Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SIRLUKE1

Klub Miłośników Zegarków Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny, podoba mi się ale chyba mimo wszystko wolę zwykłego tritona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek, który trafia w moje gusta

można powiedzieć, że konkurencja dla aquariusa

i właściwe połączenie bezela - czyli czerń ze stalową kopertą

 

jedyne co mi nie odpowiada to pozycjonowanie ceny między tym a Triton100ATM

a skoro cena jest taka a nie inna, czy można liczyć na bransoletę lub gumę jako dopełnienie zestawu?

lub zmianę paska na bransoletę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triton 30 ATM na zdjęciach prezentuje się OK. Podejrzewam że w rzeczywstości powinno być równie dobrze jak nie lepiej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy tu wasze Wodniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój podobno się wlecze .. gdieś w europie...

 

mam pytanko do kolegów krytykujacych podobieństwa do rolka... czy fakt że 70% samochodów klasy średniej wyższej różni się w zasadzie tylko detalami w czymś Wam przeszkadza? Moim zdaniem genialne posuniecie marketingowe po stronie Stenka... zaoferować w bdb jakości bez szajsu z PRC coś co przypomina produkt high class....


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! może kogoś zainteresuje http://allegro.pl/show_item.php?item=2479622602. Pytania i propozycje na PW. Dla forumowiczów cena 1100zł.

 

Do tego typu wpisów służy trochę inne miejsce na forum.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...mam pytanko do kolegów krytykujacych podobieństwa do rolka... czy fakt że 70% samochodów klasy średniej wyższej różni się w zasadzie tylko detalami w czymś Wam przeszkadza? Moim zdaniem genialne posuniecie marketingowe po stronie Stenka... zaoferować w bdb jakości bez szajsu z PRC coś co przypomina produkt high class....

Kradzież własności intelektualnej, w tym wypadku projektu, tylko w nielicznych kręgach uchodzi za "genialne posuniecie marketingowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - temat rzeka, dotyczy nie tylko Steinharta

 

Po drugie - Prywatnie nie jestem fanem oferowanych przez Steinharta rolkopodobnych zegarków, żeby była jasność :) Ma fajne swoje projekty, pojawią się nowe ;)

 

Po trzecie - gdyby to była kradzież własności intelektualnej, to zapewne Steinhart byłby już dawno puszczony z torbami przez firmę Rolex, tak się nie dzieje. Przypuszczam, powtórzę przypuszczam, że nie są to już wzory chronione prawami autorskimi, tym samym dostępne są dla każdego. Jedni z tego korzystają drudzy nie. Pamiętajmy, że początkami nurków tego typu było zaopatrzenie marynarek wojennych. Wzory te powstawały na życznie armii przy ich czynnym udziale w ich tworzeniu, według zakładanych przez nie wzorców. Najsłynniejsze wzory to właśnie wzór Rolexa oraz Blancpain'a, które powstałay w tym samym czasie jako konkurencyjne, na życzenie brytyjskiej NAVY (o ile dobrze kojarze). Pamiętajmy więc, że nie są to twórcze dzieła Rolexa i Blancpoeina, tylko wzory stworzone przez te marki wg. wytycznych konkretnej armii na jej potrzeby. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju NAV B UHR'ów i MARIN. Powstały jako wzorce wojskowe i jako takie były produkowane. Obecnie jest na nie moda, dlatego są w ofercie wielu producentów, no bo kto nie ma ofercie zegarka wzorowanego na niemieckim B-uhr lum angielskim MARK.

 

Co do zakupu, każdy ma wolny wybór, są tacy jak Michał i zapewne ja, i sobie nie kupimy Steinhartrolka i są tacy, dla których jest to spełnienie marzeń w postaci namiastki rolka.

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i są tacy, dla których jest to spełnienie marzeń w postaci namiastki rolka.

 

dodam jeszcze iż są tacy co kupując przykładowego Stenka nie mają pojęcia, że jest wzorowany na rolku i kupują go bo im się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój podobno się wlecze .. gdieś w europie...

 

mam pytanko do kolegów krytykujacych podobieństwa do rolka... czy fakt że 70% samochodów klasy średniej wyższej różni się w zasadzie tylko detalami w czymś Wam przeszkadza? Moim zdaniem genialne posuniecie marketingowe po stronie Stenka... zaoferować w bdb

jakości bez szajsu z PRC coś co przypomina produkt high class....

Chwila, chwila, Ty mówisz o podobieństwie, a my tu mamy doczynienia z kopiowaniem. Rozumiesz? Pokaż mi samochód, który skopiował detal w detal innych samochód. Są wszak takie chińskie produkty, które kopiują inne niemieckie auta, widziałeś? Żenująco to wygląda, bo to nawet śmieszne nie jest. Oczywiście można wskazać np. podobieństwo Skody do VW, ale to tak jakby wskazać podobieństwo Tudora do Rolexa :) Tak czy siak bardzo zły przykład podałeś. Twoim zdaniem jest to genialne posunięcie, a moim zdaniem, to zakała marki Steinhart. Co nie zmienia faktu, że Steinhart ma w swojej ofercie fajne zegarki, które są warte zakupu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnice dostrzegam ... nie jestem aż tak biegły w markach ... ale przeglądając prawie codziennie chrono24 widuje produkty Eposa czy Davosa tez baardzo podobne do Rolka Suba...

Zawsze jest pytanie kto był pierwszy ... czy na pewno Rolek.. może oni też podpatrzyli wzór z innej manufaktury?

 

 

porównywanie stenka do chinoli.. to już potwarz ;-)

Edytowane przez andrzejb

---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może oni też podpatrzyli wzór z innej manufaktury?

 

Nie, nie podpatrzyli. Zresztą było już wielokrotnie wałkowane na forum, skąd ten design.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie podpatrzyli. Zresztą było już wielokrotnie wałkowane na forum, skąd ten design.

 

 

Oczywiście że design Steinhartrolka jest w dużej części skopiowany wiadomo z czego ale też nie jest to całkiem bezmyślna kopia jak w przypadku chińskich wynalazków. Rozmiar jest "ulepszony" - 42 mm a i dekiel zdecydowanie ładniejszy. Jak to mówią - szczególnie rozmiar ma znacznie :)

 

Bardzo ładnie wytłumaczył to SIRLUKE1. W sumie więc można się nie zgadzać z podejśćiem Steinharta do kopiowania wzorów po raz pierwszy wprowadzonych i spopularyzowanych przez firmę ROLEX na podstawie wojskowych wytycznych (a więc nie twórczy projekt wymyślony od zera) ale jakaś wielka i masowa krytyka jest nie na miejscu. Niech każdy ma własne zdanie i tyle.

Co do "spełnienie marzeń w postaci namiastki rolka" to można też przyjąć takie kryterium, że jest to po prostu dobry, wygdony i czytelny zegarek za rozsądną cenę i często zakup takiego czasomierza nie jest podyktowany chęcią posiadania "namiastki" bo ktoś po prostu nie ma pojęcia o tym, że wzór takiego zegarka wprowadziła na rynek jako pierwsza firma ROLEX i Steinhart to zmodyfikowana kopia tego wzoru (i bardzo udana).

 

Faktem jest, że modyfikujac mniej lub bardziej detale na tarczy i bezelu można osiągnąć całkiem ładny zegarek. Kiedyś Omega miała bardzo podobny model do Rolexa Suba ale jak widać konsekwentnie modyfikuje koncepcję tarczy i obrotowego pierścienia wokół i proszę jak ładnie im wyszła PO. Może i Steinhart pójdzie tą drogą (przykład Ocean 2) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model, nowa seria

 

Le Mans, poświęcony wyścigom samochodowym:

 

2039789482lmgt_auto_03.jpg

 

Link do strony Steinharta, u mnie od jutra ;)

 

http://www.steinhartwatches.de/de/Le-Mans-GT-automatic,559.html

 

 

A co fajniejsze będzie piękne chrono z tej lini :D

Edytowane przez SIRLUKE1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ! Brawo dla Steinharta za własny design :) Oby tak dalej. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny :)

Szkodzi tylko ze taki duzy ale generalnie super wyszedl no i świeci ładnie ;)

Edytowane przez krisp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekajcie na Chrono, to jest dopiero WOW

 

Aha i będzie Stenkowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to mi ćwieka nabiłeś tak jak napisałem w pw. Jak tu coś kupić jak zaraz wyskakuje coś takiego :)

Szkoda, że takie długie uszy bo pewnie nie na moją rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda intrygująco . Tylko te napisy do mnie nie przemawiają .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było tak pięknie, już witał się z gąską, po czym przeglądając stronę zobaczył rozmiar 46mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez napisów byłby intrygujący, a tak jest jakiś taki... przekombinowany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.