Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś chce się pozbyć 2220.80 w full secie, albo niebieskiej ceramiki 41mm? :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

No ładne kwiatki, gratuluję kolego ;)

Znaczy 300-ki już nie ma? Ale, że kolejny niebieski zegar?


Dzieki Tomku 👍🏼😊 300tka jest już w dobrych rękach. Na necie jak oglądałem AT to najmniej podobała mi się właśnie niebieska wersja. Na żywo oglądałem czarna, zielona, biała i niebieska z którą wyszedłem. Kolejny raz się przekonałem, że zegarek trzeba przymierzyć przed zakupem. 
 

BTW więcej jakiś jest koszt oryginalnego paska z zapięciem do tego modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W październiku 2021 miałeś go na stole w Starych koszarach  

Czlowiek dopiero z wiekiem zdobywa zdolnosc wlasciwego widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomku 300tka jest już w dobrych rękach. Na necie jak oglądałem AT to najmniej podobała mi się właśnie niebieska wersja. Na żywo oglądałem czarna, zielona, biała i niebieska z którą wyszedłem. Kolejny raz się przekonałem, że zegarek trzeba przymierzyć przed zakupem. 
 
BTW więcej jakiś jest koszt oryginalnego paska z zapięciem do tego modelu? 

No tak, to prawda. Miałem szarą boazerię z ramką daty, miałem czarnego Gaussa oraz białą wersję 39,2 mm. Wszystkie fajne, najlepiej byłoby mieć je w komplecie, ale teraz też poszedłbym w niebieską. Byłem nawet bliski zakupu takiej na gumie od Karola.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest, Omega robi bardzo ładne zegarki Graty i niech się nosi i przynosi radość jak najdłużej

Wczoraj niepotrzebnie wyciągnąłem katalog Omegi i jak się naoglądałem, to przyszła mi chęć wybrać się do Noble Place pooglądać i pomierzyć Moonwatch mi nie daje trochę spokoju i siedzi z tylu głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I co byłeś oglądać Moonwatcha? Czy odpowiesz zdjęciem nadgarstkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co byłeś oglądać Moonwatcha? Czy odpowiesz zdjęciem nadgarstkowy?

Nie, nie miałem kiedy nawet pojechać. Pewnie przy okazji jak będę miał chwilę. Ostatnio ceny chyba nieźle poszły w górę i pytanie czy nie lepiej szukać na rynku wtórnym albo za granicą ? Zobaczymy, jeszcze nic nie postanowione, jak przymierze, to się zastanowię. Zdjęcia nie są mirodajne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pepepatryk napisał(-a):

Podobno od lutego ceny na Omegę znowu idą w górę 🫤

Tylko patrzeć, jak moonwatch osiągnie pułap 50k 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6ef20cc44fe83a5f6f8a8335456e236d.jpg
bbbe9a7f689facf0b9ed0f36295b875d.jpg
Zastanawiam się nad sprzedażą tych dwóch… Tzn. Chce je chyba wymienić z dopłata za Submarinera… Nie wiem czy dobrze robię ale chce mieć chyba jeden zegarek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, pepepatryk said:

Podobno od lutego ceny na Omegę znowu idą w górę 🫤


Też tak słyszałem 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):

6ef20cc44fe83a5f6f8a8335456e236d.jpg
bbbe9a7f689facf0b9ed0f36295b875d.jpg
Zastanawiam się nad sprzedażą tych dwóch… Tzn. Chce je chyba wymienić z dopłata za Submarinera… Nie wiem czy dobrze robię ale chce mieć chyba jeden zegarek…

Mam taka samą SMPc i Submarinera - nie wymieniaj. Sprzedaj 300 a do SMPc dokup zapięcie z mikroregulacją, to mniejsze 3-stopniowe, będziesz miał idealny zegarek do wszystkiego w niczym nie ustępujący Subowi - poza wartością i nieco wygodniejszą, zwężaną bransoletą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taka samą SMPc i Submarinera - nie wymieniaj. Sprzedaj 300 a do SMPc dokup zapięcie z mikroregulacją, to mniejsze 3-stopniowe, będziesz miał idealny zegarek do wszystkiego w niczym nie ustępujący Subowi - poza wartością i nieco wygodniejszą, zwężaną bransoletą.
 
 

Ale ja mam już w nim mikroregulacje :)
No właśnie o ta bransoletę Suba się rozchodzi, a Ty nie chcesz się pozbyć Rolexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MocnyFull napisał(-a):

6ef20cc44fe83a5f6f8a8335456e236d.jpg
bbbe9a7f689facf0b9ed0f36295b875d.jpg
Zastanawiam się nad sprzedażą tych dwóch… Tzn. Chce je chyba wymienić z dopłata za Submarinera… Nie wiem czy dobrze robię ale chce mieć chyba jeden zegarek…

Ja bym nie wymieniał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MocnyFull napisał(-a):

6ef20cc44fe83a5f6f8a8335456e236d.jpg
bbbe9a7f689facf0b9ed0f36295b875d.jpg
Zastanawiam się nad sprzedażą tych dwóch… Tzn. Chce je chyba wymienić z dopłata za Submarinera… Nie wiem czy dobrze robię ale chce mieć chyba jeden zegarek…

 

Miałem ceramicznego suba i tę wersję smpc. Sub jako całość jest bez wątpienia lepszym zegarkiem, ale Omega niewiele ustępuje za... 1/3 ceny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Miałem ceramicznego suba i tę wersję smpc. Sub jako całość jest bez wątpienia lepszym zegarkiem, ale Omega niewiele ustępuje za... 1/3 ceny? 

…ale jednak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno od lutego ceny na Omegę znowu idą w górę 🫤

Najwyżej zostanie mi cieszyć się jedyną Omegą w kolekcji

1c1bcc04db3cc2d05ce043ef13c8d6b0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MocnyFull napisał(-a):


…ale jednak ;)



Jednego i drugiego już nie mam. ;) Omegi są mniej pospolite niż Rolexy, tańsze i prawie tak samo dobre. Moim zdaniem najlepiej się oczywiście samemu przekonać, czy ta różnica jest warta takiej dopłaty, ale teraz ceny Rolka lecą w dół, poczekałbym na stabilizację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, MocnyFull napisał(-a):


Ale ja mam już w nim mikroregulacje :)
No właśnie o ta bransoletę Suba się rozchodzi, a Ty nie chcesz się pozbyć Rolexa?

Nie, muszę mieć Suba żeby móc krytykować Rolexa bo inaczej zawsze znajdują się tacy co mówią "trzeba mieć żeby docenić" albo "nie masz to się nie znasz" ;)

A tak serio to tak, bransoleta jest wygodniejsza w Subie - nie lepsza, po prostu inna - ale to nie powód żeby dokładać 45tys do Omegi. Nie powiedziałbym że Submariner jest lepszym zegarkiem - zalety mechanizmu są czysto hipotetyczne, AR nędzny, dekiel totalnie nijaki, bezel chodzi przyjemniej i jest lepiej chwytny ale za lekko i ma luzy, zapięcie jest koszmarne - wielkie i kanciaste, potrafi cisnąć na nerwy okolicy nadgarstka, koronka przy przesuwaniu do pozycji stop-sekundy często nie zaskakuje, lupka pogarsza czytelność, logo jest malowane jak w taniej masówce ( w Omedze ładne nakładane, metalowe, błyszczące ), tarcza wyróżnia się głównie ordynarnie widocznym zagłębieniem w centrum ( w Omedze jest ledwo widoczne, nie mówiąc już o takich marakach jak GS ) itd. Sub oczywiście kupiony nowy w Kruku jakby komuś przyszło do głowy wymyślać że to pewnie fake bo przecież król nie może mieć wad. To nie znaczy że nie cenię Rolexa ale jestem bardzo daleki od bezkrytycznego uwielbienia, na zegarek patrzę z punktu widzenia użytkowego i stosunku jakości do ceny. Gdybym miał zamienić 1:1 to mógłbym się zastanawiać, jak 4:1 to już nie ma mowy.

Ja problem bransolety rozwiązałem zakładając do SMPc bransoletę od 2254.50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko patrząc na współczesne ceramiczne modele to uważam Suba za lepszy jako całość. Projekt jest bardziej klasyczny, uniwersalny, szczotkowany oyster idealnie pasuje do sportowego modelu. Mniejszy rozmiart, bezel lepiej pracuje, mikroregulacja odrobinę lepsza. Mechanizmy na równi. Tylko porównując metkę 29k vs 50k to nie jest absolutnie tego warte. :) No i są miejsca na świecie, gdzie nosząc Suba albo Rolka ogólnie to jest tak:

Tom Holland, Andrew Garfield, and Tobey Maguire Recreate ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja mimo wszystko patrząc na współczesne ceramiczne modele to uważam Suba za lepszy jako całość. Projekt jest bardziej klasyczny, uniwersalny, szczotkowany oyster idealnie pasuje do sportowego modelu. Mniejszy rozmiart, bezel lepiej pracuje, mikroregulacja odrobinę lepsza. Mechanizmy na równi. Tylko porównując metkę 29k vs 50k to nie jest absolutnie tego warte. :) 

 

Ty porównujesz nową SMP300 - ta już w ogóle w niczym nie ustępuje Rolexowi ale akurat dla mnie odpada bo jest zbyt duża, gdyby jeszcze dało się założyć tak samo starszą bransoletę to może od biedy bym brał ale z fabryczną jest dla mnie zbyt ciężka i masywna i tu wygrywa Sub, ale tylko dlatego że akurat na moim nadgarstku jest wygodniejszy. Z kolei starsza SMPc - nie mówiąc już o nieceramicznych -  jest dla mnie wygodniejsza i od Suba i od aktualnej wersji. W mechanizmach nie widać różnicy - 1120, 2500D czy 3235, chodzą tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Nie, muszę mieć Suba żeby móc krytykować Rolexa bo inaczej zawsze znajdują się tacy co mówią "trzeba mieć żeby docenić" albo "nie masz to się nie znasz" ;)

A tak serio to tak, bransoleta jest wygodniejsza w Subie - nie lepsza, po prostu inna - ale to nie powód żeby dokładać 45tys do Omegi. Nie powiedziałbym że Submariner jest lepszym zegarkiem - zalety mechanizmu są czysto hipotetyczne, AR nędzny, dekiel totalnie nijaki, bezel chodzi przyjemniej i jest lepiej chwytny ale za lekko i ma luzy, zapięcie jest koszmarne - wielkie i kanciaste, potrafi cisnąć na nerwy okolicy nadgarstka, koronka przy przesuwaniu do pozycji stop-sekundy często nie zaskakuje, lupka pogarsza czytelność, logo jest malowane jak w taniej masówce ( w Omedze ładne nakładane, metalowe, błyszczące ), tarcza wyróżnia się głównie ordynarnie widocznym zagłębieniem w centrum ( w Omedze jest ledwo widoczne, nie mówiąc już o takich marakach jak GS ) itd. Sub oczywiście kupiony nowy w Kruku jakby komuś przyszło do głowy wymyślać że to pewnie fake bo przecież król nie może mieć wad. To nie znaczy że nie cenię Rolexa ale jestem bardzo daleki od bezkrytycznego uwielbienia, na zegarek patrzę z punktu widzenia użytkowego i stosunku jakości do ceny. Gdybym miał zamienić 1:1 to mógłbym się zastanawiać, jak 4:1 to już nie ma mowy.

Ja problem bransolety rozwiązałem zakładając do SMPc bransoletę od 2254.50.

No wyszlo, ze submariner, to tylko troche wygodniejsza bransoleta a reszta jakas masakra 😂 Spoko - kazdy ma swoje prawo widziec, co widzi - tylko powinienes byc konsekwentny i skoro 2 razy drozszy sub nie jest wart zeby doplacac, to po co Koledze doradzasz "wywalanie" takiej kasy na Omege, skoro 2 razy tansze Orisy, Certiny itp. niczym nie ustepuja smp300 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu niby nic nie brakuje, a jednak jakoś człowieka ciągnie do Rolexa 😀 Tylko żeby po zmianie nie było rozczarowania 🙈

5B29BE3C-BAF0-4712-8665-9C0A220F4A91.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wyszlo, ze submariner, to tylko troche wygodniejsza bransoleta a reszta jakas masakra Spoko - kazdy ma swoje prawo widziec, co widzi - tylko powinienes byc konsekwentny i skoro 2 razy drozszy jest nie wart, zeby doplacac, to po co Koledze doradzasz "wywalanie" takie kasy na Omege, soro 2 razy tansze Orisy, Certiny itp. niczym nie ustepuja smp300
Poza wygodniejszą bransoletą reszta Suba d*py nie urywa i jest porównywalna z Omegą - tak, dokładnie tak to widzę, logo Rolexa nie ma na to wpływu, podobnie jak chwytliwe marketingowo nazwy. Nowa ulepszona Chromalight w Subie świeci tak samo jak nieulepszona w Explorerze II a obie tak samo dobrze jak no-name luma w Citizenie ( a nie, sorry, Lumibrite chyba ). 
Kolega pytał o Omegę i Rolexa, nie Certiny i Orisy. Orisa nie miałem i nie mam, Certiny te które miałem ( 2 modele Kubicy ) były mniej starannie wykończone i miały fatalną lumę ale za swoją cenę były ok, za cenę SMP300 już nie.
Poza tym, nie doradzam mu wywalenia kasy na Omegę którą już ma tylko odradzam wywalenie 4 razy większej kasy na Rolexa żeby było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Baniewski napisał(-a):

Temu niby nic nie brakuje, a jednak jakoś człowieka ciągnie do Rolexa 😀 Tylko żeby po zmianie nie było rozczarowania 🙈

5B29BE3C-BAF0-4712-8665-9C0A220F4A91.jpeg

Przecież daty brakuje😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.