Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

A to inna para kaloszy :)

No ale żeby Panowie co po niektórym nie popsuć interesów sprowadzania odrzutów zegarkowych (oczywiście fabrycznie nowych zgodnie z poprawnością polityczną pośredników ) których inni nie kupili z różnych powodów u zagranicznych AD zakończymy ten temat i wrzućmy fotki jakiś fanych Omeg :D

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy ceramicznych SMP300 - czy u Was też beze delikatnie sprężynuje?

W PO siedzi sztywno, w starszej SMP też, a w nowej czuć delikatny ruch przy wciskaniu. Nie żeby przeszkadzało ale zastanawiam się czy tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Nicolae ale jak kupisz u AD to też może być potrzebne jakieś świadczenie gwarancyjne bo przecież nikt nie jest perfekcyjny. A wtedy wpada w ręce serwisu SGP i bawimy się, kręcimy.

W butiku mogę pomacać i wybrać ten który jest idealny dla mnie. Może i będzie mieć jakąś wadę ale widocznie nie istotną dla mnie :) Każdy ma inny punkt odniesienia co do tego co jest idealne. Jednak kupując zegarek u pośrednika musisz zdać się na "oko" obcej osoby a ono niekoniecznie musi być zgodne z Twoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

I kolego Mikołaju te zegarki które oglądałeś i odrzuciłeś trafiają później do pośrednika. On je niby sprzedaje po lepszej cenie. Tą sama cenę lub zbliżoną można by spokojnie po negocjacjach uzyskać u AD. Różnica polega na tym że to co Ty byś mógł wynegocjować robi to pośrednik u AD za granicą. AD ma i tak ciut korzystniejsza cenę wynikającą z polityki sklepu podatków kursu waluty. Ta różnica wędruje do kieszeni pośrednika. A my dostajemy zegarek i kit o jego fabrycznym pochodzeniu. Oczywiście że AD czy butik w PL też sprzedaje zegarki z wystawy w pierwszej kolejności. Tylko że już na tym etapie możemy osobiście wyłapać np czesto przymierzane sztuki. A AD z zagranicy oddaje je na odświezenie a później one trafiają przez pośrednika do PL jako fabrycznie nowe. Poza tym jeśli zegarek idzie od AD gdzieś z zagranicy to zawsze kogoś podkusi żeby lunać zegarek po przejściach przy okazji. No bo kto za niego zapłaci ? Sprzedawca ? Oni często są majątkowo odpowiedzialni za towar w sklepie. I jeśli coś niedobrego podzielę się z zegarem to lecą do kasy i regulują należność ? I przez 4 lata pracują za darmo ?. Raczej nie sądzę. Podpicują zegar i pchają przez pośrednika. A jak już zapłacisz i po tygodniu okazuje się że zegar nie pracuje tak jak powinien to pośrednik odsyła Cię do serwisu bo wie dobrze ze jak przyjmie taki zegar to będzie w plecy całą jego wartość

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem ze Twój był odświeżany, cały czas mi sie wydawało ze Twój miał wady których AD ani tym bardziej wszyscy pośrednicy świata wykryć nie mogli w postaci wad ukrytych, hhmmm cos jednak współpraca z SGP ci dala


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Tak SIS sprawdziło dokładnie jego historię. Nie był to zegarek fabrycznie nowy. A o takim stanie zapewniał pośrednik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie posre4dnika za leb bym zlapal, czego nie zadales zwrotu kasy od niego?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Taaa a on już biegnie i oddaje :D juz to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Nie będę robił screen-a bo za dużo danych. A wyglądało to tak.

 

Witam

 

Mam problem z zegarkiem. Zauważyłem, że amplituda odchyłek jest w zakresie od 3 do 7 sek/doba. Po sprawdzeniu na wibrografie okazało się, że włos balansu jest źle ustawiony i zdeformowany a sam balans w niektórych położeniach robi pełny obrót. Poza tym Zegarek nie trzyma rezerwy chodu po pełnym nakręceniu. Oprócz tego wyszło jeszcze trochę innych rzeczy związanych z wykończeniem tego egzemplarza min luma w indeksach wygląda jak by była popękana. zastanawiam się czy jest jeszcze opcja wymiany czy muszę odsyłać na serwis ?

 

pozdrawiam

 

 

Witam

Jestem teraz daleko Za granica wracam 24 ale Tylko Serwice w warszawie Moze naprawic Albo podjac decyzje o wymianie zegarka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to już rozumiem Twój sarkazm... ale rozumiem też że wszystko zmierza do szczęsliwego finału?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raphael, zaczekaj z tym wszystkim jak juz dostaniesz nowy zegarek :)

 

ktos tam wczesniej zarzucal mi, ze komentuje negatywnie tego posrednika nigdy u niego wczesniej nie kupujac. Patrzac na historie kolegi z forum nic dziwnego, ze nie kupowalem :D

 

Sam mam zegarki od posrednika, ktory jednak dba o reputacje w UK.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolego Mikołaju te zegarki które oglądałeś i odrzuciłeś trafiają później do pośrednika. On je niby sprzedaje po lepszej cenie. Tą sama cenę lub zbliżoną można by spokojnie po negocjacjach uzyskać u AD. Różnica polega na tym że to co Ty byś mógł wynegocjować robi to pośrednik u AD za granicą. AD ma i tak ciut korzystniejsza cenę wynikającą z polityki sklepu podatków kursu waluty. Ta różnica wędruje do kieszeni pośrednika. A my dostajemy zegarek i kit o jego fabrycznym pochodzeniu. Oczywiście że AD czy butik w PL też sprzedaje zegarki z wystawy w pierwszej kolejności. Tylko że już na tym etapie możemy osobiście wyłapać np czesto przymierzane sztuki. A AD z zagranicy oddaje je na odświezenie a później one trafiają przez pośrednika do PL jako fabrycznie nowe. Poza tym jeśli zegarek idzie od AD gdzieś z zagranicy to zawsze kogoś podkusi żeby lunać zegarek po przejściach przy okazji. No bo kto za niego zapłaci ? Sprzedawca ? Oni często są majątkowo odpowiedzialni za towar w sklepie. I jeśli coś niedobrego podzielę się z zegarem to lecą do kasy i regulują należność ? I przez 4 lata pracują za darmo ?. Raczej nie sądzę. Podpicują zegar i pchają przez pośrednika. A jak już zapłacisz i po tygodniu okazuje się że zegar nie pracuje tak jak powinien to pośrednik odsyła Cię do serwisu bo wie dobrze ze jak przyjmie taki zegar to będzie w plecy całą jego wartość

Tak SIS sprawdziło dokładnie jego historię. Nie był to zegarek fabrycznie nowy. A o takim stanie zapewniał pośrednik

@raphael przeczytaj proszę....

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133227-jak-serwis-omegi-traktuje-swoich-klient%C3%B3w/?view=findpost&p=1732609

 

Coś, ktoś?

:)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kolega Master wykrakał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Master wykrakał :D

Mówi się-"od początku miał rację" :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Poprawiam się od początku miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A AD z zagranicy oddaje je na odświezenie a później one trafiają przez pośrednika do PL jako fabrycznie nowe.

 

Możesz napisać skąd masz takie informacje ? Serio pytam bo mnie to strasznie ciekawi i jakoś nie mogę w to uwierzyć.

Z tego co pamietam pisałeś że ogadałeś swoj egzemplarz pod lupa x30 i narzekałeś że nie chcesz odświezenia zegarka przez serwis, bo Twój egzemplarz jest fabrycznie nowy z orginalnymi specyficznymi szlifami widocznymi w powiększeniu i wyczuwanym nawet chropowatym logo na zapięciu. I nie chiałeś żeby to było spolerowane, ateraz piszesz że był po polerce jak kupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega raphael świetnie sprawdziłby się jako dziennikarz faktu lub se.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raphael - kupowalem prawdopodobnie u tego samego posrednika co Ty zegar tej samej marki co Ty i powiem tak : bylem bardzo zadowolony z zakupow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A to problem zmienić kamerkę.? Lub przejechać zegar satyną ? Żaden problem. A przykleić folie takie jak fabryczne to już w ogóle najmniejszy.

 

Możecie sobie myśleć co chcecie. Fakt jest taki ze mimo iż większość zegarków to może jakieś zapasy magazynowe lub nadwyżka co nie zmienia faktu że zdarzają się lipne egzemplarze. A tych co kupili u pośrednika i akurat im się poszczesciło i myślą że to najlepsze co mogło ich w życiu spotkać przekonywać nie zamierzam. Bo i po co. Nie ma to najmniejszego sensu.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Omegi lubię czytać ten topic ale żyg....ć idzie z Twoją Omegą. Pośrednik nakleił folię na odświeżany zegarek. Przecież miałeś nową gwarancję. Szkoda pisać.

Z prawnikiem pójdź odbierać drugi zegarek żebyś znowu nie miał problemu.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A czy ja pisze, że to robi pośrednik. Jak juz czytasz to czytaj ze zrozumieniem. Pokaż mi w którym miejscu pisze, że to robi pośrednik.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przykleisz folii na bransolecie czy na innych elementach zegara tak jak wychodzą z fabryki, nie ma szans. Nie mówiąc już jak fatalnie wygląda raz ściągnięta i ponownie naklejona. Miałeś te folie czy nie bo nie odpowiedziałeś. Dla mnie brak folii na zegarze od razu dyskredytuje nowy zegar. Kupując PO folię miałem nawet na przycisku którym otwiera się drewniane pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.