Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde a ja właśnie zaniosłem do stolarza zaprojektowaną przeze mnie koronę do prawie identycznej skrzyni tylko z Germanią w środku.

Masz szczęście bo rzadko się trafiają oryginalne korony w tych skrzyniach.

Gdybym wiedział wcześniej.. ..to bym się zwrócił o pomoc do Ciebie.

Poza tym jest ładna i świetnie uzupełnia ta skrzynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma historię w sobie. Kilkakrotnie się połamała niestety, była klejona:

- klejem stolarskim

- jakimś wikolopodobnym

- jakimś butaprenopodobnym

- w jednym miejscu ktoś to jeszcze zbił trzema cieniutkimi gwoździkami, daaawno, bo się rozpadły zardzewiałe do cna.

Odczyściłem co się dało (2 godziny z lupą) i zlepiłem na powrót prawie bez śladów. Na szczęście nie brakowało żadnych kawałków. Ale krucha jest jak szkło, wyschnięta i bardzo delikatna. Jeśli chcesz, to zrobię porządne zdjęcia i Ci wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna skrzynia ale i mechanizm w bardzo dobrym stanie oczywiście patrząc z zewnątrz.Bardzo dobry i zapewne udany zakup.Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma historię w sobie. Kilkakrotnie się połamała niestety, była klejona:

- klejem stolarskim

- jakimś wikolopodobnym

- jakimś butaprenopodobnym

- w jednym miejscu ktoś to jeszcze zbił trzema cieniutkimi gwoździkami, daaawno, bo się rozpadły zardzewiałe do cna.

Odczyściłem co się dało (2 godziny z lupą) i zlepiłem na powrót prawie bez śladów. Na szczęście nie brakowało żadnych kawałków. Ale krucha jest jak szkło, wyschnięta i bardzo delikatna. Jeśli chcesz, to zrobię porządne zdjęcia i Ci wyślę.

 

Wyślij moze jeszcze skorzystam i wstrzymam prace stolarzowi.....DZIĘKI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona wyjechała do sanatorium co stworzyło korzystny klimat do wyprawy na polowanie. Tak więc przytargałem do domu zdobycz - Gystav Becker z numerem 22 xxx. Kształt i forma szkrzyni można powiedzieć astetyczna. Sterczyny rzekłbym rubaszne. Natomiast szyba przypomina fale Dunaju.

post-57457-0-53980500-1370710246_thumb.jpg

post-57457-0-77378600-1370710268_thumb.jpg

post-57457-0-74350900-1370710286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. Trochę kosmetyki wymaga - zmiany wskazówek, sterczyn. Sprawdź, czy nie ma jakichś śladów po innym wieszaku, bo skrzynia wydaje się być ciut młodsza. Takie stare, pofalowane szyby to jest coś pięknego. Uwielbiam patrzeć się na odbicia w nich.

 

Zdjęcie będzie w nieregulaminowym formacie, ale co tam. Pozdrowienia dla właściciela :)

 

a715904dead4e939.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona wyjechała do sanatorium co stworzyło korzystny klimat do wyprawy na polowanie. Tak więc przytargałem do domu zdobycz - Gystav Becker z numerem 22 xxx. Kształt i forma szkrzyni można powiedzieć astetyczna. Sterczyny rzekłbym rubaszne. Natomiast szyba przypomina fale Dunaju.

 

Widzialem ten Dunaj i byl naprawde wysoko.

No to szyba stara jest.

Tak jak pisal - komplet ale wskazowki sa co prawda od GB ale pozniejsze.

Fajny zegar bo nie wymaga duzych nakladow finansowych.

Gratulacje dla Wlasciciela i jego Psa -- tak to sie wlasnie zaczyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciepłe słowa. Czy można dostać informację jak wyglądały wskazówki w latach 1867 - 68 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku gratuluję zdobyczy.Oglądam,czytam i widzę,że dotrzymujesz słowa ,które wypowiedziałes w Srebrnej Górze .cyt:"za rok będę mądrzejszy w temacie zegarów" Śliczna jest ta tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeważającej większości - "okularki". Takie jak choćby tutaj:

http://zegarkiclub.p...400#entry916402

Ale, które to okularki?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, które to okularki?

 

Są, ale trzeba się cofnąć o jedną stronę (jak to mówią: "cofnąć się do tyłu"). Ponieważ minutowa z linku jest obłamana, to załączam widok nieuszkodzonych:

 

post-22303-0-43645700-1370769572_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podał długości to mogę takie zrobić. Czy istnieje możliwość zwymiarowania piast?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podał długości to mogę takie zrobić. Czy istnieje możliwość zwymiarowania piast?

 

A robi to naprawde dobrze.....

(moze Tarant nie zauwazy i nie wytnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, które to okularki?

 

Kurcze, zapomniałem że "mój" link do danego numeru wpisu nie odpowiada "waszym" numerom postów :wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie, dzięki Jacek...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój nowy 22xxx w towarzystwie swojego czeskiego kolegi (srebrnogórskiego)

post-57457-0-67932900-1370846199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie sprawa wskazówek tzw. "okularków". W poście nr 108 jwst pokazany zegar z nr 19 xxx - ten zagar ma takie same wskazówki jak mój. To jak jest z tymi okularkami - tamten 19 xxx też ma wskazówki z późniejszego okresu ? (wydaje mi się, że nasze wskazówki są identyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie sprawa wskazówek tzw. "okularków". W poście nr 108 jwst pokazany zegar z nr 19 xxx - ten zagar ma takie same wskazówki jak mój. To jak jest z tymi okularkami - tamten 19 xxx też ma wskazówki z późniejszego okresu ? (wydaje mi się, że nasze wskazówki są identyczne)

 

Moim zdaniem tamte wskazówki (też) nie są oryginalne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój nowy 22xxx w towarzystwie swojego czeskiego kolegi (srebrnogórskiego)

Oba zegary godne uwagi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powrócił do mnie, po renowacji chodzik GB 135xxx. Na podstawie zdjęć Jacka zegar otrzymał nową koronę. Teraz rodzina Beckerów wygląda bardziej okazale. Zastanawiam się tylko jak zareaguje moja żona jak wróci z sanatorium - ale to dopiero za ponad dwa tygodnie :wub:

post-57457-0-19110300-1371316891_thumb.jpg

post-57457-0-38182000-1371316909_thumb.jpg

post-57457-0-93396800-1371316922_thumb.jpg

post-57457-0-04611300-1371316937_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie oddałeś skrzynię do renowacji ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz z ul. Ładnej zajął się renowacją (On przekazał swojemu współpracownikowi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.