Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie dołączyć do klubu z moją PO :)

 

uaVquk.jpg

Jedno z lepszych zdjeć PO jakie widziałem. Gratuluje nowego nabytku.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie naprawdę bardzo fajne. Gratuluję zarówno zegarka jak i zdjęcia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapisze sie zacnego klubu z moim nabytkiem rocznik 2011. Zdjecie chwilowo takie, wkrotce postaram sie o inne lepsze  rozmiar 45, 42 to jednak ciutek za malo:) 

 

jednak big size, gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak big size, gratuluje :)

Nie dziekuje :) jak przymierzylem to wiedzialem juz ze bedzie moj:) w PO jakos 42 mm do mnie jednak nie przemawia. Juz diver 41mm wydaje mi sie wiekszy


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa ;)

 

Dorzucę jeszcze dwa:

 

Ib9WJt.jpg

 

KBvCh6.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia zrobiłeś tej PO

 

A to moja,

 

97f0c473770c10d505b98a059d084314.jpg

 

ac5e279c98479eeebccbc8a7036fd7e0.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku, bardzo dobre zdjęcia :)

Kupiłeś nowy aparat? ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego chyba nie zrozumie, zawsze robie zdjęcia tym samym telefonem ( jestem za leniwy żeby wyciągać aparat i bawić się w jakiś hosting) i używam Tapatalk do załączenia zdjęcia i raz na ruski rok

Wyjdzie jakieś zdjęcie, a tak pozatym kicha straszna

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zdjęcia wypas, Irku, bo wlazły w oryginalnej wielkości i nie zostały zmasakrowane przez skrypt :).

Swoją drogą, od około roku mam fazę na "jakiś niebieski zegarek" i żadnego sobie ostatecznie nie kupiłem... a Ty tu kusisz świetnymi fotkami swojej De Ville, a teraz PO... jest jeszcze AT... skandal. Tyle ładnych zegarków, tak dużo wydatków  :D.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bert69 gratuluję świetnej Omegi. Ostatnio znowu o niej myślałem ale po noszeniu PO 2500 ta jest za gruba. Wielka szkoda bo już dawno byłaby na moim nadgarstku.

Masz rację, PO tylko 45.5 :)

 

Super zdjęcia.

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa PO to piękny zegarek ale dla mnie definitywnie nieproporcjonalny i za gruby. Nienaturalnie odstaje na nadgarstku, widać to nawet na łapie Bonda.

Swoją drogą po podwyżce cen i likwidacji klasycznej sieci dystrybucji zauważyłem, że marce przybyło klientów, tak wielu nowych Omeg jak ostatnio w dziale nadgarstkowych nigdy nie było. A tak utyskiwano, że to strzał w stopę marki. To przemyślana decyzja. Rozpoznawalność marki jest nie wiele mniejsza niż Rolexa więc dlaczego z tego nie korzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowa PO to piękny zegarek ale dla mnie definitywnie nieproporcjonalny i za gruby. Nienaturalnie odstaje na nadgarstku, widać to nawet na łapie Bonda.

Swoją drogą po podwyżce cen i likwidacji klasycznej sieci dystrybucji zauważyłem, że marce przybyło klientów, tak wielu nowych Omeg jak ostatnio w dziale nadgarstkowych nigdy nie było. A tak utyskiwano, że to strzał w stopę marki. To przemyślana decyzja. Rozpoznawalność marki jest nie wiele mniejsza niż Rolexa więc dlaczego z tego nie korzystać ?

Marcin, klientów przybyło bo wykupują zapasy z tych likwidowanych salonów ;)

Na negatywne efekty trzeba trochę poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że jeśli jest ktoś zainteresowany zakupem Omegi to problemem dla niego jest dostęp do tej marki. Nie sądzę, w butiku jest dostęp do prawie wszystkich modeli, a w dotychczasowych miejscach więcej było oglądaczy, czy też przymierzaczy niż zainteresowanych zakupem. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na razie nie zauważyłem likwidacji, jubitom zainwestował w nowy salon w arkadii gdzie Omega stanowi połowę ekspozycji, u kruka widać nieco ograniczone zasoby nowych modeli ale też specjalnie znikających z ekspozycji zegarków nie zauważyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w skali kraju gdzie zlikwidowano (ograniczono) dostęp do zegarków Omega.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że jeśli jest ktoś zainteresowany zakupem Omegi to problemem dla niego jest dostęp do tej marki. Nie sądzę, w butiku jest dostęp do prawie wszystkich modeli, a w dotychczasowych miejscach więcej było oglądaczy, czy też przymierzaczy niż zainteresowanych zakupem.

Bardziej chodzi o ceny niż o dostęp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, klientów przybyło bo wykupują zapasy z tych likwidowanych salonów ;)

Na negatywne efekty trzeba trochę poczekać ;)

 

No tak Polak zawsze znajdzie wytłumaczenie o podłożu negatywnym :D

A skąd ta pewność, że będą negatywne ?

Ja myślę, że akurat w przypadku tej marki to bardzo dobrze przygotowana strategia. To jedna z bardzo nielicznych marek która mogła sobie pozwolić na ucieczkę do przodu.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, sądzić to my możemy (Ty w jedną, a ja w drugą stronę), ale to życie pokaże jak jest w rzeczywostości, a uważam, że akurat w Polsce ta strategia przyniesie negatywne skutki.

Co innego w bogatszych krajach ;)

Suma sumarum SG wyjdzie na plus, ale Polska raczej będzie krajem, który przyniesie straty przy tej strategii, a nie zyski :)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuje w innym modelu to i cena wzrosnie.....

Widać nie tylko w samochodach numery zmieniaja...

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj najzwyczajniej poniosła kogoś fantazja :D, ale ceny faktycznie niskie nie są, bo obecnie chcę przywrócić do pełni sprawności bardzo popularny kaliber z lat 70 i cena części jest gruba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki ;)

 

irekm ta niebieska PO jest "epicka" :D

 

Fakt, że jest potężnym zegarkiem. Dlatego nie zdecydowałem się na wersję z bransoletą (tak w ogóle, to ja za bransami nie przepadam).


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Trochę emocji było z tym zegarkiem bo kupiłem go bez oglądania na żywo, wiec jak za nią zapłaciłem to później się baaardzo mocno zastanawiałem czy dobrze zrobiłem, to tak po prawdzie to następny zegarek do niczego nie jest mi potrzebny.

Ale przesyłka przyszła i okazało się ze zegarek przewyższa moje oczekiwania, wiec wczoraj zdecydowałem ze coś musze opchnac i zacząłem się zastanawiać co... Przyszła żona i mówię że sprzedaje swoją niebieska hour vision, " no co Ty głupi to Twój najładniejszy zegarek", przelecielismy wszystkie i jej rada, " Sprzedaj tego Rolexa :-), tylko ze to jest 5513 wiec nie ma takiej możliwości. No i zostalo ze nic nie wystawiłem.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Starym Browarze i przy Starym Rynku(Kruki) na bank, nadal jest Omega. Nie mam pewności co do salonu Pana Plucińskiego, bo dawno(z rok) tam nie byłem. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku, wraz z nowym nabytkiem vintage dokupuję zapasowy mechanizm lub części zapasowe. 

Jak rok temu kupiłem zapasowy AP cal. 2003, zapłaciłem 300usd, a w grudniu 2014 jeden się sprzedał za 900usd(zapewne nagła potrzeba). 

Wariacje JLC 920(AP 2120/2121, VC 1120) od dłuższego czasu kosztują 1k-2kUSD. 

Najlepiej, części, szukać w krajach, gdzie złoto jest drogie(ja kupuję w np. w Pakistanie), bo tam nierzadko przetapiają złote AP, Patki, VC, JLC i sprzedają mechanizmy w stanie idealnym za 200-400usd. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.