Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

@Bugs bardzo Ci dziękuję za fajna, edukacyjna odpowiedz oraz zdjęcie Twoich egzemplarzy side to side. Obydwa są Extra! 

Ostatnie pytanie mam bo nie mogę się dopatrzeć a kolory mylą na zdjęciach i filmikach - jakiego koloru jest końcówka sekundy? Czy to jest czerwień czy pomarańcz?!

W moich jest wyraźnie czerwień ale tak jak wspomniano czasem kolor jest trochę spłowiały i blednie albo wpada w pomarańcz czy wręcz odcienie żółci.

W dniu 15.06.2023 o 18:12, artme napisał(-a):

Omega korzysta z sytuacji bezposredniej konkurencji i brakiem mozliwosci zakupu od reki i tylko to uzasadnia tak chore i czeste podwyzki - oby kiedys nie odbilo sie to czkawka, bo nie dosc, ze dostepne beda jej wszystkie modele od reki, to pojawia sie jeszcze przy nich tabliczki -40% 😏

No i za chwilę się na tym przejedzie. Rolex staje się coraz bardziej dostępny. Nawet jeśli nie w salonach - choć widzę tu zmianę, to na wtórnym.

Nowe Suby No Date to już 55k do wzięcia. DJ zaczyna chodzić blisko ceny z metki. Jak wyłączymy z dyskusji GMTII i Daytonę, to zastanówmy się:

- nowy Moonwatch za 40 czy nowy (pewnie już niedługo) Submariner za 50k?

- Aqua Terra za około 30 czy DJ za około 40k

Różnice za chwilę zrobią się niewielkie, a do tego widać coraz bardziej, tych którzy przeinwestowali w Rolexy i pozbywają się ich teraz za cenę w okolicach MSRP.

Co do wyprzedaży w Omedze to podam tylko dwa przykłady w PL:

- Omega CK 859 - miał być taki hit, limitowana wersja itd. Po początkowym zachwycie...teraz można znaleźć na wyprzedaży za 24k PLN

- Zielony SMP300 - też na początku zapisy itd....a teraz leży na półkach

Już nie wspomną o sprzedawaniu EdWhite za cenę z metki - sytuacje na forum oraz coraz bardziej dostępnym Snoopym.

12 hours ago, KrysH said:

Rzeczywiście teraz jak patrzę i porównuje to dzięki Twoim uwagom dostrzegam różnice! Niby drobiazgi ale robią różnice. Nawet jedynka jest zupełnie inna na "12" !

Tu Kolega ma więcej takich smaczków: https://www.ablogtowatch.com/planet-ocean-full-story-omegas-iconic-modern-dive-watch/

1 hour ago, tts said:

Wow - przeczytane od deski do deski ! Tego właśnie potrzebowałem - teraz wiem ze NIC nie wiem haha 

Dużo nauki przede mną ale w takim razie zgaduje ze Twoja Planet Ocean to ref 2201.50? Jest tez limetka (czyli ta pierwsza PO z liquidmetal) ref 222.30.42.20.01.001 - w fajnym rozmiarze 42mm i grubości jeszcze do przyjęcia 14.3mm

Dziękuję Ci za artykuł który wysłałeś!

1 minutę temu, KrysH napisał(-a):

Wow - przeczytane od deski do deski ! Tego właśnie potrzebowałem - teraz wiem ze NIC nie wiem haha 

Dużo nauki przede mną ale w takim razie zgaduje ze Twoja Planet Ocean to ref 2201.50? Jest tez limetka (czyli ta pierwsza PO z liquidmetal) ref 222.30.42.20.01.001 - w fajnym rozmiarze 42mm i grubości jeszcze do przyjęcia 14.3mm

Ja miałem przez chyba dwa lata PO 42mm titan+rubber i wg mnie jest to najlepsza kombinacja. Zarówno rozmiaru, jak i lekkości.

No i za chwilę się na tym przejedzie. Rolex staje się coraz bardziej dostępny. Nawet jeśli nie w salonach - choć widzę tu zmianę, to na wtórnym.
Nowe Suby No Date to już 55k do wzięcia. DJ zaczyna chodzić blisko ceny z metki. Jak wyłączymy z dyskusji GMTII i Daytonę, to zastanówmy się:
- nowy Moonwatch za 40 czy nowy (pewnie już niedługo) Submariner za 50k?
- Aqua Terra za około 30 czy DJ za około 40k

Różnice za chwilę zrobią się niewielkie, a do tego widać coraz bardziej, tych którzy przeinwestowali w Rolexy i pozbywają się ich teraz za cenę w okolicach MSRP.

Co do wyprzedaży w Omedze to podam tylko dwa przykłady w PL:
- Omega CK 859 - miał być taki hit, limitowana wersja itd. Po początkowym zachwycie...teraz można znaleźć na wyprzedaży za 24k PLN
- Zielony SMP300 - też na początku zapisy itd....a teraz leży na półkach

Już nie wspomną o sprzedawaniu EdWhite za cenę z metki - sytuacje na forum oraz coraz bardziej dostępnym Snoopym.

Cena Moonwatcha jest mocno odjechana ale jego bezpośrednim konkurentem nie jest Submariner, Moon w zasadzie on nie ma żadnej konkurencji a jego cena jest raczej pochodną legendy a nie techniki.
Rywalem Suba jest SMP300, oglądając go wczoraj jeszcze raz nadal uważam że to fajniejszy zegarek i o 20k tańszy, nie wspominając o dostępności.
Mając dzisiaj wybór między Subem za 50 tys a SMP300 za 30 brałbym zdecydowanie Omegę

48 minutes ago, KrysH said:

Moja to druga generacja w rozmiarze 42 na werku 8500, zwana Skyfall, vide https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-planet-ocean-600m-omega-co-axial-42-mm-23230422101001

46 minut temu, Bugs napisał(-a):

Cena Moonwatcha jest mocno odjechana ale jego bezpośrednim konkurentem nie jest Submariner, Moon w zasadzie on nie ma żadnej konkurencji a jego cena jest raczej pochodną legendy a nie techniki.
Rywalem Suba jest SMP300, oglądając go wczoraj jeszcze raz nadal uważam że to fajniejszy zegarek i o 20k tańszy, nie wspominając o dostępności.
Mając dzisiaj wybór między Subem za 50 tys a SMP300 za 30 brałbym zdecydowanie Omegę

I tu się nie zgodzę.

O ile doktrynalnie traktując temat (w sensie nurków) to rywalem Suba jest SMP (a może PO)...to ludzie dokonują raczej wyboru mając na uwadze dwie ikony marek - Moonwatcha i Submarinera.  Dlatego należy na nie patrzeć jako na konkurencję. Dwa typowe toolwatche do noszenia codziennie.

1 hour ago, Bugs said:

Dodatkowo jak jeszcze poszukasz to realnie nówkę Omegę dostaniesz za 25-26k, a sub w cenie 50k od AD to póki co jest chyba pobożnym życzeniem jednak.

40 minut temu, pdb napisał(-a):

I tu się nie zgodzę.

O ile doktrynalnie traktując temat (w sensie nurków) to rywalem Suba jest SMP (a może PO)...to ludzie dokonują raczej wyboru mając na uwadze dwie ikony marek - Moonwatcha i Submarinera.  Dlatego należy na nie patrzeć jako na konkurencję. Dwa typowe toolwatche do noszenia codziennie.

Obecnie toolwatchem (przy założeniu że i tak 90% jego właścicieli wykonuje raczej szeroko pojęte prace biurowe) praktycznie może być każdy zegarek. Natomiast Moonwatch absolutnie nie jest odpowiednikiem Suba - to jest całkowicie inny zegarek. Już sam naciąg manualny, hesalitowe szkło i brak daty to podstawowe wady tego modelu aby był zegarkiem codziennym, tym bardziej toolwatchem.

Edited by beniowski

I tu się nie zgodzę.

PO zestawiałbym bardziej z Sea Dwellerem.
Co do ikon danych marek to masz rację ale są to tak różne zegarki że nie da się ich porównywać pod żadnym innym względem - chcesz ikonę Omegi kupujesz Moona, chcesz ikonę Rolexa kupujesz Suba, ceny nie mają tu znaczenia dla wyboru. Ikoną Patka jest chyba Calatrava - a może coś innego - a raczej nie ma sensu zestawiać jej ceny z ceną Omegi.
Submariner jest znacznie bardziej uniwersalny ale uniwersalność nie zastępuje ikoniczności Moona.

W dniu 18.06.2023 o 14:50, logann napisał(-a):

Dodatkowo jak jeszcze poszukasz to realnie nówkę Omegę dostaniesz za 25-26k, a sub w cenie 50k od AD to póki co jest chyba pobożnym życzeniem jednak.

Ja dorwałem nówkę za ok 20-21 z wtórnego. Zwykle da się kupić za około 23, co przy cenie za suba wydaje się na prawdę promocją…

Edited by Dajve4

2 godziny temu, pdb napisał(-a):

I tu się nie zgodzę.

Moonwatch toolwatchem… a to dobre 😂 

4 godziny temu, pdb napisał(-a):

Edited by Scaut

1 godzinę temu, Scaut napisał(-a):

Moonwatch toolwatchem… a to dobre 😂 

Dobrze, że w NASA nie wiedzieli, że Moon to nie jest toolwatch. Nie byłoby legendy...

39 minut temu, tbn napisał(-a):

Dobrze, że w NASA nie wiedzieli, że Moon to nie jest toolwatch. Nie byłoby legendy...

Z czasem zmądrzeli  😉

Edited by Scaut

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Dobrze, że w NASA nie wiedzieli, że Moon to nie jest toolwatch.

Nie musieli, bo nie szukali toolwatcha, tylko manualnego chrono.

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Nie musieli, bo nie szukali toolwatcha, tylko manualnego chrono.

Odmierzanie czasu na misjach to brzmi jak toolwatch. 

3 minuty temu, tbn napisał(-a):

Chcesz powiedziec, ze wybrali Omege, bo tylko ona porzadnie czas odmierzala i tylko to zdecydowalo o wyborze?

14 minut temu, tbn napisał(-a):

Określanie zegarka mianem toolwatcha się zmienia na przestrzeni czasu… kiedyś i zegarki z wr30 mogły być uznawane za nurki… a dzisiaj to do deskdivingu by się nadawały. Obecnie nazywanie moona toolwatchem i odwoływanie się do historii, że kiedyś był na księżycu (jeśli faktycznie był pomimo wielu teorii spiskowych podważających cała misje) to trochę nietrafione porównanie, które nie ma odzwierciedlenia w obecnych realiach codziennego życia. 

Edited by Scaut

6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Obecnie toolwatchem (przy założeniu że i tak 90% jego właścicieli wykonuje raczej szeroko pojęte prace biurowe) praktycznie może być każdy zegarek. Natomiast Moonwatch absolutnie nie jest odpowiednikiem Suba - to jest całkowicie inny zegarek. Już sam naciąg manualny, hesalitowe szkło i brak daty to podstawowe wady tego modelu aby był zegarkiem codziennym, tym bardziej toolwatchem.

Z subem i moonem zgadzam się w zupełności, to żadne porównanie poza popularnością w danym obozie.

O ile zegarki mechaniczne straciły u mnie pojęcie zegarka użytkowego, bo kwarce je zamiatają w każdym względzie, to z wielu mechanicznych zegarków pod względem praktyczności jest u mnie drugi, po.... Seiko SRPJ85K1.
Moon bardzo dobrze leży, jest wzorem czytelności, można precyzyjnie odczytać czas. Ma swój urok, przez swoją matowość niepowtarzalny. Naciąganie go raz dziennie nie jest uciążliwe.

Seiko jest jeszcze czytelniejsze, ma datę i dzień tygodnia. Jest lekkie i jak nim przytrę o coś to nawet nie sprawdzam czy coś się stało :)

A co do porównywania rolex - omega. Nie widzę sensu argumentowania że omega musi być dużo tańsza, mnie rolex kompletnie nie pociąga i mógłby kosztować połowę omegi a nie kupiłbym by go.

Z cenami omega jak i rolex przegrzały, do salonów omegi już nie zaglądam. Rolex mnie nie interesował, ale mam wrażenie że jak zacznie być na półkach to może być sroga korekta. Obecnie każdy płaci każdą cenę w salonie "bo nie można stracić".

Edited by dzikipl

11 minut temu, artme napisał(-a):

Chcesz powiedziec, ze wybrali Omege, bo tylko ona porzadnie czas odmierzala i tylko to zdecydowalo o wyborze?

Zakładam, że znasz historię i proces wyboru NASA. Nie wiem z czym tutaj chcesz dyskutować. 

2 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Określanie zegarka mianem toolwatcha się zmienia na przestrzeni czasu… kiedyś i zegarki z wr30 mogły być uznawane za nurki… a dzisiaj to do deskdivingu by się nadawały. Obecnie nazywanie moona toolwatchem i odwoływanie się do historii, że kiedyś był na księżycu (jeśli faktycznie był pomimo wielu teorii spiskowych podważających cała misje) to trochę nietrafione porównanie, które nie ma odzwierciedlenia w obecnych realiach codziennego życia. 

Dzisiaj nie. Ozdoba/biżuteria jak wszystkie mechaniki w sumie. 

Edited by tbn

4 minuty temu, tbn napisał(-a):

Zakładam, że znasz historię i proces wyboru NASA. Nie wiem z czym tutaj chcesz dyskutować.

Znam i to bardzo dobrze, dlatego nigdy w zyciu nie okreslilbym tego zegarka toolwatchem i nie twierdzilbym, ze Nasa tak uwazala i dlatego wybrala ten model.

5 minut temu, artme napisał(-a):

Znam i to bardzo dobrze, dlatego nigdy w zyciu nie okreslilbym tego zegarka toolwatchem i nie twierdzilbym, ze Nasa tak uwazala i dlatego wybrala ten model.

To jakiego określenia byś użył na przedmiot będący na wyposażeniu astronauty , wybrany w procedurze testowej skoro „narzędzie” nie jest właściwym słowem ?

3 minuty temu, tbn napisał(-a):

To jakiego określenia byś użył na przedmiot będący na wyposażeniu astronauty , wybrany w procedurze testowej skoro „narzędzie” nie jest właściwym słowem ?

Trzeba przeszukać podforum o radzieckich zegarkach, czy Strieły też tam nazywają koledzy dumnie toolwatchami. W końcu bywaly w kosmosie przed Omegami.