Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Być może już było. Ostatnio oglądałem "Our man in Japan" i James May w odcinku 4 ma w jednej scenie na nadgarstku moją ulubioną vintage'ową Omegę - ref. 176.007 z granatową tarczą i białą subtarczą godzinową :) Przez prawie cały program nosi Rado Ceramica, więc Omega rzuca się w oczy.

Żeby nie było - to scena, gdzie jest poddawany torturom, czyli masażowi za pomocą stóp 😂

Bez tytułu.jpg

s-l400.jpg

Edited by Kobuz

Gratuluję Reduced👍

Jeśli nie tajemnica, jakie są teraz jego ceny transakcyjne?

Chrono24 dość dobrze oddaje aktualne ceny - podobnie jak Moony idą cały czas do góry

Edited by Rohi

Fajna fota pokazująca nowego i starego Moona w wersji szafir.
26bec9acb1747b92970a0fd53181c2c8.webp

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Ja w zeszłym tygodniu sprzedałem swojego Reduced 2 czyli 3539.50.00 za 12k. Poszedł w około 24h po wystawieniu i zdążyło się potem jeszcze kilka osób zgłosić.

2 minuty temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Tyko teraz który jest fajniejszy? :)

Fascynatem, ani znawcą moona nie jestem. Dla mnie różnice wizualne są tak "ogromne", że jedynym sposobem rozróżnienia nowej i starej wersji jest rzut oka na bransoletę. Troszkę inne logo, troszkę inne wskazówki, czy troszkę inna czcionka przypomina zabawę w znajdź 3 różnice.

A oba mają ten nieszczęsny milky ring, który na żywo bardzo mi się w oczy rzuca i drażni.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

14 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Tyko teraz który jest fajniejszy? :)

Też się nad tym zastanawiam. Na żywo porównywałem mojego szafira na razie tylko z hesalitem i mój szafir - u mnie - "wygrał" ;) 

Na tej fotce podoba mi się bardziej...stara wersja, ale kto wie jak to będzie wyglądać, jak porównać oba szafiry na żywo...

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Mam nadzieję, że nie naruszam Regulaminu (a jeżeli naruszam, to punkty karne przyjmę na klatę), ale na FB jest licytacja kwarcowego 300m. Środki jak rozumiem mają iść na leczenie dziewczynki z SMA.:

https://www.facebook.com/groups/366566431147217/permalink/466732541130605/

Cena na ten moment jest poniżej ceny z Chrono24, więc jeżeli ktoś na Forum rozważa zakup kwarcowego Bonda, to przy okazji można pomóc choremu dziecku. 

Omegi nie chcą się sprzedawać coś ostatnio, mój 43,5mm seamaster na -40% od metki nie znalazł nabywcy przez pół roku :D 

Nowy szafir na żywo gniecie :)

Omegi nie chcą się sprzedawać coś ostatnio, mój 43,5mm seamaster na -40% od metki nie znalazł nabywcy przez pół roku  

Nowy szafir na żywo gniecie

Myślę, że to chyba bardziej przez to, że Twój seamaster to jednak nietypowa konfiguracja, no i cenowo też sporo powyżej standardowego modelu.

17 godzin temu, lukebor napisał(-a):

Fajna fota pokazująca nowego i starego Moona w wersji szafir.
26bec9acb1747b92970a0fd53181c2c8.webp

Na tym zdjęciu również bardziej podoba mi się "stara" wersja. Na żywo jednak nie miałem jeszcze okazji porównać więc ciężko jest jednoznacznie opowiedzieć się :)

Ja porównywałem na żywo swojego (hesalit) z nową wersją i różnice są dość subtelne. Ogólnie w nowym co się rzuca w oczy oprócz bransolety to tarcza, wszystkie krawędzie są wyraźniejsze. Oba fajne. Ja zostaje przy swoim, ale jakbym dzisiaj kupował to pewnie rozważyłbym nowy. Zmiana na plus, poza zapięciem. :)

Edited by tbn

6 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

Michał , jednak zostaje ? 😀

Ech, daj spokój, myślałem że to ja mam problem z tym zegarkiem, ale to raczej on ma problem ze mną ;)

To jest dość skomplikowany proces myśli i czynności. Czasem mówię sobie, że 6 zegarków mi wystarczy, więc muszę się jednego pozbyć, a że mam praktycznie 3 niebieskie (X-33, PO-GMT i GM) to padło na GM. I już dwa albo trzy razy był na bazarku oraz na chrono. Jednak, nie ukrywajmy, nie jest to towar tak chodliwy jak choćby MOON czy FOIS (ten ostatni sprzedałem na CH24 w 12 godzin i dwóch chętnych się licytowało), więc jak po tygodniu wiszenia na portalu stwierdzam, że założę go sobie ostatni raz to... dochodzi do sytuacji jak dziś, gdzie po założeniu stwierdziłem (nie pierwszy raz), że jednak nie, serce mnie boli i zostaje (no i natychmiast usuwam ogłoszenie z chrono).

Tak więc tutaj jedyną pomocą może być konsultacja psychologiczna dla właściciela ;)

Póki co zostaje, zobaczymy na jak długo 😈

PS. Kilka, a nawet kilkanaście ciekawych nowych odsłon De Ville Prestige wpadło cichaczem do oferty. Niektóre na prawdę piękne i ciekawe kolorystycznie. Poniżej 3 sztuki, które przykuły moją uwagę, reszta pod poniższym linkiem, wszystkie nowe modele (bez rezerwy chodu) łatwo poznać po dacie na godzinie szóstej:

https://www.omegawatches.com/watches/de-ville/prestige/gents-collection/catalog?p=1

dv1.png

dv2.png

dv3.png

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Omegofobię to mają fani króla, a Butik cierpi ew. na omegafilię😁

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

7 godzin temu, Butik napisał(-a):

Słoneczko zaświeciło

Jak dla mnie to jedna z najpiękniejszych Omeg ever. Gdyby ten GM był w większym rozmiarze - tak minimum 43 mm - to już dawno bym  go miał :)