Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Moim zdaniem te ceny są zupełnie arbitralne. Złoto jest łatwiejsze w obróbce a do tego odpad nie odzie do kosza tylko na ponowny przetop. Genta wszystkie prototypy robił w złocie bo jest łatwiej a nie trudniej.

 

Trudnosc wykonania zegarka ze zlota to nie tylko kwestia tego czy material jest "latwiejszy w obrobce" - cokolwiek to znaczy. 
To sam zakup, ubezpieczenie, przechowywanie i kontrola materialu, a w przypadku Sedna to R&D, patent, produkcja.

To inne narzedzia, ktore musza zostac uzyte, niz w przypadku stali.
To inny czas wykonania koperty ze zlota.
To dodatkowy proces, odzyskiwania odpadu (jesli istnieje, bo nie wszyscy i nie kazda maszyna ma taka mozliwosc), a i mozna pomazyc o 100% odzysku.
To w koncu wyzsza wartosc stocku magazynowego i zdecydowanie wyzszy koszt przechowywania i transportu.
To ilosc sztuk zegarkow, ktore beda wykonane ze zlota (zdecydowanie mniejsza ilosc), wiec koszty R&D i operacyjne rozkladaja sie na mniejsza ilosc zegarkow.

Jak bedziesz miec nielimitowany czas, niskie koszty i bedziesz planowac wydlubac sobie zegarek w garazu, to bardzo mozliwe, ze zloto bedzie dla Ciebie lepsza opcja 😀

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

przy jakich? 

 

Jak widać na powyższych przykładach przy poziomie cenowym rolexa, omegi materiał koperty i bransolety ma piekielne znaczenie w wycenie zegarka - cena idzie prawie x4 za ten sam produkt z punktu widzenia zegarmistrzostwa.

Podobnie jest w przypadku Patka - cena 5711A vs 5711R była kilkurotnie wyższa na korzyść tego złotego, a sama dopłata do bransolety ze złota (umówmy się, że złota bransoletka to ozdoba biżuternyjna) do nautilusa, jeśli porównało się ze złotą wersją na pasku, pozwalała na zakup kolejnego Patka... 

Moser ewidentnie przyszarżował z ceną stalówki i złotej wersji także (choć "trochę" mniej), ale to wyjątek od reguły. 

 

To zalezy od kosztow samej produkcji, bedzie sie to roznilo w zaleznosci od marki i ilosci sztuk. 
Ztcp cena retail zlotej bransy do AP 15510OR to okolo 30k CHF 😉

 

16 minut temu, pawelll napisał(-a):

Panowie, jeśli weźmiecie pod uwagę realne ceny złota (ok. 65 USD/gram) i platyny (ok. 30 USD/gram) i ile tego materiału jest w zegarku zobaczycie, że dywagacje na temat realacji cen wersji stalowej/złote/platynowej zegarka są lekko bez sensu, bo te różnice nie są oparte na żadnej realnej/mierzalnej podstawie. To tylko marketing/prestiż/wizerunek.

 

Nie sa, wyjasnialem juz kilka razy, to wielokrotnie wyzsze koszty obrobki samego materialu jakim jest platyna


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To zalezy od kosztow samej produkcji, bedzie sie to roznilo w zaleznosci od marki i ilosci sztuk. 
Ztcp cena retail zlotej bransy do AP 15510OR to okolo 30k CHF 😉

Nie sa, wyjasnialem juz kilka razy, to wielokrotnie wyzsze koszty obrobki samego materialu jakim jest platyna

 

I chcesz przez to powiedzieć, że koszty inne czyli m.in:

25 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Trudnosc wykonania zegarka ze zlota to nie tylko kwestia tego czy material jest "latwiejszy w obrobce" - cokolwiek to znaczy. 
To sam zakup, ubezpieczenie, przechowywanie i kontrola materialu, a w przypadku Sedna to R&D, patent, produkcja.

To inne narzedzia, ktore musza zostac uzyte, niz w przypadku stali.
To inny czas wykonania koperty ze zlota.
To dodatkowy proces, odzyskiwania odpadu (jesli istnieje, bo nie wszyscy i nie kazda maszyna ma taka mozliwosc), a i mozna pomazyc o 100% odzysku.
To w koncu wyzsza wartosc stocku magazynowego i zdecydowanie wyzszy koszt przechowywania i transportu.
To ilosc sztuk zegarkow, ktore beda wykonane ze zlota (zdecydowanie mniejsza ilosc), wiec koszty R&D i operacyjne rozkladaja sie na mniejsza ilosc zegarkow.

 

znacząco przewyższają cenę materiału i to one głównie wpływją na to, że cena złotej wersji to powiedzmy stalowa x3, a platynowa x6? 

 

Może i tak - skoro różnica miedzy Omegami z 18K Sedna, o podobnej masie to aż 7000 CHF netto... ale bardziej mi tu pasuje ta marża i marketing. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Nie sa, wyjasnialem juz kilka razy, to wielokrotnie wyzsze koszty obrobki samego materialu jakim jest platyna

Obróbka złota jest dużo łatwiejsza niż stali. Z tego wynikałoby że różnica w cenie wersji stalowej i złotej powinna być mniejsza niż różnica w cenie materiału a może nawet być ujemna, skoro koszt obróbki ma tak duży wpływ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

I chcesz przez to powiedzieć, że koszty inne czyli m.in:

 

znacząco przewyższają cenę materiału i to one głównie wpływją na to, że cena złotej wersji to powiedzmy stalowa x3, a platynowa x6? 

 

Może i tak - skoro różnica miedzy Omegami z 18K Sedna, o podobnej masie to aż 7000 CHF netto... ale bardziej mi tu pasuje ta marża i marketing. ;) 

 

 

Jak wspomnialem, w przypadku Speedy vs Aqua, moze decydowac popularnosc Speediego i jego pozycjonowanie w stosunku do Daytony, wiec Omega moze pozwolic sobie na wiecej.

9 minut temu, pawelll napisał(-a):

Obróbka złota jest dużo łatwiejsza niż stali. Z tego wynikałoby że różnica w cenie wersji stalowej i złotej powinna być mniejsza niż różnica w cenie materiału a może nawet być ujemna, skoro koszt obróbki ma tak duży wpływ :)

 

Slowo klucz - koszt produkcji.
Juz o tym pisalem powyzej.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 hour ago, wojtek91 said:

Mi już udało się kupić kilka pasków, w tym zamsz, nubuk i NATO. Perlon z tego co widzę też siedzi bardzo dobrze.

Tutaj fotka na skórze nubukowej 21mm.

Już teraz widzę, że będzie to dla mnie "zimowy" diver. Dzięki ciepłej kolorystyce pasujący do długich rękawów, swetrów czy nawet marynarek. Latem może jednak przegrać z niebieskim BB58 😉

 

 

DSC02399.jpg

 

Podoba mi się ten nubuk. Zamawiany tu na forum czy gdzieś z internetów?

 

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, logann napisał(-a):

 

Podoba mi się ten nubuk. Zamawiany tu na forum czy gdzieś z internetów?

 

Opcja budżetowa z cnswatchbands. Lubię ich paski bo są z reguły miękkie i nie są za grube przy zapięciu, a tego bardzo nie lubię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Mi już udało się kupić kilka pasków, w tym zamsz, nubuk i NATO. Perlon z tego co widzę też siedzi bardzo dobrze.

Tutaj fotka na skórze nubukowej 21mm.

Już teraz widzę, że będzie to dla mnie "zimowy" diver. Dzięki ciepłej kolorystyce pasujący do długich rękawów, swetrów czy nawet marynarek. Latem może jednak przegrać z niebieskim BB58 😉

 

 

DSC02399.jpg

Coś pięknego!! Mega stylowo to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prs47 napisał(-a):

Coś pięknego!! Mega stylowo to wygląda

Bardzo dziękuję! Nie ukrywam że lubię zabawę paskami po zakupie nowego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawka Omegi w wielobranżowcu na lotnisku w Dubaju. Mniej więcej podobna do dowolnej wystawki dowolnych tanioch w dowolnej polskiej „galerii” ;)

 

 

IMG_9063.jpeg

IMG_9062.jpeg

IMG_9061.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega ma tyle SKUs że jakoś trzeba je zaprezentować 😁 Nikt się przecież nie oszukuje, że to ręcznie składany przez elfy masterpiece… A rabaty dają 🫣?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu akurat dostaje się Omedze, bo na tym lotnisku wszystkie marki tak wyglądają, Cartier, Zenith, Breitling, nie wspominając o pospolitej masówce pokroju Taga, czy Rado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na lotnisku w Dubaju w dziale zegarkowym zawsze mam wrażenie jakbym był na bazarze w Stambule. Byle jak wystawione zegarki, byle jaka obsługa i same te zegarki wyglądają jakby to były podróbki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2024 o 14:44, beniowski napisał(-a):

to

Mam pytanie czy serwis omegi planet ocean 8500 dać do swatch Group na marynarką czy do Zaleski na Anielewicza w warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Butik napisał(-a):

Wystawka Omegi w wielobranżowcu na lotnisku w Dubaju. Mniej więcej podobna do dowolnej wystawki dowolnych tanioch w dowolnej polskiej „galerii” ;)

 

8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja na lotnisku w Dubaju w dziale zegarkowym zawsze mam wrażenie jakbym był na bazarze w Stambule. Byle jak wystawione zegarki, byle jaka obsługa i same te zegarki wyglądają jakby to były podróbki. 

Prawie mi Was żal, niedopieszczeni klienci🤣 Przynajmniej nie musicie się nachodzić między gablotkami, macie wszystko od razu przed oczami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, facecik napisał(-a):

 

Prawie mi Was żal, niedopieszczeni klienci🤣 Przynajmniej nie musicie się nachodzić między gablotkami, macie wszystko od razu przed oczami. 

Tak, i pracownika który jest tak "zaangażowany" i "pomocny", że aż się odechciewa oglądania czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Tak, i pracownika który jest tak "zaangażowany" i "pomocny", że aż się odechciewa oglądania czasomierzy.

Nienawidzę tej prośby, ale "może rozwiniesz"?

No i w Twojej wypowiedzi nie było niczego o obsłudze, tylko o prezentacji zegarków. Do tego się odniosłem🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, facecik napisał(-a):

Nienawidzę tej prośby, ale "może rozwiniesz"?

No i w Twojej wypowiedzi nie było niczego o obsłudze, tylko o prezentacji zegarków. Do tego się odniosłem🙂

 

Jak byłem ostatnio w Dubaju i chciałem sobie pooglądać zegarki, to miałem wrażenie, że obsługujący mnie sprzedawca robił mi łaskę odpowiadając na moje pytania, nie za bardzo chciało mu się wyciągać zegarki z gabloty oraz był generalnie niekompetentny - bardzo niewiele wiedział o tym co sprzedawał. Nie wiem czy tak źle trafiłem (choć podczas poprzedniej wizyty było podobnie, może tylko trochę lepiej), czy to pora - był środek nocy, a jak wiadomo lotnisko oraz sklepy działają tam działa 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, prośba jest. Czy ktoś byłby w stanie odebrać mi z serwisu w Warszawie coś i wysłać do mnie do Katowic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.