Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Oj,oj. Poczytaj jeszcze trochę co napisano na forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,oj. Poczytaj jeszcze trochę co napisano na forum.

 

gibki gibon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko jest OK.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś drobna wskazówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś drobna wskazówka

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/20056-zanim-zadasz-pytanie-sprawdz-te-linki/#entry292087

Zwróć uwagę na 2 obrazek, z poprawionym datowaniem sygnatur. Ta pierwsza, a właściwie druga sygnatura (wg "oficjalnych" poglądów ;) ) jest oznaczona jako używana do 1877. Zgadza się zatem z podlinkowaną tabelą numerów seryjnych J. Hubby'ego. I z wpisami poniżej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tych tabel korzystałem i nadal widzę niespójność w jednym roku powinno być 1877 czy 78 ? Jeżeli 77 to niezgodnie z tabelą dat a jeśli 78 to niezgodnie z tabelą sygnatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tych tabel korzystałem i nadal widzę niespójność w jednym roku powinno być 1877 czy 78 ? Jeżeli 77 to niezgodnie z tabelą dat a jeśli 78 to niezgodnie z tabelą sygnatur.

 

No tak. Na obrazku nr 2 nie poprawiono podpisu pod sygnaturą medalową. Powinno być 1877 - 1926. A jeszcze ściślej: 1877 - 1895/6 (jeśli mi się nie chrzani). Wtedy to zamieniono pozycję medalu z kotwicą.

Pierwszy zegar w 1877 miał numer 132401. Pierwszy wyprodukowany w 1878 roku - 159901. Twój ma numer 135376. Wyprodukowany w 1877 r. W roku, w którym zmieniono sygnaturę na "medalową". Jest jeszcze ze starą sygnaturą. Podobnie jak numer 139771 pokazany kilka postów dalej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. zastanawiam się czy wahadło i wagę czyścić z patyny (wiem, że istnieje kilka szkół podejścia do tematu patyny). Plusem świecącego wahadła jest ładne odbicie światła - szczególnie wieczorem - jak zegar sobie majestatycznie, z pełną grają chodzi i z drugiego końca pokoju widać jak odbite swiatło lampy "gra" na wędrującym wahadle. Taki widok mam na GB ze Srebrnej Góry, Jak do tej pory wszystkie moje zegary solidarnie wykonują swoją powinność i z mozołem odmierzają czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak. Jeśli patyna jest równomierna - nie ruszam jej. Jeśli są zacieki, plamy - poleruję. Dobrze wychodzi to ściereczkami Cape Cod. Nie polerują one "na nówkę" - na mosiądzu zostaje jakby nieco "przymglenia", patyny (i ponoć powłoka ochronna).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Beckera w obserwowanych. Dobrze że Ty go kupiłeś. Ja bym patynki nie ruszał tylko wyczyścił bo wygląda na ładnie zachowaną. Na moje oko wskazówki są od późniejszych GB i pokusiłbym się o wymianę na klasyczne "okularki" (ale to nic pilnego można je zawsze wymienić). Ja bym go tylko delikatnie pzetarł wilgotną ściereczką a potem zawoskował i to wszystko.

No i pozostaje kwestia korony, która tam bez wątpienia była.

Nie mam zdjęcia pod ręką ale Ulan ma chyba taką albo bardzo podobną Germanię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki sa OK, w tym czasie byly "oczka" i takie.

Mam slabosc do tego modelu.

Jak trzeba to odrysuje korone i rysunek wysle poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki o wskazówkach. Prośba do Kol. Ulana o zdjęcie zegara z koroną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześliczny. Dziękuję. Spróbuję odtworzyć taką koronę dla mojego Gucia. Czekam na opinię stolarza, który podjął się rekonstrukcji skrzyni. Moje zdolności stolarskie są raczej niewystarczające i nie chcę sam eksperymentować na tym (dla mnie cennym) egzemplarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu. Jak wygląda mechanizm budzikowy GB z centralną sekundą?Jeśli ktoś z Was ma taki budzik,prosze o fotografie mechanizmu. Czy rózni sęe bardzo zwykłego mechanimzu budzikowego. Załączam fotografie nechanizmu z budzika, który poszedł wczoraj na ebay.

post-44620-0-05539300-1368949311_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten chodzi (chociaż podobno nie chodzi).:

 

post-6402-0-86536000-1368950825_thumb.jpg

post-6402-0-35270900-1368950825_thumb.jpg

post-6402-0-96983200-1368950823_thumb.jpg

post-6402-0-41514900-1368950824_thumb.jpg

post-6402-0-86423100-1368950824_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy.Jak nie chodzi to czasik naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Wiem w każdym razie kto go nie ma.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W większości budzików tego typu jest mały sekundnik w tym budz. na wystającą oś małego sekundnika wciśnięte jest małe koło pośrednie, które napędza koło sekundowe nałożone na tuleję koła godzinowego. Mam nadzieję że wszystko jasne :)

Nawet nie ma co fotografować.

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem czy do nas trafił. Mnie cena nieco przerosła B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości budzików tego typu jest mały sekundnik w tym budz. na wystającą oś małego sekundnika wciśnięte jest małe koło pośrednie, które napędza koło sekundowe nałożone na tuleję koła godzinowego. Mam nadzieję że wszystko jasne :)

Nawet nie ma co fotografować.

Czyli jak rozumiem Adamie ten mechanizm - ze zdjęcia jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej tak - oryginał.

Na 99% wróci do macierzy :)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miejmy nadzieję, że go zobaczymy po odnowieniu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam cudo, ale mam wrażenie, że wszystko oryginalne i niepodmieniane. Poza tym numer fajny, stemple jeszcze niezużyte, korona prawdziwa, sekundnik prawdziwie 60-sekundowy...

post-39092-0-34350000-1370364341_thumb.jpg

post-39092-0-18977400-1370364362_thumb.jpg

post-39092-0-58743400-1370364443_thumb.jpg

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.