Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Zdjęciątka zamieściłaś :huh:

To chyba najniższy niemedalowy werk od czasu wprowadzenia medalu jaki widziałem. I jeszcze ten mostek wychwytu - jednostronny, "lenzkirchowaty"...

Zegar całkowicie "nie w moim stylu", ale obiektywnie...

 

post-6402-0-63729000-1354745399_thumb.jpg

 

post-6402-0-01394000-1354745400_thumb.jpg

 

post-6402-0-51425500-1354745400_thumb.jpg

 

post-6402-0-17397600-1354745401_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem go na aukcji przy 220, bo mi coś nie leżał. Na zdjęciach się prezentuje świetnie, ma w sobie fotogeniczność, a w naturze aplikacje jakieś sztuczne i mało starannie odlane były, przymocowane bez finezji i dokładności, a całość "nie przemówiła". Tak ogólnie na odwal się zrobione ozdoby. Może też dlatego, że widziałem parę Lenzkirchów w podobnym typie i były perfekcyjne (nie komentując stylu).

Poszedł za 280 + 17% młotkowego i kosztów. Na okrągło 330 GBP.

Inne zegary z aukcji, które sprzedawał na ebajce- sprzedał ze stratą. Na tym się może odkuje :). Oczywiście teraz wybłyszczony i pachnący, ale ubytków drewna znaczących nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , ze sie patriotyzm we mnie odezwal :) . Jak widze cos co ciutke odbiega od normy i ma GB na pleckach licze na to ze trafi do Polski. Krytyka tego rodzaju to dobra dla mnie lekcja z tematu "Obserwacji i oceny zegarow".

Dziekuje i pozdrawiam

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była krytyka! Przepraszam jeśli tak to odebrałaś! Nie miałem takich intencji!

Ja napisałem o moich wrażeniach, które miałem, oglądając zegar, ale to były tylko moje odczucia. Zresztą okazało się, że wielu ludzi go doceniło, bo byli skłonni zapłacić duże pieniądze (poszedł za 560 z kosztami). Ponieważ nie handluję, więc nie brałem pod uwagę odsprzedaży, tylko własne wrażenia. Poza tym, najbardziej lubię linkowe, to pewnie też miało wpływ... Miłośnik firmy GB patrzyłby na niego inaczej pewnie. A, że niezbyt perfekcyjny? Takie GB robił, to takie są. Znak czasu. nic mu to nie ujmuje. I mechanizm ciekawy- jak Tarant napisał.

Cenę z aukcji podałem, bo kilka zegarów spadło poniżej kosztów, kilka wycofał w ostatniej chwili, więc pomyślałem, że gdyby nie sprzedał, to ewentualny zainteresowany miałby dobrą podstawę do negocjacji :).

Podsumowując: podsyłaj informacje, bo może dzięki temu więcej się zauważy, jeszcze raz się kajam, gdyby nie długa droga z Manchesteru- dostarczyłbym bukiet osobiście, a tak, tylko wirtualnie...

ukłony

 

rozent.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia GB 32730

post-33254-0-16359900-1355012269_thumb.jpg

post-33254-0-48946000-1355012301_thumb.jpg

post-33254-0-23834200-1355012341_thumb.jpg

post-33254-0-91762700-1355012375_thumb.jpg

Edytowane przez canaletto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia GB 32730

Ale fajny! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eklektyzm z dominującym klimatem neogotyku. Może być ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, ale bardziej mi się podoba ten klimat neogotyku.

Jak zwal tak zwal, wazne ze stary i orginalny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwal tak zwal, wazne ze stary i orginalny!

 

To jest najważniejsze, najbardziej się cieszę z zegarów oryginalnych, a ten taki jest.

Wszystkie elementy są stare, śliczny fornir zdjęcia tego nie oddają, ta skrzynia jest taka inna.

 

Mechanizm dwuwagowy ma nr 32730 , mam pytanie od jakiego nr GB zaczął wytwarzać mechanizmy dwuwagowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.Ale zamieszczę zdjęcie z katalogu firmy Lorenz Bob z około 1870 roku. Jak widać - wiele modeli skrzyń było kopiowanych przez różnych producentów. W tym katalogu jest zresztą inny model skrzynki, stosowanej tak przez Lenzkircha jak i Beckera (jeszcze w roku 1886) - taka jaką pokazałem w temacie o zegarze GB z patentem Hahlwega.

 

post-6402-0-92717300-1355172191_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą tajemnice zna tylko Gustav :)

 

Kontaktów po drugiej stronie życia nie mam, więc ta odpowiedż mnie nie zadawala :D czekam na konkrety.

 

Piotrze, dziękuję za zdjęcie skrzyni z katalogu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była krytyka! Przepraszam jeśli tak to odebrałaś! Nie miałem takich intencji!

Ja napisałem o moich wrażeniach, które miałem, oglądając zegar, ale to były tylko moje odczucia. Zresztą okazało się, że wielu ludzi go doceniło, bo byli skłonni zapłacić duże pieniądze (poszedł za 560 z kosztami). Ponieważ nie handluję, więc nie brałem pod uwagę odsprzedaży, tylko własne wrażenia. Poza tym, najbardziej lubię linkowe, to pewnie też miało wpływ... Miłośnik firmy GB patrzyłby na niego inaczej pewnie. A, że niezbyt perfekcyjny? Takie GB robił, to takie są. Znak czasu. nic mu to nie ujmuje. I mechanizm ciekawy- jak Tarant napisał.

Cenę z aukcji podałem, bo kilka zegarów spadło poniżej kosztów, kilka wycofał w ostatniej chwili, więc pomyślałem, że gdyby nie sprzedał, to ewentualny zainteresowany miałby dobrą podstawę do negocjacji :).

Podsumowując: podsyłaj informacje, bo może dzięki temu więcej się zauważy, jeszcze raz się kajam, gdyby nie długa droga z Manchesteru- dostarczyłbym bukiet osobiście, a tak, tylko wirtualnie...

ukłony

 

rozent.jpg

Dziekuje za kwiaty, sa sliczne :) Ja nie poczulam sie urazona :) Krytyka jaka by nie byla uczy i zmusza do myslenia.

Spokojnych Swiat i pieknego GB pod choinka.

Anetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczę ten link tutaj, bo to jedyny poza medalowym większy temat o Beckerach. Swoją drogą szkoda, że nie ma w nim zbyt wielu dyskusji o firmie. Choćby tyle - co ostatnio, nomen omen "austriackego gadania" (częściowo tylko oczywiście) w temacie o GR. Może nazwa "Galeria" to powoduje...

Było nie było - w ostatni dzień 2012 roku John Hubby podsumował zwięźle swoje beckerowskie dochodzenia odnośnie tego, co produkowano we Freiburgu i w Branau.

 

http://mb.nawcc.org/showthread.php?10545-Post-Your-Gustav-Becker-Clocks-Here&p=734759#post734759


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu galeria jest Gustawa z nią też fajna jest zabawa!!!

Do Siego Roku!!!

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nowy GB jaki udalo mi sie kupic. Oto on:

dsc01209w.jpg

 

dsc01210wn.jpg

 

dsc01211r.jpg

 

dsc01212e.jpg

 

dsc01213v.jpg

 

dsc01214vq.jpg

 

dsc01215o.jpg

 

dsc01216mn.jpg

 

dsc01217sc.jpg

 

dsc01209w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a jaki ma nr seryjny.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a jaki ma nr seryjny.

Pozdrawiam

Numer na mechanizmie 2057524 i taki sam jest na wahadle z literka P z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez tej srubki na oslonie juz Ci go zazdroszcze.Dobry zakup.czekamy na opinie odnosnie oryginalnosci .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez tej srubki na oslonie juz Ci go zazdroszcze.Dobry zakup.czekamy na opinie odnosnie oryginalnosci .

Juz wiem jakiej.

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze brakuje srubki mocujacej oslon e wlosa , ale to jest pryszcz.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.