Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się może jaki jest teraz koszt oryginalnej gumy + zapięcia do Seamastera jak wyżej? Ktoś ma doświadczenia z zamiennikami?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ok. 1150zł z zapięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1150zł z zapięciem.

 

1.250zł dokładnie w butiku.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożegnalnie

 

DSC00146a.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucasz?

:D Nie, idzie do dobrych ludzi, tak jakoś wyszło.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie zagrzała miejsca. :(

 

Tak jak pisze

Będziesz żałował


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, już mi smutno, ale rotacja musi być :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Na co zamieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.

Kupiłem od niemca Omegę 125,

Dość długo pisaliśmy na temat ceny itp itd. Gość co chwile podsyłał mi jakieś dokumenty z naprawy zegarka (wszystkie mam), pokazywał ile zapłacił za przegląd, odnowienie

itp itd. W ofercie na stronie miał zdjęcie dokumentu wydanego przez omegą-musem potwierdzającego autentyczność zegarka.

Potem podsyłał mi inne dokumenty, jak wspomniałem. Doszliśmy do porozumienia. Cenę obniżyłem o 300 euro, nie był z tego powodu zadowolony, bo już wcześniej sam obniżał cenę. Widziałem to na aukcjach. Był na chrono, na ebay-klan itp. W końcu ja zapłaciłem, on wysłał zegarek (w opakowaniu co też był w ofercie). Zegarek mam, jest ok w/g mnie.

Problem w tym, że nie przysłał mi żadnego dokumentu. Zapytałem się, stwierdził, że 300 euro i wysyła bo dokumenty nie były w ofercie. Nie mam na to ochoty.

Sprawdziłem wszystkie maile, fakt pisaliśmy wszędzie watch (tylko po angielsku, germańskiego nie znam). Dla mnie było oczywiste, że te dokumenty należą do sprzedaży ale (oprócz jednego) nie było ich w ofercie.

Teraz wiem, że dokładnie się pilnował by tego nie napisać, po watch stawiał trzy kropki... Dałem mu trochę czasu do namysłu.

(np tak Yes, we can have a deal for €(tu cena ale nie ma sensu pisać jaka)....

albo tak

Hi, as you can see at the picture, it’s an 100%original 1221/212 bracelett, als in very good conditions.....

albo tak

Hi Piotr, what I can offer you is. € (cena)..... if possible with pick up the watch in Hamburg and paying cash

albo tak

100% original with Extract of Archives from Omega Swiss, I bought in 2012 and did complete overhaul in January 2013 including recipes, 100% timekeeping and resetting, not been wearing after overhaul, its NOS conditions.....I will not open the watch because I don’t have proper tools to do...movement is an original 1041 wich is also confirmed by Omega Swiss, pls see pictures.....kind regards

==========================
Strona gdzie była oferta mgliście odpowiada, ze bla bal policja itp.

Mam jego wszystkie dane, gdzie mieszka itd, prywatny mail numer telefonu itd, zakładam, że są prawdziwe, gość sprzedaje jeszcze kilka omeg.

 

Macie jakieś pomysł co zrobić? 

Nie chcę odpuści tematu dla zasady, uważam że ten jeden kwit jest mój. (inne wątpliwe).

Może ktoś ma znajomego prawnika w Hamburgu, (znającego polski)

Jakieś inne pomysły? Policja jak? Sugestie...

Warto się spytać bo może ktoś już coś takiego miał.

 

Opis aukcji/oferty.

===========================================================================================

Guten Tag, ich biete hier eine Omega Speedmaster 125 Jahre Jubiläum in Topzustand aus meiner Sammlung an. Die
Uhr ist limitiert auf 2000 Stück produziert worden / bei Omega Schweiz für € 1045,00 revisioniert, Rechnung vorhanden
Caliber 1041 / Auszug aus dem Archiv / Zustand NOS new old stock Verkauf von privat, Standort Hamburg, bitte nur
seriöse Anfragen Mit freundlichen Grüßen

============================================================================================

Zdjęcia do aukcji.

https://drive.google.com/file/d/1IfYSUtU8PD9mKmj3jz8qc9Bquu4Sw3Yi/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oferta zawiera wspomniany dokument i jeżeli w korespondencji między Wami nie zostało w żadnym miejscu uzgodnione że negocjacje cenowe dotyczą innego przedmiotu niż opisany w aukcji lub że za niższą cenę dostaniesz mniej niż za pełną to powinien Ci przysłać wszystko.

Jeżeli to jakaś platforma sprzedażowa typu Chrono24 czy eBay to możesz mu trochę nabruździć w administracji, w innym wypadku bym to szczerze mówiąc olał bo on z samym dokumentem nic nie zrobi a Ty jak koniecznie zapragniesz go mieć to w Omedze kosztuje on 120 CHF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka data jest na zdjęciu EoA? Masz dokładniejsze zdjęcie tego dokumentu?

 

Dziwne, że nie ma żadnych zdjęć mechanizmu. Nie chcę siać fermentu, ale zapala się lampka ostrzegawcza. Otwierałeś samemu zegarek? Czy nr mechanizmu pokrywa się z tym z wypisu?

 

Edit:

Jeśli extract jest z ~2010, to wygląda ok. W pierwszej chwili zwątpiłem, ale te szablony zmieniają się co jakiś czas (ostatnio pół roku temu), stąd moje wątpliwości.

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wiem, że mogę bruździć ale kupiłem go przez ebay-klan, taki olx niemiecki.

 

Dokument pokrywa się z tym co jest w środku. Zegarek lata około 5-10 s na dobę zależy czy leży czy noszę.

Noszę idzie na plus, leży w nocy na minus.  Przez 2 tygodnie stracił 8 sekund. Jak na zegarek bez serwisu przez 10 lat to może być.

Niedługo na serwis. Zegarek jest Ok. Pewnie  że otworzyłem, spać bym nie mógł.

 

Nigdzie nie padło, że ten kwit ze zdjęcia nie jest na sprzedaż.

 

To ten typ.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-bestandsliste.html?userId=54748495

 

Może ktoś coś jeszcze doda?

 

A tu moja 125

https://drive.google.com/file/d/1RNRjEKWAt45jlgLEL0gihFpcTAHi6qxh/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Extract można zamawiać wielokrotnie dla tego samego zegarka, jak potrzebujesz taki kwit to możesz zamówić online.

https://www.omegawatches.com/customer-service/extract-of-the-archives

Gość jest burakiem, bo bez zegarka taki extract ma dla niego wartość papieru na którym jest wydrukowany.

Extracty wystawione przez 2010r. są generalnie uznawane za mało wiarygodne. Wtedy Omega brała pod uwagę zdjęcia i różne (mniej lub bardziej prawdziwe) historie pisane przez właścicieli. Ludzie tego nadużywali do uwiarygodniania frankenów, tak się potworzyło trochę dodatkowych Ultramanów i Japan racing "z extractami".

Teraz w extrakcie będzie tylko to co Omega ma we własnym archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie. Ja mojego Moonwatcha mam tak od 10 dni - najpierw 2 dni na bransolecie, potem kolejno na dwóch paskach. Wydaje im się, że typowo czarne paski, nawet jak mają jakieś przeszycia nie do końca idealnie pasują, bo robi się za czarno - pasek, tarcza, bezel zaczyna się jakoś zlewać - i przy okazji zegarek zmniejsza się optycznie. Ciagle szukam tego optymalnego rozwiązania :)

 

Twój pasek to brąz czy bardziej szary?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extract można zamawiać wielokrotnie dla tego samego zegarka, jak potrzebujesz taki kwit to możesz zamówić online.

https://www.omegawatches.com/customer-service/extract-of-the-archives

Gość jest burakiem, bo bez zegarka taki extract ma dla niego wartość papieru na którym jest wydrukowany.

Extracty wystawione przez 2010r. są generalnie uznawane za mało wiarygodne. Wtedy Omega brała pod uwagę zdjęcia i różne (mniej lub bardziej prawdziwe) historie pisane przez właścicieli. Ludzie tego nadużywali do uwiarygodniania frankenów, tak się potworzyło trochę dodatkowych Ultramanów i Japan racing "z extractami".

Teraz w extrakcie będzie tylko to co Omega ma we własnym archiwum.

Dzięki za info, nie zależy mi za bardzo na dokumencie. Tu mi chodzi o zasadę,

Jak by ktoś coś to fajnie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zamieniasz?

Hmmm...zobaczymy...na pewno na gotówkę, a co jeszcze? ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to mój pierwszy post.

Chciałbym zgłosić akces do klubu Omegi.post-111749-0-54936600-1583415491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :) Ciekawe, który pierwszy zacznie marudzić, że mogłeś brać wersję z Hesalitem :) Po nadgarstku wnoszę, że nick ma niewiele wspólnego z Yennefer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak dla kontrastu ;)

Nie mam wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.