Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

W dniu 8.01.2021 o 23:13, desmo napisał:

Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu dokręcania automatów. Wszystkie, które posiadałem startowały od maksymalnie kilku ruchów ręką a jak nie , znaczy czas na serwis. 

Ale tu nie trzeba nic rozumiec - nawet w intstrukcji R masz napisane, ze jak zegarek sie zatrzymal, to 10 obrotow koronka nalezy wykonac 😎

Edited by artme

1 godzinę temu, artme napisał:

Ale tu nie trzeba nic rozumiec - nawet w intstrukcji R masz napisane, ze jak zegarek sie zatrzymal, to 10 obrotow koronka nalezy wykonac 😎

Czekałem aż ktoś to napisze....😉

Edited by desmo

No ale tak jest 😊

Ja tylko w trosce o Ciebie, bo jak piszesz, ze od razu do serwisu slesz jak sie sam nie ruszy 😳, to moze zaoszczedze Ci niepotrzebnych kosztow w przyszlosci 😂😉

Edited by artme

26 minut temu, artme napisał:

No ale tak jest 😊

Ja tylko w trosce o Ciebie, bo jak piszesz, ze od razu do serwisu slesz jak sie sam nie ruszy 😳, to moze zaoszczedze Ci niepotrzebnych kosztow w przyszlosci 😂😉

Dzięki za troskę ale moje ruszają. Tego 5513 po 20 latach w szufladzie też kręciliście?

Edited by desmo

20 godzin temu, Barry_1 napisał:

Witam, moonwatch jest od dawna na mojej liście zegarków „must have” niemniej jeszcze nie teraz... wpadł mi natomiast w oko takowy egzemplarz (w linku poniżej) który bardzo mi się podoba i na który aktualnie jestem w stanie sobie pozwolić. Z uwagi jednak iż nie mam rozeznania na rynku zegarków używanych proszę o podpowiedz czy jest to dobra i watra zachodu oferta, zarówno w kontekście ceny jak i samej referencji rzeczonej Omegi.

https://www.lesabre.pl/sklep/omega-speedmaster-date-3210-50/

Dziękuję i pozdrawiam. 

Niezbyt ciekawa oferta. Do samego modelu i mechanizmu nic nie mam, bo sam go niedawno posiadałem, ale cena jest "troszkę" wygórowana jak za wersję na pasku, no ale salon musi swoje zarobić.

Witam, moonwatch jest od dawna na mojej liście zegarków „must have” niemniej jeszcze nie teraz... wpadł mi natomiast w oko takowy egzemplarz (w linku poniżej) który bardzo mi się podoba i na który aktualnie jestem w stanie sobie pozwolić. Z uwagi jednak iż nie mam rozeznania na rynku zegarków używanych proszę o podpowiedz czy jest to dobra i watra zachodu oferta, zarówno w kontekście ceny jak i samej referencji rzeczonej Omegi.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Niezbyt ciekawa oferta. Do samego modelu i mechanizmu nic nie mam, bo sam go niedawno posiadałem, ale cena jest "troszkę" wygórowana jak za wersję na pasku, no ale salon musi swoje zarobić.

Dziękuję i pozdrawiam. 

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

19 minut temu, tommly napisał:
19 minut temu, tommly napisał:

ale cena jest "troszkę" wygórowana jak za wersję na pasku, no ale salon musi swoje zarobić.

jest i bransoleta w zestawie... 

24 minuty temu, Barry_1 napisał:

Ok, nadal uważam cenę za wysoką.

Myślę, że ok. 8-8,5 tys zł, to realna kwota, jaką warto zapłacić za taką wersję Omegi Date.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

To prawda. 
Wciąż się zastanawiam jak to zrobić, żeby SM300 był dobry na moj nadgarstek 15-15,5 cm😂

Godzinę temu, Repsak napisał:

Przepiękne są te bicolory😉

śliczny 😍 Sedna czy żółte złoto ?

Edited by Krakus1

43 minuty temu, olivjer napisał:

To prawda. 
Wciąż się zastanawiam jak to zrobić, żeby SM300 był dobry na moj nadgarstek 15-15,5 cm😂

Kupić midsize.

12 minut temu, Macmac napisał:

Kupić midsize.

Nie ma midsize: czarna tarcza, czarny bezel, fale. Czy się mylę? 

No i tylko nowe wchodzą w grę. 

9 godzin temu, artme napisał:

7 godzin temu, desmo napisał:

Czekałem aż ktoś to napisze....😉

Tak to jest jak się kupuje fejki. W oryginalnej instrukcji jest napisane, że należy wykonać 25 obrotów 🤡 Wynika to prawdopodobnie z tego, że dokładność chodu nie jest liniowa w zależności od naciągu sprężyny. Jak ktoś codziennie zmienia zegarek to nie jest to istotne. Jednak jeśli chce się nosić go dłuższy czas i mieć dokładność chodu deklarowaną przez producenta, to naciąg nie powinien być minimalny. Śmiem twierdzić, że to taki dupochron producentów. Jak ktoś bez dokręcania założy rano na rękę i pójdzie na spacer to nie ma problemu, ale zakładając zegarek tuż przed małą aktywnością fizyczną (siedzenie przed biurkiem lub za kierownicą) przez 8-10 godzin spowoduje, że sprężyna będzie miała minimalny naciąg, dokładność chodu nie będzie zachowana i dodatkowo zegarek za chwilę będzie zdjęty na noc a klient mógłby mieć pretensje o niedokładny mechanizm. Lepiej napisać w instrukcji o tych 25 obrotach i mieć potencjalny problem z głowy.

Edited by memento mori

45 minut temu, olivjer napisał:

Nie ma midsize: czarna tarcza, czarny bezel, fale. Czy się mylę? 

No i tylko nowe wchodzą w grę. 

Midsize czyli 36mm na mechanizmie 2500 nie jest już produkowany (był na rynku chyba około 8 lat, ceramika bez fal; być może coś jeszcze leżakuje w jakiś butikach...).
Obecnej wersji 42mm  z mechanizmem 8800 nie ma w wersji midsize.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

2 godziny temu, Repsak napisał:

Przepiękne są te bicolory😉

6.JPG

Skoro sa tak piękne to dlaczego sprzedajesz?

24 minuty temu, robol1 napisał:

Reklama dźwignią handlu 😜

1 godzinę temu, Krakus1 napisał:

śliczny 😍 Sedna czy żółte złoto ?

George, żółte złoto

30 minut temu, robol1 napisał:

No własnie dlatego, ostatnio podobają mi się tylko brzydkie 😉

12 godzin temu, artme napisał:

Stary traktor powiadasz...🤔

Mi blizej do filmu Hugo i klimatu tam oddanego - kawal dobrej maszyny 😉

ed6.jpg

ed7.jpg

Nie przeczę, że to kawał dobrej maszyny (wręcz podkreślałem że wiem iż to porządny sprzęt). Wspominałem jedynie o wrażeniach wizualnych na pierwszy rzut oka.

OMEGA rządzi

38 minut temu, egonax napisał:

Dziekuje, ale brakuje tego ostatniego kryterium: musi być nowy.  Będę spokojniejszy jak będę miał pewność co do historii zegarka. 

Godzinę temu, Butik napisał:

Nie przeczę, że to kawał dobrej maszyny (wręcz podkreślałem że wiem iż to porządny sprzęt). Wspominałem jedynie o wrażeniach wizualnych na pierwszy rzut oka.

Na pierwszy rzut oka, to zaden z tych mechanizmow nie robi wrazenia wartego wiecej niz kilka tysi 😉

26 minut temu, artme napisał:

Na pierwszy rzut oka, to zaden z tych mechanizmow nie robi wrazenia wartego wiecej niz kilka tysi 😉

Sprawa wyjaśniona. Butik lubi traktory.☺