Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

To już tamten poprzedni, niebieski Globe był ładniejszy, chociaż nie powalał.

Pozdrawiam, Mirek

Ten Globe jest świetny, nieoczywisty no i ma - jako jedyny - wskazówki w Twoim ulubionym kolorze u O, z tego co pamiętam ;) Jako jedyny ma też nieoczywisty kolor tarczy - to też zaleta.

Na tym zdjęciu akurat wypadł dosyć blado, ale przewiń do góry na foto z PO i zobacz, jak tarcza i wskazówki grają światłem.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Butik, pudełko nr 1. No i chyba powinieneś dostać od Omegi takie jak poniżej: 

F1628FAE-207E-44B0-B2C5-198DC22FDBC4.jpeg

3E8E4993-7E9D-4A5E-A831-A005DCD1EBAA.jpeg

* foto ze strony Omega 

Potwierdzają się informacje o braku możliwości zamówienia moona w wersji hesalit. Wygląda na to, że już tylko pozostało kilka nowych egzemplarzy w salonach.

Edited by Plumber

Pani i Panowie, poproszę Was jeszcze raz o opinię (tak dla wysłuchania, znów moja decyzja default_wink.png). Mam jednak problem z lewym dolnym rogiem...

Jednak waham się nad tym Globe...

IMG_1316.thumb.jpg.430760c04c0fd1b25b608c5ab2680994.jpg

IMG_1318.thumb.JPG.3522a3786529f586945aaebf0bc53636.JPG
A ja bym Globemastera zostawil chociaz ze wzgledu na mechanizm z ciekawa komplikacja, ktorej w kolekcji jeszcze nie masz. Poza tym DeVille Prestige jakos mi nie lezy i nigdy nie lezala. Uwazam ze jezeli chcesz ja zastapic to Tresor by byl lepszy.
I teraz jak juz masz PO to bym wymienil 300 na cos innego ( moze wlasnie na Tresor...)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie biały GM byłby najfajniejszy, potem niebieski, a najmniej podoba mi się Annual Calendar. 

Już się nie mogę doczekać powrotu Swordhands do domu po odświeżeniu i serwisie.ab22acc132b0f2f6863e8a168d957688.jpg

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Jako posiadacz białego Globemastera mogę być mało obiektywny, ale jakbym miał wybierać między Globem niebieskim, a tym „kalendarzowym” z szarą tarczą to wolę tego niebieskiego. Ten szaro-srebrny jest dla mnie zbyt mało kontrastowy. Te same odczucia miałem jak mierzyłem Globemastera z ciemnoszarą tarczą i złotym bezelem (on ma też złote wskazówki). Koperta i bezel super, ale czytelność tarczy słaba.

A tu mój Globe:

387c8e2a085bd4cebf87d4aa01ce9d1e.jpg&key=9ada653d99852774ae7c9d6ed5f3b3b9f983e20bfcf9a2af208eea66034e935f

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3 minuty temu, Michal_Gdy napisał:

Jako posiadacz białego Globemastera mogę być mało obiektywny, ale jakbym miał wybierać między Globem niebieskim, a tym „kalendarzowym” z szarą tarczą to wolę tego niebieskiego. Ten szaro-srebrny jest dla mnie zbyt mało kontrastowy. Te same odczucia miałem jak mierzyłem Globemastera z ciemnoszarą tarczą i złotym bezelem (on ma też złote wskazówki). Koperta i bezel super, ale czytelność tarczy słaba.

A tu mój Globe:

Twój GM jest IMO najfajniejszy. 

Potwierdzają się informacje o braku możliwości zamówienia moona w wersji hesalit. Wygląda na to, że już tylko pozostało kilka nowych egzemplarzy w salonach.

Można zamówić ze strony Jubitomu i jeszcze rabat wskakuje

Witam ponownie :)

Jak zawsze ile wypowiedzi tyle różnych punktów widzenia i to lubię!

Decyzja podjęta, Globe AC jednak już zabrany przez UPS na zwrot.

Wiem, że się nim zachwycałem, bo jest czym, ale z każdym dniem pojawiały się wątpliwości na niekorzyść GM i korzyść DV. Globe koniec końców jednak jest za masywny (średnicą i grubością) na eleganta, DV nadaje się do tego dużo bardziej. Jeśli chodzi o kalendarz roczny - fajna komplikacja, ale kompletnie jednak bezużyteczna, tak po przemyśleniu i na zdrowy rozsądek wolałbym day-date (częściej zastanawiam się jaki jest dzień tygodnie niż miesiąc ;)).

Zostawiłem DV jako jednak coś innego, z innym układem wskazówek, fajnie szczotkowaną tarczą, indeksami rzymskimi itd.

Cholera, mam nadzieję, że to już koniec mieszania w pudle. Globe jednak idzie na rynek -> nowy PO jest lepszym Globemasterem (ze względu na GMT) niż sam Globemaster.

Obiecuję w najbliższym czasie się uciszyć, żeby Was nie zarzucać moimi "problemami" z tyłka...

Pozdrawiam wszystkich świątecznie!

I wstawiam jeszcze takie pamiątkowe zdjęcie wszystkich ośmiu sztuk, które mam w tej chwili ;)

IMG_1325.jpg

2 minuty temu, Johnny93 napisał:

@Butik facet, ale Ty masz problemy :D Nic tylko nosic i cieszyc sie taka kolekcja, a nie co drugi dzien wydziwiac!

Masz rację, dlatego obiecałem już przestać ;)

Teraz, Qsto napisał:

Butik, zrób miejsce na nowego Snoopyego.

Chyba jednak nie. Póki co trzeba powiedzieć "enough is enough". (chyba że za tydzień przestanie być enough :D )

OMEGA rządzi

"I wstawiam jeszcze takie pamiątkowe zdjęcie wszystkich ośmiu sztuk, które mam w tej chwili "

Chcialbym zeby moje pudelko z zegarkami kiedys tal wygladalo...

16 minut temu, Szyszkops napisał:

Paczajcie, jado chyba te snupie emoji6.png

Paczamy i czekamy i tupiemy :D

OMEGA rządzi

Krwy dolny róg to miejsce dla Tresora lub constelacji w najnowszej wersji
Zgadzam sie. Nowa Constelacja by siedziala! Z ceramicznym bezelem i "silky" dial.

22 minuty temu, Osy123 napisał:

emoji106.png Chcialbym zeby moje pudelko z zegarkami kiedys tal wygladalo... emoji6.png

Mam nadzieję, że spokojnie, powolutku, nie tak raptownie jak ja do tego dojdziesz. No i oba Globemastery ze zdjęcia od razu wypadają.

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Teraz, Osy123 napisał:

emoji106.png Zgadzam sie. Nowa Constelacja by siedziala! Z ceramicznym bezelem i "silky" dial.

Yhy, brzydka nie jest, ale jednak na razie spasuję ;)

OMEGA rządzi

Mam nadzieję, że spokojnie, powolutku, nie tak raptownie jak ja do tego dojdziesz.

Taki jest plan.

A paczasz czasami na insze marki? 
Ja bym na Twojego ALS chetnie popatrzyl.

11 minut temu, mario1971 napisał:

A paczasz czasami na insze marki? 

Paczam z przyjemnością, ale zanabywam drogą kupna póki co tylko jedną ;)

OMEGA rządzi

Kiedyś prosiłem o radę dotyczącą AT i tak rzutem na taśmę ...... zostały te co były, a więc Moon, SMPc i PO, a teraz doszła Aqua Terra. Fota tak na szybko, ale pewnie po ogarnięciu zegarka trochę pospamuję :) 

DSC_3373.jpg

Edited by Macmac

2 minuty temu, Macmac napisał:

Kiedyś prosiłem o radę dotyczącą AT i tak rzutem na taśmę ...... zostały te co były, a więc Moon, SMPc i PO, a teraz doszła Aqua Terra. Fota tak na szybko, ale pewnie po ogarnięciu zegarka trochę pospamuję :) Aż szkoda robić mu takie fatalne zdjęcia.

IMG_794422.jpg

AT zawsze na propsie, ten jest piękny. Kupiłeś już czy się zastanawiasz? Chyba Karol ma taki na bazarku (może od niego wziąłeś?).

OMEGA rządzi