Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest, jak w razie problemów reaguje pośrednik, czy umywa ręce i kieruje do SG, czy sam stara się rozwiązać problem?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Zależy od pośrednika. Ktoś pisał że w kraffkate byly problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raphael , jeśli tak uważasz , to znaczy że przyznajesz że wadliwy egzemplarz może nawet z Kruka pochodzić ?To dlaczego przy  okazji obsmarowujesz pośrednika - Maxsem  ? 


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A p.Maxsem?

 

Ja Raphaela zrozumiałem tak, że niektórzy pośrednicy mogą celowo wprowadzać na rynek wadliwe egzemplarze które kupują świadomie po niższych cenach od znajomych AD. I takie zachowanie należy ganić.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest, jak w razie problemów reaguje pośrednik, czy umywa ręce i kieruje do SG, czy sam stara się rozwiązać problem?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

teoretycznie masz wtedy juz gwarancje producenta, wiec korzystasz z tego. Przynajmniej, jak ja kupowalem, to dostalem elegancko list, abym powolywal sie na to, gdyz odsylajac do nich oni zrobia to samo.

Posrednik przy zakupie sam ma okazje sprawdzic zegar, wiec jak dostaniesz to raczej z jakas wada ukryta, ktora da sie na pewno naprawic na gwarancji.

Ryzyko jest zawsze, ale masz taniej. Wszystko zalezy od tego co chcesz.

Jesli sie boisz to idz lepiej do jubilera :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Oczywiście ze nawet u AD lub w butiku może trafić się wadliwa sztuka. Ale tu mamy różne opcje. Natomiast pośrednik często odsyła nas do serwisu. Co nie znaczy ze AD tez nam nie skieruje zegarka najpierw na serwis. Ma takie prawo

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raphael , jeśli tak uważasz , to znaczy że przyznajesz że wadliwy egzemplarz może nawet z Kruka pochodzić ?To dlaczego przy  okazji obsmarowujesz pośrednika - Maxsem  ? 

a gdzie on go obsmarowywuje? kupil zegar z wada ukryta, ktora posrednik mogl znac ale nie musial. Skorzystal z gwarancji producenta, gdzie zegarek zniszczono, stad negatywne emocje.

Ty jestes zadowolony z transakcji a na forum masz przekroj.

 

Spinasz sie jakbys mial powiazania biznesowe z posrednikiem :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kolega stateless trafnie to podsumował. Nawet kupując w Biell możesz dostać zegar z wadą ukrytą. Jednak jeśli zegar przechodzi przez AD pośrednika lub inne osoby zawsze istnieje ryzyko ze wada może być im znana a Tobie juz nie.

 

U mnie nałożyły się 2 sprawy. Zniszczenie zegarka przez serwis i wada ukryta. To są 2 osobne tematy

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kupujcie, kupujcie tam Omegi :D

 

 

kolega raphael pisal, na ktorej poprzedniej stronie, ze ma zegar z Bialej Podlaskiej, wiec nie kazdemu mozna polecic z czystym sumieniem tego sprzedawce :) to chyba ten same sprzedawce. Jesli sie myle to zignorujcie ten post.

Rzeczywiście , to nie Raphael tylko Ty właściwie niepochlebnie się o nim wyraziłeś .

A kupiłeś tam chociaż coś w tej Białej Podlaskiej ? :)

 

 

Znam historię tej Omegi - czytałem . Nie dziwię się ze się kolega wkurzył , ale co to ma wspólnego ze sprzedawcą?

Edytowane przez Lexxus

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Żadnego sprzedawcy nie można polecić z czystym sumieniem :) w salonie tez jakiś kombinator może nam sprzedać sztukę która spadła mu na podłogę :D zakładając że na wykładzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co my tu robimy na tym forum , wśród samych bazarkowych kombinatorów? :D


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od uczciwości pośrednika. Jeżeli kupuje od AD bez wiedzy, że zegarek był po przejściach to takie przypadki będą żadkoscią . Jednak jeżeli swój biznes opiera na takich "okazjach" kusząc niższą ceną to już jest problem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To już jest nadinterpretacja kolego Lexxus. Są uczciwi sprzedawcy i ci mniej. Przykład z życia. Kiedyś byłem bliski kupienia Tissota w PL w salonie u AD. Cena sklepowa + mały rabat. Pytam się ile ma sztuka dni, lat, miesięcy. Dopiero przyszła dostaje odpowiedź. Podaje mi sprzedawca rzeczony egzemplarz z witryny. Oglądam i mówię że pasek jest pod spodem brązowy a konkretnie ma taki cień przez środek a brzegi są jaśniejsze a to jest efekt śladów po pocie. Co świadczy o częstym mierzeniu. Patrzę dalej a tam rysa na kopercie. Cena od razu poszła w dół o 50 % Wnioski j/w

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexxus napisz proszę, czy musiałeś wpłacać zaliczke/pełną kwotę, czy płaciłeś przy odbiorze? Pytam ponieważ, czy w razie znalezienia jakiś kwiatków można zrezygnować z zakupu?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

To co my tu robimy na tym forum , wśród samych bazarkowych kombinatorów? :D

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą :D ale zastanawia mnie ciekawy wysyp kilku nowych Omeg tu na bazarku ( 3 sztuki bodajże w ostatnim czasie) od AD z podbita gwarancją. Komuś pieronem się znudziły bo chyba już po 2 tyg.

 

Kiedyś na forum czytałem temat o zegarku X. Problem polegał na tym, że co chwile się zatrzymywał. 3 razy był naprawiany i nic. Forumowicz stwierdził z rozbrajającą szczerością, że chyba go lunie na Alle. Czy sprzedał nie wiem. Czy umieścił szczery opis typu witam sprzedaje problematyczny zegarek i szukam nowego szczęśliwego właściciela tego tez nie wiem. Morał taki z tego płynie ze można naciąć się wszędzie. A czym więcej wiemy czytamy dyskutujemy tym szansa na wtopę jest mniejsza.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raphael1215, moze napiszesz dzieki komu lub czemu dostaniesz nowy zegarek. Jak sie zachowal menager. Albo inaczej co spowodowalo Twoje inne kroki, bardziej powiedzmy radykalne

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens za 5% więcej rabatu robić sobie ew. problem ?. W. Kruk 10% upustu może mieć każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest większa niż 5%.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

raphael1215, moze napiszesz dzieki komu lub czemu dostaniesz nowy zegarek. Jak sie zachowal menager. Albo inaczej co spowodowalo Twoje inne kroki, bardziej powiedzmy radykalne

Kilka czynników

Na pewno prawnik. Na pewno BM, który pilnował sprawy i kontaktował się też z Biell. Mogli wymienić kopertę, zapięcie i usunąć usterkę czy wadę/wady ukryte. Tak też wstępnie miało być. Ale ostatecznie w geście good will wysyłają nowy egzemplarz. Czyli też sama Omega uczyniła fajny gest i miała w sprawę największy wkład. A no i samo wykrycie jakiejś wady o której nie wiedziałem też na pewno miało swój wpływ (nie dociekałem już o jaką wadę chodzi).

Możliwe też że wsparcie/zainteresowanie władz klubu miało wpływ na sprawę. Na pewno też pomoc klubowiczów. A konkretnie profesjonalne tłumaczenie kolegi stateless jeśli chodzi o zawiłości korespondencji. Kolega pomagal mi merytorycznie i technicznie opisać problemy z zegarkiem w j.angielskim. Albo tak już wszystkich wymęczyłem tym tematem, że dla świętego spokoju wymienili :D

 

Który czynnik był ostatecznie decydujący lub przeważający, nie wiem. To po prostu suma tych wszystkich.

 

To wszystko w temacie.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A zapomniał bym. Ku uciesze wszystkich, gdzieś zgubiłem moją ulubioną lupę z 30x powiekszeniem. Mowię serio

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż BM ci ja pewnie podprowadził cibys w ich nowym egzemplarzu złe nałożonej lumy nie znalazł :P


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.