś będą to coś wiadomo ? Pytam głównie o ich oryginalność. Rozumiem, że jak ocean się pojawi w Germanii to u Ciebie po jakimś czasie również będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie będzie od razu, zresztą już mam odłożone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co do lumeny w zegarkach Steinhart, ogólnie jestem strasznie niezadowolony z świecenia w obecnym zegarku, ogólnie po naświetleniu pod lampą, (co jest kuriozum samym w sobie) świeci max 15min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Black Sea świeci ładnie całą noc ale nie tak mocno jak np Monster. Po naświetleniu świeci nawet przy świetle sztucznym ale krótko.

 

Wydaje mi się, że to zależy co kto lubi. Ja w nocy jak się budzę (a to się niestety zdarza każdego dnia) dokładnie mogę odczytać godzinę, ale na pewno luma nie jest tam mocna jak w Monsterze. Tylko... czy jest to potrzebne? W końcu założenie lumy to możliwość odczytania godziny a nie pseudo-latarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o to by wychodząc z wieczorem z baru , człowiek mógł stwierdzić czy jest za 11:10 czy 1:30 i to bez specjalnego naświetlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, Stenek niestety nie ma jakiejś świetnej lumy (Łukasz - oni używają superluminovy?). Miałem Nava i świecił dużo słabiej od mojego Juggernauta od Deep Blue, nie mówiąc już o Seiko Sumo, który świeci kapitalnie, chyba najlepiej ze wszystkich zegarków jakie miałem. Ale problem ze świeceniem ma też np. Hamilton także niektórzy stawiają na ten aspekt, inni nie. IMHO Steinhart jest w środku stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ja wykorzystuję lumę tylko jak wstaje w nocy (a wstaje niestety regularnie, problemy zdrowotne-2-3 razy na noc). Do tej pory testowałem Stenka, Maurice Lacroix, Seiko, Omegę, Glycine i Helsona (wymieniam te bardziej znane marki) i z żadnym nie miałem problemu z odczytaniem godziny (a mam szczelnie domknięte w domu rolokasety). Oczywiście Seiko się mocno wyróżniał (świecił wyraźnie najmocniej) potem chyba Maurice Lacroix Miros ale... nie robiłem porównania. Jak ktoś koniecznie chce to mogę któryś zegarek sprawdzić. Możliwe za to, że przy wyjsciu np z baru w nocy problem może występować- tego nie testowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest coś niespójnego w tej tarczy. Ale tak ogólnie to całkiem fajny zegarek wyszedł. :)


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do nurków typu GMT-OCEAN 1 BLACK, albo do tego najnowszego OCEAN TWO będzie pasował gumowy pasek także od steinharta? Nie lubie bransolet a ten gumowy bardzo mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć napisałem już na maila, to napisze i tu ;)

 

Niestety oryginalna guma ma 24 mm a uszy w serii Ocean mają 22 mm, więc niestety nie będzie pasować :lol:

 

Ale jest nadziej, bo Ocean 2 ma mieć podobno dedykowaną gumę, ale to potwierdzę jutro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.